Muž na laně (2015)

Mě by fakt nenapadlo, že vydržím 2 hodiny koukat na film, kde jde jen o to, že týpek chodí po provaze tam a zpět .... i v cirkuse to dokážu obdivovat, ale 5 minut mi stačí. Ale z nepochopitelných důvodů to i tak fungovalo a po celou dobu to bavilo.3,5/5

Ex Machina (2014)

Kdyby byla ta robot chlap, byla by to taky taková svině? Protože tohle sice nebyla zlatokopka, ale z chlapa si udělala hadr na zametání jak nikdo. Super námět, pro mě skoro neznámé obsazení a hezký vizuál..... až na konečný dojem, kdy jsem fakt byl vytočenej jak to dopadlo, tak to bylo dobré a místy i pomalejší vývoj ve filmu mi zpětně začal dávat smysl.

Hardcore Henry (2015)

Dream come true .... čekal jsem akční kaši, absolutně bez příběhu a dostal jsem plnými hrstmi přesně to, co jsem chtěl. Navíc 1st person camera celou dobu, to byl největší tahák a jsem z toho unešenej. Navíc, stejně jako District 9 absolutní nízkorozpočťák a přesto skvělý zážiek. Asi bych to zvládl ohodnotit i jen 4*, ale to by tam nesměl být Sharito Copley v multiroli. Ten to potahal takovým způsobem, že najednou jsem nechtěl být Henry, ale ten týpek na vozejku :D Díky němu dostal film děsně humornou nálož a plavil jsem se na tom až do konce.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Já jsem nadšenej, jsem absolutně šťastnej :) Tomu filmu nevytknu asi ani drobeček... Emily mám děsně rád, ale v tomhle filmu pro mě byla až na druhé koleji. Zahrála to dobře, taková dívčina plná ideálů, která když si chce někdy dupnout na velký hochy, dostane přes prsty .... a nebo kulku do vesty, no :D Ale co tam předvedl starej Brad Pitt pod pseudonymem Benicio del Toro, to je koncert. Tohle jsou role, které snad ani nikdo nemůže dát líp než on, tomu bych to sežral i kdyby tam byl v růžových baletních šatečkách. Film měl spád, sice neměl moc dějových zvratů, ale občas tam člověk najednou zjistil o kus víc pravdy a tím začal měnit náhled.... no a ten konec, to je jak dát si po výtečné večeři zmrzlinový pohár. 5/5, níž nejdu

Most špiónů (2015)

Námět dobrý, natočené dobře, herecké výkony dobré, i obsazení dobré .... jenom mne na filmu mrzela ta naprostá přímočarost. Vždyť krom ztráty kabátu tam nikdo ani nezaškobrtl a všechno se dařilo napřímo a de facto na první pokus. Takže přesto, že po filmařské stránce tomu nemohu nic vytknout, film mě neoslovil a víc než 70 % si ode mne nezaslouží .... ale 70 % nelze udělit, tak dám radši pouze 3/5

Rohy (2013)

Páni ..... já zírám, že tohle někdo vůbec dokázal natočit ..... A vlastně zírám i na to, že jsem to dokázal dokoukat .... vlastně za to tomu dávám ty dvě hvězdy, protože nějakým, pro mě nevysvětlitelným způsobem mě to donutilo to dokoukat. Asi to bylo tím začátkem, protože to bylo fakt něco neobvyklého a o dost jiného než jiné filmy .... ale potom do tam skončila scéna od doktora, to šlo jenom jenom z kopce. Říkal jsem si, jak mohl Radclife kývnout na takhle špatnou roli, ale on vlastně není vůbec dobrej herec a tady to jen dokázal. Měli tam alespoň obsadit nějaký hezký ženský, aby měl člověk aspoň z něčeho dobrej pocit, ale ne, ani omylem. Jestli ještě jednou uvidím ďábla, kterej se nechá ubodat vidlema, tak začnu věřit na nebíčko :/

