Ready Player One: Hra začíná (2018)

Vzhledem k tomu, že jsem Spielberga odsoudil ke žraní pekelných sraček hned v půlce Války světů, trvalo mi dost dlouho a příkladně moc to bolelo, abych si pustil tenhle film. A když jsem v prvních pár minutách ten film málem vypnul, protože jsem si myslel, že mi tam někdo podstrčil zkurveného Speed Racera od všepohlavních polských brat...asi sourozenců nebo co... Wachowských, tak se tam objevila Art3mis aby mě udržela dalších pár minut, po kterých to už začalo dávat nějaký smysl. Co smysl, bylo to kulervoucně chytlavé a vzhledem k tomu, že jsem knihu samozřejmě nečetl (asi jako jediný zdejší komentující), tak přes silnou zmatenost to bylo zasraně výtečné .... no a to je všechno :)

Přání smrti (2018)

Stačilo přečíst si popisek filmu a hned mi bylo jasný, že to bude silné a neotřelé téma, které někdo uchopí tak jak jej ještě nikdo neuchopil. Dost jsem se tomu bránil, jelikož jsem poslední dobou sjížděl hodně kvalitní snímky typu Dokonalá loupež a Máš babu .... no a tohle přesně doplnilo magický trojúhelník filmů, kde opravdu není co čekat, ale je to zábavná podívaná a vlastně si to na nic víc nehraje. Krásné Béčko, skoro bych řekl jako za starých časů. Být na tom v kině, tak si vytrhám i chloupky na palcích u nohou za co jsem to zase vyhodil prachy, ale takhle v TV na krásně promrhaný večer ideálka. Za mě spokojenost a mít tu možnost, dám tomu 3,5*, ale 4 už fakt asi ne :)

Sicario 2: Soldado (2018)

Navázat na zatraceně skvělý film pokračováním je zpravidla úkol, kde přichází zklamání z výsledku. A nebo to nemusí být zklamání, ale předchůdce to nepřekoná. Tohle byl, až na úplný konec opravdu výtečný snímek, jenže pořád tu bude to srovnání s jedničkou. Stejně to bylo skvělé. Temná atmosféra celou dobu, hudební podkres stavějící do pozoru i chloupky v severních oblastech. Ani nevím, zda bych víc vyzdvihl Joshe nebo Benicia, jelikož oba tomu dali velice silný charkter. Takže abych si to nakrásně shrnul, horší než jednička, ale pořád bez problému s pěti hvězdama na hrbu ;)

Deadpool: No Good Deed (2017)

Jako OK, je to Deadpoolovskej humor a ten bude dobrej, dokud Ryan zůstane v obleku, ale proč tu, do psí pochvy, hodnotíme trailer (a čert vem, že to nejsou ukázky z filmu) ? Příště snad nic takového není ani potřeba ;)

X-Men: Apokalypsa (2016)

Konečně se tady objeví Bůh hodný následování a kulelízání a oni se s ním zase začnou prát. Já mám spíš takový pocit, že problém je v nich a ne v tom milém egyptském šmoulovi. Je bohužel smutné, že aby jej vůbec dokázali porazit, musel si polovinu z andělů apokalypsy vybrat mezi postiženými dětmi, poněvadž kdyby si vzal ještě dva tak silné jako Magněťák a Storm, mohl jít klidně do důchodu a mladí by se o to postarali. Finální bitka trapas. Jako chápu, že Jean je mazačka a když se nasere, je to horší než podebraná pata, ale týpek tady celou věčnost místo pokémonů sbírá mutantní vlastnosti a je vlastně ten úplně nejvíc nejsilnější, kterému chybí Charlieho telepatie a měl by všechno ... a ona ho sfoukne tím, že si zakřičí a roztáhne imaginární křídla? No way sir, no way. Ten ji měl zplivnout z oblohy, Magneťáka si zase ochočit, Bouřce nechat dorůst vlasy aby nevypadala jak totální kráva, vysát z Charlese i poslední motorické funkce a začít nám diktovat pravidla podle svého. Jenže zase museli zvítězit slabí, aby nám mohli vládnout .... podle mě je to celé kampaň...ale film skvělej a opravdu poprvé jsem celou dobu fandil záporákovi a jsem fakt nasranej, že to mělo happy end. 90 %, jen proto, že Apocalypse nevyhrál, jinak by to mělo 100 % a ještě bych se kál, že tomu nemohu dát víc.

Blok 99 (2017)

Spoiler alert.... tak nevím, jestli jsem viděl stejný film jako ostatní uživatelé zde, ale dost pravděpodobně jsem to měl celé zpomalené a zdebilené. Krom toho, že Vaughn není akční herec a roli jsem mu tak nevěřil jako nikomu dlouho ne, tak tu jeho nadlidskou super sílu trumfnula snad jeho magická super pomalost. Nejprve rozloží auto na atomy pouhým pohledem, pak při pašování drog postřílí "kámoše" a když se konečně dostane do krimu, rozloží tam nejlepšího týpka, kterej dokonce učí trestance boxovat. Nevím čím se mu to povedlo, možná tím jeho stylem "nevím co dělám", nebo tím, že nedal ránu když měl, počkal si až všichni usneme a pak udeřil. Pak ho dostanou do nejtvrdšího lapáku a borec jim tam na uvítanou ukáže kdo je tu pánem asi jako Superman v Justice league. Pak si ho k sobě konečně zavolají jakože mafiáni, kteří si ho tam vlastně nasměrovali, nechaj se vypleskat nejpomalejším tempem, jaké lze vůbec ještě zachytit na filmový kotouč a je jako konec? Nejdebilnější film z vězeňského prostředí, který jsem měl tu smůlu kdy vidět. Jediné štěstí, že se v tom filmu nemihnul Yurij Boyka, jelikož by byl namazán na chleba ve stylu nudné americké snídaně. Pomalé americké snídaně.

