• Krátkometrážní

Thor: Temný svět (2013)

Film byl podle mě rozhodně zaměřený na to diváky rozesmát spíše než je zaujmout originálním a dobře zpracovaným příběhem, co pro mě bylo trochu zklamání, ale zase je to nejspíš věc kterou většina diváků chtěla vidět, takže si asi nemůžu ztěžovat. Musím říct, že jsem se dobře zasmál a kromě nějakých chyb v ději jsem byl poměrně spokojen (rozhodně zlepšení oproti prvnímu Thorovi).

Klub rváčů (1999)

Film se snaží od začátku dát najevo, že je evidentně něco velmi špatně jak se společností, tak s hlavním hrdinou a všemi ostatními postavami. Proto není težké pochopit, že pochmurné prostředí zkombinované s dočista šíleným Tylerem Durdnem vás občas opravdu přesvědčí , že místo vašeho organizovaného, někdy poněkud nudného, stereotypního života, by jste měli všechno hodit za hlavu a vzbouřit se proti systému. Příběh obsahuje mnoho monologů hlavního hrdiny, což by byl velký problém, ale v tomto případě jsou prakticky vložené do akčních nebo jinak vizuálne zajímavých scén a tím se prohlubuje unikátní zážitek z tohoto snímku. Film jsem viděl už podruhé a přesto že obsahuje velmi podstatný twist jsem si ho podruhé opět velmi užil, kvůli důmyslným narážkám, které nejspíš pochopíte až po druhém zhlédnutí.