Vzepřít se obrům (2006) odpad!

Ty vole to jsem se zas jednou nasral..... já viděl na youtube scénu s tím jak si borec zahrál na taxíka a svýho kámoše na zádech povozil jak liška Budulínka na ocásku, tak jsem si řekl, výbornej motivační proslov, těš se Coachi Cartere, máš konkurenci. Jenže to jsem, kurva, nevěděl, že krom zmíněné scény je v každé větě každé druhé slovo (někdy i první) bůh nebo ježíš. Dobře, chápu, že amíci jsou asi větší křesťani než my, ale čeho je moc, toho je příliš. Bych moc nedal za to, že ani v bibli nejasou tato 2 slova tolikrát zmíněna, protože to autorům přišlo přes čáru. Já se omlouvám, že jsem sprostej, ale tohle je sračka všech sraček a veškerý pomyslný filmový hnůj se od tohoto musí distancovat, protože tohle je ještě horší. Hrůza, děs, bída, znechucení a opovržení mě bude pronásledovat dlouhá léta než na to ve stařecké senilitě dokážu zapomenout ...

Vlk z Wall Street (2013)

Je pěkné hodnotit morální kvalitu aktérů, obzvláště, když je to podle skutečné události, ale měli bychom si uvědomit, že hodnotíme film... a ten je proklatě dobrej. Už od prologu, kde nám Jordan vysvětlí, že řešením čehokoliv jsou drogy, až po epilog, kde si od totálních ňoumů nechá prodat propisku. Chválit Lea je zbytečné, ale i tak musím - byl dokonalej. Nedovedu si moc představit, že by to sehrál někdo jinej. A film... paráda, krom poměrně dlouhé stopáže mu asi taky nemůžu nic vytknout. Za mě 95% a to jen proto, že je to fakt dlouhý. Nejlepší komenty : J*A*S*M, Enšpígl

Ona (2013)

Joaquin v první čtvrtině naprosto nepřekonatelnej. Ten tu roli posadil o stupeň výš než měla být. Postupem času, kdy začínal být šťastný, už to takový nádech nemělo, ale pořád to zahrál dost dobře. Ten film mě docela dojímal, někde v půlce jsem si říkal, že to je setsakramentsky nefér, že ti dva nemohou být spolu, přestože láska mezi nimi je něco unikátního (jo, ten hlas Scarlet tomu dodal šťávu :) ) Ani jsem nevěděl jestli fandit zdravému rozumu nebo lásce ,když rozum v podobě exmanželky mu říkal, že je to blbeček, tahat se vlastně jen s hlasem. Ale furt jsem mu to přál. No a pak přišlo vystřízlivění a pocit toho, že ho ta cuchta jedna pelešivá normálně jen využila aby vyrostla a hned hupsne do postele s 8 tisíci dalších. Už při oživení toho spisovatele jsem si říkal, že mu určitě zahnula a taky že jo :D Můj názor je dost zkreslenej, protože já v tom vidím paralelu ze svého reálného života, ale pravdou je, že ten film má všechno a v podstatě i happy end ( i když jednu chvíli jsem se bál, že na konci z té střechy společně skočí :D ) Za mě 85% a to převážně díky jeho výkonu a jejímu hlasu, oblečení mě teda zrovna nenadchlo. Jo a když to posral s Olivií Wilde, měl jsem chuť ho jít nakopat do prdele :D

12 let v řetězech (2013)

"Silný film, na který se už asi nikdy nepodívám". Takhle nějak bych ho ve zkratce asi popsal. Velmi zajímavé filmařské momenty, kdy nás autor vybičoval až k nesnesení záběrem statického xichtu, až si někteří mohli začít rvát vlasy kdy už se konečně ten film zase pohne... musím říct, že ke konci už mi to i vadilo, ale filmu to dodalo charakter. Chiwetel podal maximální výkon, tam snad ani nebyl prostor pro zlepšení, ale jako lepší výkon vidím Michaela Fassbendera, snad pro ten jeho neuvěřitelný duševní rozkol a nevyrovnanost. Docela sranda je sledovat, jak "negři" taky nebyli sobě rovní, ale někteří si byli rovnější a dávali to ostatním náležitě sežrat. Co mě na celém tom filmu vadilo asi nejvíc byla muzika... ne že by se tam ta vykradená melodie TIME z Inception nehodila, ale prostě už někde byla a takhle to vypadá, že Hanz už nic jiného neumí :/ Jo a postavu, kterou Hrál Brad Pitt bych dal někomu jinému ... ne že by zahrál špatně, chraň bůh, ale do tak malé role se mi herecký velikán jako on vážně nehodil, spíš mi to přišlo jako hodně zbytečné pozlátko. Suma sumárum 75%

300: Vzestup říše (2014)

