Červený trpaslík - Zpátky na Zemi, část první (2009) (epizoda)

Tak asi takhle: Já se budu na další série Červenýho trpaslíka dívat, i kdyby jejich úroven lezla po podlaze, jakožto skalní fanda zkrátka jinak nemůžu. Ale po pravdě, pro nikoho jiného než pro fandy asi tahle serie nebude

Červený trpaslík - Robokracie (2017) (epizoda)

Skvělé, hlavně proto, že nejde o nekonečné parafráze na již viděné. Předvolební kampaně s přimíchaným toastovačem se vyloženě povedly. Jako za starých časů.

Červený trpaslík - Poslední den (1989) (epizoda)

Perfektní díl. LISTER: Nechci říct něco nevhodnýho, ale to je absolutně na hlavu padlý. Neexistuje žádný „křemíkový nebe“. KRYTON: A kam přijdou všechny kalkulačky? LISTER: Nikam! Umřou. To je konec. KRYTON: Copak Vy nevěříte, že Bůh je všech věcech? Vy nejste panteista? LISTER: Jo, ale nemyslím, že v tom jsou přístroje v domácnosti. Nejsem fénteista! Stroje nemaj duši. Kompjůtry a kalkulačky nepřijdou do nebe. Neexistujou fény s křidýlkama, co seděj na obláčku a hrajou na harfu! KRYTON: Ale ovšem, že ano! Jak je přece psáno v Elektronické bibli: „Vlak bude pobývat s větrákem.“ To dá přece rozum. Kdybychom se nemohli těšit na něco lepšího, proč by proboha přístroje celý život tak oddaně sloužily lidem? To by byla opravdu hloupost! LISTER: Jo, máš pravdu. Jasně. Křemíkový nebe. KRYTON: Nebuďte smutný, pane Davide. Na výsostech bude duše má jásat a plesat. LISTER: Jenom pro zajímavost, je křemíkový nebe to samý jako je lidský nebe? KRYTON: Lidské nebe? Co Vás nemá. Lidé nepřijdou do nebe! Ne. To si jenom, jenom někdo vymyslel, abyste se všichni nezbláznili!

Červený trpaslík - Bílá díra (1991) (epizoda)

LISTER: We don't LIKE muffins around here! We want no muffins, no toast, no teacakes, no buns, baps, baguettes or bagels, no croissants, no crumpets, no pancakes, no potato cakes and no hot-cross buns and DEFINITELY no smegging flapjacks! TOASTER: Aah, so you're a waffle man!

Stopa Růžového pantera (1982)

Dnes by asi Edwards místo přípravy podivně splácaného filmu připravil na youtube jednotlivé skeče z první části filmu, které jsou maximálně clouseauovské a působí trochu jako podklad na variace příhod Mr. Beana nebo rovnou jako odkaz na rané grotesky (Clouseau ve výtahu, Clouseau v taxíku) a splnují nejvyšší standardy Růžového partnera. Vůbec nejsou špatné vstupy Herberta Loma a pokud se Edwards už rozhodnul pustit se do natáčení, mohl zkusit postavit zbytek filmu na něm. Zvolená forma s reportérkou a záběry ze starších snímků působí únavně a nemá valný smysl. První půlka čtyři, druhá jedna.

Simpsonovi - Springfieldská spojka (1995) (epizoda)

Wiggum: All right, you scrawny beanpoles: becoming a cop is _not_ something that happens overnight. It takes one solid weekend of training to get that badge. Man: Forget about the badge! When do we get the freakin‘ guns?! Wiggum: Hey, I told you, you don’t get your gun until you tell me your name. Man: I’ve had it up to here with your „rules“!. (Dobrá vy vychrtlíci, poldou se nestanete přes noc, je třeba jeden víkend tvrdýho tréninku, než dostanete placku. Zapomeň na placku! Kdy dostaneme ty blbý bouchačky?! Hej, už jsem ti řekl, že pistoli nedostaneš, dokud mi neřekneš svoje jméno. Už mám těch vašich „předpisů“ po krk!)

Tajemství Divadla Sklep aneb Manuál na záchranu světa (2016)

Promarněná příležitost vytvořit skutečně působivý dokument, Dabrowská poskládala několik historických záznamů, doplnila komentáři, prošla spořádaně, ale rychle Občanský průkaz divadla a zajímavé byly příspěvky psychologa Ptáčka a divadelního teoretika Jana Dvořáka (i kritický komentář Hulce) a pro mě dosud neviděné záběry z Afghanistánu, ale výtek mě skončení napadla celá řada. Chyběl větší vhled do fungování divadla z hlediska vztahů (Marhoulovo natuknutí bylo krátké), výběr ukázek je jistě vždy diskutabilní, ale za mě, proč chybí Katovna alias Hřmění nebo jakýkoliv z výborných klipů ze zlaté ery - klidně na úkor úvah Erazima Koháka? Dokument mohl být delší a mohl se věnovat i samostatným aktivitám alespon Hanáka, Šteindlera, Vávry (bez nich by popravdě, přes všechnu snahu zbytku souboru, Sklep nikdy nebyl opravdickým a věhlasným Sklepem). Přivítal bych víc komentářů a daleko delší a větší náhled na další členy souboru..No nic, i tak dávám čtyři, protože Sklep, to je radost, od Mlýnů přes Kopyto po Besídky, některé záběry mě znovu rozesmály (Tros sketos a Rona, Šteindler s invalidním Cikánem, Macháček na šoulačce atd.). A taky je vidět, proč tomu tak je, kromě invence a osobností, které si navzájem dávají prostor, je tom prostá radost ze života a z přítomnosti ostatních, kterou jsem jim měl tendenci až závidět. Žijí kreativní a uspokojující život a ve vrcholných chvílích patří k tomu nejlepšímu u nás....a zasloužili by si všichni lepší ohlédnutí.

Sedm statečných (1960)

Prvni v rade westernu s fantastickym obsazenim, vytecnou atmosferou a paradnim scenarem. Videl jsem pred ctyriceti lety, i vcera, Sedm statecnych nezestarlo ani o den. Dokonale.

Úniková hra (2019)

Verze jiz videneho, jednak modernejsi a jednak uhlazenejsi, jelikoz urceno teenagerum. Ze zminenych duvodu se tudiz nedostavi ani pocit morbidnosti a znechuceni cynickeho Saw ani se nedockame krutosti a stretu charakteru videnych v Kostce. Pres veskrze dobre odvedenou filmarskou praci zustava pocit.televizniho filmu s odhadnutelnym.koncem ( ano, trefil jsme se, scenar nebyl zrovna inovativni) a zapomenutelnymi postavami. Po pulnoci k pospavani jako stvorene.