• Krátkometrážní

Fullmetal Alchemist: Bratrství (2009) (seriál)

Tak jsem po pár týdnech ukončil doprodružství v zemi Amestis a teď s pocitem nostaligie můžu vzpomínat na dlouhé noci strávené před svým monitorem. Byl to pro mě nový a neuvěžitelný zážitek. Pohybujíc se od depresivních momentů, které vás přinutí se zamyslet nad lidstvem, až po komické, těžce stylizované momenty, kdy se vám pro změnu chce břečet smíchy. To vše ve 25 hodinách jen s minimálními ztrátami na logice. To je zážitek!!!

Odpojit (2012)

Série propojených příběhů o tom, jak internet může být nebezpečný, od krádeže identity, po cyber šikanu. Pěkně udělané otevřené konce, ale chyběl mi tam ten sprázný ráz, který by člověk chtěl od thrilleru, ale to je asi tím, že "nebezpečí internetu" jsou cpány každým rodičem dítěti do ksichtu, až je to trochu trapný.

Co všechno věděla Maisie (2012)

Neuvěřitelně jednoduchá a smutná pohádka z pohledu malé Maisie, která vlastě nemůže ovlivnit svoje štěstí, které závisí pouze na dospělích kolem ní. Pomalé tempo příběhu bez zbytečných slov dává možnost přemýšlet a tím prohlubovat zážitek z nejméně dramatického dramatu co jsem viděl. Pohužel mi bylo docela jasné, jak to celé skončí a jediné co se mohlo změnit byl absolutní konec. Ještě k tomu jsem z nějakého nepředstavitelného důvodu myslel, že jí někdo unese (tak to vypadá, když stále čekáte ve filmu nějaký twist), ale nakonec jsem i docela rád, že to bylo tak jak jsem si ze začátku myslel. P.S naprosto jsem žral Joannu Vanderham, chci víc filmů s ní!

Gravitace (2013)

Já by jsem osobně změnil název na KDYBY, protože za vším co se stane je jedno velké KDYBY. KDYBY tak Rusové odpálili svůj satelit jen tak a nevěděli co to udělá, KDYBY NASA najmula evidentně psychicky nestabilní ženskou (Sandru Bullock, kterou nemám rád a doufal jsem, že nikdy neopustí romantické komedie), která je naprosto nezkušená a nejspíš i trochu připlblá (to že má špatné hlášky nebudu komentovat), KDYBY tak fungovali zákony fyziky i ve vesmíru a KDYBY tak se člověk dokázal probudit po té, co mu došel kyslík (teorie že je ta část sen mi přijde trochu slabá). A teď se dostáváme k: bylo by to lepší KDYBY zvuk nebyl jako ve vaně (taky vás chvíli baví se hýbat pod vodou, ale pak už vás bolí uši), KDYBY tam nehrála Sandra Bullock, KDYBY nebyl na konci Happyend (Hollywood nikdy nezklame) a možná KDYBY jsem byl na tom v IMAXu (je to orgasmus pro oči).

Méďa (2012)

Upřímně nemám žádné ponětí pro koho je Ted určen, teda nějaké mám, ale neleze mi to do hlavy. Pro děti to není, doufám, že všichni víme proč. Podle toho kolik klišé nám narvali přímo do ksichtu, tak pro lidi disponující mozkovými buňkami taky ne. Aby to byla komedie, je to málo vtipný, takže asi mířili na publikum kolem věku 30, které má trauma z dětství a je pod vlivem alespoň jedné návykové látky.

Vetřelec (1979)

Jen tak tak jsem tomu dal ty **** hvězdičky. Chápu to, že vetřelec je "kultovní film", ale dnešním filmům o nešahá ani p kotníky a to ne kvůli špatným efektům (nic lepšího nemůžu čekat od 30ti letého filmu), ale kvůli příběhu. Většina filmu až na konec je suchá a ani jedna z scén v celém filmu není "děsivá". Jediné co to zachránilo před tím, abych tomu dal dvě byla poslední část, která měla DOKONCE i asmosféru a fakt, že to muselo být na svojí dobu úžasné (a taky že by mě všichni zavraždili).

Black Books (2000) (seriál)

Nejlepší mejdlo na mozek co jsem co jsem viděl za dlouhou dobu. Sice se normálně nedívám na tyto bezhlavé pitomé sitcomy, ale zrovna tenhle mi nějak přirostl k srdci. Manny (Bill Bailey) je naprosto dokonalá postava a duo Bernard a Fran perfektně doplňují tento bezcitný a trhlý svět.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Připadalo mi to trochu jako Big Fish v podání Davida Finchera, byly tam taky otravné přestřihy do současnosti a trochu bláznivý nápad. Jinak nápad lepší než Big Fish a herecké obsazení bylo super.

Americký gangster (2007)

Omlouvám se, ale prodloužená tří hodinová verze amerického gangstera je na mě prostě moc. Jsou tam nějaké výrazné momenty, ale většinu doby se jedná jen o dialog a to prostě na udržení mé pozornosti na 3 hodiny nestačí a rozhodně se to nedá nazvat "akční drama" jak je napsáno v obsahu filmu.musím dát ***, ale kdybych to viděl ve 157 minutové verzi a nečekal od toho film natočený stylem 21. ale 20. století, tak by si zasloužil i ty čtyři hvězdičky.

Hra (1997)

Jsem celou dobu s napětím očekával, jak dlouho bude ještě HRA trvat a co je jejím cílem. Ano, chvilkami jsem už měl pocit, že se děj zastavil a vlastně se jen oddaluje zjištění, ale jak nad tím tak přemýšlím, asi by to bez toho nebylo ono. A poslední připomínka je, že se v tom závěru všechno trochu moc objasnilo, ale na to si člověk musí zvyknout, Hollywood přece musí sem tam něco pokazit vnuceným happyendem.