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Budu lehce spoilovat .... Měl jsem tu smůlu, že jsem film viděl až v době, kdy už mi spousta odborníků stihla sdělit svůj skvělý názor, celý děj a spoustu spoilerů. Zkusil jsem se od toho všeho tedy oprostit a nahlédnout na to nezměněným pohledem. Kamera zpočátku maximálně super....nevím proč se to neprojevilo někde později a nebo jestli jsem si toho pouze nevšiml. Ta scéna kde je napadnou indiáni a kamera jde plynule s každým novým bojovníkem dokud nezhyne, ta mě prostě bavila. Nacpal bych to tam vícekrát. Scéna s medvědem (jo, vím, že to byl Grizzly) mě třeba vůbec nebavila. Na můj vkus bylo hodně poznat, že méďa je digitální. Nechápu jak se mu to povedlo natočit, když byl akorát zaháknutý za nějaké rameno, které s ním házelo před zeleným pozadím, ale to bylo zahrané super. No a když vezmu zbytek filmu, tak ano, bylo to moc dlouhý a ano, byla to občas nuda. Příběh taky není nic převratného. Příroda je dokonalá a nedokážu si ani představit náročnost toho natáčení v reálných, zatraceně nehostinných, podmínkách. Taky to, že valili jen na přírodním světle je výborný počin. No ale abych to zhodnotil svým neodborným názorem, já bych mu za to oscara nedal. Nepřišlo mi ani, že by to přehrával, jak říká spousta pseudoodborníků, ale role nebyla postavena na to aby mohl zazářit. Oscara měl dostat za Djanga a nebo za Wolf of Wallstreet. Film za mě pouhých 75 %, doufal jsem, že dám víc, ale ne, nemohu.

Deadpool (2016)

Okay, já jsem spokojenej .... víc než spokojenej, jsem i vytlemenej. Čekal jsem, že podle traileru to bude sice sranda, ale vcelku vystřílená právě do toho traileru, nicméně bylo toho ještě hodně moc co nabídnout. Já jsem se asi nejvíc natlemil, když se tam poprvé objevil ten kovovej X-man .... to jak si to potahal tam bylo absolutně mimo moje očekávání :D Vzhledem k tomu, že jsem neznal předlohový komiks, přišlo mi to zvláštně natočené, ale byl jsem poučen a místo toho tedy oceňuji to, že se drží předlohy i ve stylu prezentace Deadpoola. Za mě slušných 85 %.

Mezi vlky (2011)

Vzrušující snaha Carnahana udělat z vlků přemýšlející krvelačné tvory jako to zkoušel Spielberg se žraloky. Jenže tenkrát byl rok 1975 a tohle 2011. A vzrušující je na tom pouze to, že má někdo odvahu takovou mrdku natočit a ještě se tím prezentovat v kině. Sorry, já mám vlky rád, takže vím, že nežijou v doupatech, nejsou mstiví, bojej se lidí, nažrali by se mrtvolek, kterejch tam nebylo pomálu a hlavně, nezabíjej pro legraci. Taky je to zajímavě (pro mě opravdu divně, nelíbivě) natočený. Ty prostřihy s tou borkou někde na posteli jsou asi nejsvětlejším bodem celého filmu. Vlastně krom toho, že je hezká, tak i její herecký výkon je zdaleka nejlepší. Dám tomu 2 hvězdy, páč Liama mám historicky rád, ale tohle je film, kterej jsem spíš neměl vidět.

Kurýr 2 (2005)

Tak počkat ..... já nechápu, jak film, který je o 3 roky mladší než jeho první díl může být o tolik horší .... ale o tolik .... Tam snad nebylo lepšího vůbec nic. Vlastně nejlepší na celém tom filmu bylo to Audi, jinak to byl hnůj od začátku do konce. Ovšem co musím vypíchnout, to je scéna s jeřábem. To by si snad zasloužilo i slowmotion a pohledy z různých úhlů. Stathama mám sice rád, ale i když v tomhle filmu byl to druhé nejlepší, hned za Audi, tak stál taky za hovno. Dal jsem tomu původně 2 hvězdy, asi z nostalgie ke Kurýrovi z r. 2002, ale teď jsem si to rozmyslel, degraduji to na jednu *