Trestanec (2017)

Mně se to líbilo. A to o dost více než jsem čekal. Opravdu jsem si neuměl Nikolaje představit jako vězně, nácka, vraha atd. A kupodivu mne nezklamal, ale velice příjemně překvapil. Ve filmu bylo opravdu pár nedostatků a několik z nich vcelku velkých, nicméně nedovolil mi celou dobu odpoutat se od obrazovky a to já považuji u filmu za jednu z nejdůležitějších vlastností. Takže za mě 80 % úplně bez pochyb.

Tiché místo (2018)

!SPOILER ALERT! O filmu jsem standardně nevěděl nic, takže jsem byl nezaujatý. Úvodní scéna z obchodu a následně od mostu, kde jim strašidlo vyluxuje syna mne dost nadchla, takový peprný začátek jsem nečekal. Co mě už na začátku dost ohromilo byly jejich všudypřítomné cestičky z křemičitého písku. Vzhledem k tomu, že kolečkem to tam asi nenavozili, tak by celé dny nedělali vůbec nic jiného, než běhali od deponie k domu a trousili zrníčka. Ale budiž, stalo se. To, že jim bezpečně funguje rozvodná síť a s elektřinou opravdu není problém opravdu dokonale vysvětluje, proč jim po celém baráku hoří rozsvícené svíčky a děti si k deskovce standardně zapálí petrolejku - přece to tak doma děláte běžně také, že? Opravdu obdivuji to, že zůstali bydlet ve svém starém, příjemném domě na samotě, kde je tichoučko, já bych se asi stěhoval k vodopádu, protože bych si třeba někdy rád kýchnul a tak a nebyl za to hned rozpárán. No ale největší porod přišel chvilku před porodem a to tím, že v prkně, přesně v místě vyznačeném pro našlápnutí se zčistajasna objevil hřebík a světe div se, špičkou nahoru. Pravda, schodů jsem ještě toliko nestloukl, ale takový dement snad nemůže být ani čerstvý student scénáristiky. Ještě, že stoupnutí na něj nebolí ani trochu, jen nechá pár kapek krve a hurá na absolutně tichý porod, který proběhne tak hladce jako když vyndáváte nákup z tašky. Dítě nebrečí, máma nekřičí, zvuky to nevydává. No a pak už to stálo za levku celé, laciné lekačky, hloupé sebeobětování a strašidla, která si asi plánovala u nich doma udělat hnízdo, že se tam pořád vracela. 60 % dávám za velmi solidní námět a za úvodní scény, ale víc ani ťuk ;)

Kult hákového kříže (1998)

Tenhle film má neskutečnou hloubku a to tam de facto nic slavného není. Dokonce i přeskakování dějových linek mi dává větší a větší smysl a film to pouze umocňuje. No ale co je absolutní špička, to je Norton. Krom toho, že je zde dvojnásobný oproti svému normálnímu stavu, tak je ve všech momentech naprosto uvěřitelný. Ale naprosto. A jak už tady psal Matty, ten jeho úsměv při zatýkání hned poté co nechá, odpusťte mi to pojmenování, negra zakousnout do obrubníku, to je herecký koncert. No a konec mě skoro rozbrečel ... Styděl bych se, kdybych této kultovní (krásná shoda) záležitosti dal něco méně než 5*

Do větru (2018)

Na film jsem přišel s nulovým povědomím a se stejně tak velkým očekáváním. A to bylo asi dobře, jinak bych tam ani nepáchl. Dokonce ani to, že jsem byl na premiéře zadarmo mne neobměkčilo, asi bych potřeboval dostat plat, aby mi ten ztracený čas vynahradili. Film měl opravdu dobrou kameru ... a hotovo, tečka, výčet plusů jsem rozepsal tak jak to jen šlo. No a teď mínusy. Herci ... špatní, prkenní, zcepenělí a navíc nepřesvědčiví. Hudba ... to byl taky solidní přešlap, absolutní nesourodost a hlavně občasná znatelná nevhodnost podkresových melodií. Režie/scénář ... první film, takže přetěžko srovnávat, ale smysl to nedávalo, zbytečně dlouhé záběry byly nudné až trapné a dějová linie jaksi taky chyběla. No a počkejte si na děsně zajímavou zápletku s migranty, kteří se vešli do jedné scény a byli tam jen proto, aby se hlavní hrdinka mohla pokusit o sebevraždu. Dokonce i pasivně agresivní čištění zubů bylo fakt na prd, přestože nápad to mělo. Asi 3/4 filmu jsem přemýšlel, jak mám tomu filmu dát 12 %, když jedna hvězda znamená 20 .... no a nevymyslel jsem to, nicméně i tak považuji ten čas při přemýšlení za efektivněji využitý než při sledování filmu.