Steamboy (2004) odpad!

Animovaný velkofilm, ale těch 20 miliónů na tom vůbec nejde vidět. Je to dětská hloupá nevěrohodná pohádka se špatnými dialogy. Vychvaluje se tu vizuál, ale vypadá to jako klasické generické anime. Opět mě štve ten rozdíl mezi kresbou postav a kresbou pozadí, který klasicky po vzoru anime nekoresponduje a vrhá odfláklý dojem. Kvalit Akiry to samozřejmě nedosahuje.

Anna Karenina (2012)

Pěkné kulisy a divadelní přechod mezi scénami. Děj z osmi set stránkové předlohy od Tolstoje je extrémně zredukován, tudíž zůstane jen podprůměrná romance mezi nezajímavými postavami a emočně to tedy zcela nezasáhlo. Půl hodiny před koncem jsem ten film měl už těžce v piči.

Tetsuo (1989)

Industriálně surrealistická šleha o nějakym šroťákovy. Hodně syrový.

To (1990) (TV film) odpad!

Pennywise byl tvárněn možná lépe než v nové adaptaci, kdy se hrálo na strašidelnost. Zde jde spíše o znepokojení. Vypadá jak okukující pedofil. Film je to ale mnohonásobně horší. Látka je odfláklá (to i v novější adaptaci), herci šíleně špatní, kulisy neinteresují a film nebaví. Televizní sračka prostě.

Řbitov zviřátek (2019) odpad!

Postrádá tvůrčí vizi a potěší jen nekritické jedince, kterym stačí jen průměrný žánrový výplach. Když se dívám na takový film, tak mi pokaždé vrtá hlavou, proč si tvůrce myslí, že by mě mělo cokoliv ve filmu zajímat. Nudné dialogy, které pronáší debilní postavy, se kterými se nelze zžít a jenom se čeká než skapou, ale ani to tu diváka nepobaví. Nachcat na Kölschovu hlavu.

Alita: Bojový Anděl (2019) odpad!

Nejotravnější je ta vynucená romantická linka, která na city zahraje jen malym holkám. Lepší než Smrtelné Stroje a horší než Ready Player One. Suma sumárum - velmi bezcharakterní, zaměnitelný a nepamětihodný film.

Shazam! (2019) odpad!

Zábava pro celou rodinu? Přál bych si, aby lidi pociťovali odpor k laciným filmům plnym infantilního humoru. Cílová skupina je pro mě bandou tupých ovcí bez špetky vkusu. Takovýhle filmy můžou diváka s mozkem jenom odpuzovat, nudit a otravovat.

Kouř (1990)

Jeden ze dvou nejlepších tuzemských filmů (druhým je Postel). Kouř hravě reflektuje svojí dobu a baví i muzikálová čísla. Je to české, ale nečpí to nevkusem - jak vzácné!

Johnny Mnemonic (1995) odpad!

špatné zpracování dobrého námětu.

Velvet Buzzsaw (2019)

Jak někdo může natočit skvost jako Nightcrawler a pak přijít s takovouhle povrchní vyčpělou snobárnou? Téma je poměrně solidní, ale nebyla do toho zakomponována žádná hloubka, přestože si o to námět říká. Postavy jsou poměrně nesympatické, ale umím si představit, že smetánka v LA taková jest. Vystihnout jejich povrchnost se vydařilo, ale filmu to "síle" nepřidalo. Samotné vraždy nejsou napínavé a celý Velvet Buzzsaw postrádá tvář. Tohle Gilroy posral. nevím, proč když někdo má možnost natočit film, očividně v něm i něco je, ale beztak toho nevyužije a přijde s takovouto nepamětihodnou močkou. Jde však spíše o promarněný potenciál.