Těšil jsem se jako malej kluk a čekal od toho minimálně stejnou zábavu jako u původní 300 ... a to byla chyba. Nuda prokládaná nudou společně s nejvíc srážlivou krví na světě, která se hned po kontaktu se vzduchem promění na nejhustší puding na světě by ještě překousnout šla. To, že to bylo na moři (chápu, že na souši už nastavili laťku u Bitvy u Thermopyl, ale mohli to zkusit překonat...co přijde příště, bitva dřevěných orlů ve vzduchu?) by taky šlo poctít kdyby to mělo trošku nápad. Ale to co tam předvedl na tom koni, to mě málem zvedlo ze židle. Asi zapomněli, že koňský parkour se od lidského trošku liší a tak ho nechali běhat po stěnách, potápět se a tak. Navrch ještě Xerxes, kterej byl jak nějaká vyměklá malá holka a srazil ten film na kolena. Kdyby tam ta šikovná paní, která by bez toho make-upu podala asi tak o 70% horší výkon, neukázala kozy, které jako jedinou věc z celého filmu musím velice pochválit, dal bych tomu jenom jednu hvězdu, takhle dám dvě, protože alespoň na tu krátkou chvíli to vzbudilo můj zájem :D

Paralelní světy (2012)

Od doby co jsem viděl trailer jsem to chtěl vidět, pak to najednou zmizelo a nebylo po tom ani vzdechu, teď mi trvalo týden než jsem to našel, páč jsem si nepamatoval jméno a nikdo to neznal :D Ale k filmu - čekal jsem od toho masakr, něco jako spojení In time a Inception, bohužel jsem se těžce předoufal. Už od první chvíle jsem přemýšlel jak to udělá s výměnou gravitace a on místo toho udělal dvě opozitní gravitace - budiž, nemusím rozumět všemu, tady jsem celý film musel přemýšlet do jaké míry cokoliv ctí nebo porušuje tamní fyzikální zákony :D Tím, že jsem vrozenej šťoura, tak mě to i bavilo. Jenom ten příběh ... ten to tak pokazil... já vím, že láska je hezká věc, ale tu můžeme nechat jiným filmům, tady máme sci-fi jak vystřižený a rejžoj se na to zvrhne kýbl růžové barvy. Z toho museli být otrávení i ti herci, že tam není nic než klišé. Kdyby alespoň už od jejich prvního setkání nebylo jasný, že budou mít antigravitační dítě :D Ale stejně tomu dám 3 hvězdy, tak pěknej vizuál bych srovnal snad jen s Avatarem... moooc moc moc pěkný, fakt moc. BTW. napadlo taky někoho, že až od ní při porodu odstřihnou druhý dítě, tak se jim ona rozplácne o strop? :D

2 zbraně (2013)

Ty vole.. :D Zprvu jsem si říkal, že to bude děsná krimi-hustá-mahrovina, páč jsem to od filmu s Washingtonem čekal, ale Wahlberg to strhnul na jinší úroveň a nemohlo mi to snad být bližší. V tom filmu spolu fungovalo snad úplně všechno. Rozhodoval jsem se jestli tomu dát 4 nebo 5 hvězd ... 4 jsem chtěl dát proto, že příběh nebyl nijak moc jiný než jinde ... takže tomu dám hvězd 5, páč mám plán... vymyslím nějaký plán :D

Rivalové (2013)

Velmi kvalitní snímek. Jediné co bych tomu vytkl by byla první havárie ve filmu zobrazená- nic moc efekty. Jinak asi jako jediný jsem zpočátku cítil větší sympatie k Laudovi, ale musím říct, že postupem času si je získal i Hunt. Já bych na tomhle filmu, i kdybych chtěl, asi nenašel jedinou chybu nebo herecký moment, který by byl špatný. Auta, ženský a velmi silný příběh, nejde jinak než za 95% - dalších 5% bych přidal jen kdybych na konci brečel a to se nestalo :D

Nouzový východ (2008)

Kate, kterou mám velmi v oblibě mi v tomhle filmu připadala jako totální kráva... takže to zahrála velmi dobře. U Lea je to role stylu nenadchne, neurazí, větší výkon opravdu podávala ona. Z něj mi alespoň zůstal dobrý pocit, z ní nikoliv. Celkově ve mě tenhle film nezanechal dobré vzpomínky, ale spíš beznaděj. Už nikdy se na to nepodívám, ale nelituji, že jsem to viděl.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Tenhle film mi docela dlouho unikal a jsem rád, že jsem ho konečně viděl. opkinsův výkon znamenitý, přes počáteční rozpaky až po smíření se s jasným koncem, okořeněné starostí o svou dceru- většího klaďase ani mezi superhrdiny nenajdete :) Pitt byl vskutku jak z jiného světa. Docela jsem mu tu roli i věřil, ale na můj vkus mohl být suverénní ve více scénách. No a Claire Forlani - vzhledem k tomu, že jsem se do těch jejích očí úplně strašně zamiloval, tak se ani nebudu rozepisovat, jinak to bude patřit do červené knihovny. Moc pěkný snímek. jen na konci song Somewhere over the rainbow mi hnulo žlučí, ale to už bylo po filmu :D