Tvář vody (2017)

Language alert a vlastně i spoiler alert ... to je děsná pí*čovina. To už opravdu nedokážu nazvat jinak. Jindy se s většinovým názorem rozcházím pouze u českých filmů, ale tady je to podle mě tak o 40-45 % nadhodnocené. Jediná role, která se mi ztvárněním líbila, byl Michael Shanon .... to proto dávám ty dvě hvězdy, jinak bych to mrsknul do odpadu a skočil si za tím, jelikož to, že jsem tak vylízanej, že jsem to dokoukal do konce, o mě taky něco vypovídá. Na tohle jít do kina, tak to tam z vděčnosti zapálím a budu se zevnitř dívat než to dohoří

Velká hra (2017)

Opět se mi potvrdilo, že moje know how spočívá v tom, že když jdu na film, tak vím možná tak základní popisek o čem to bude a kdo v tom bude hrát. A pak dostanu očekáváním nezkreslenou nálož přímo do xichtu. A užiju si ji tak, že až doma zjistím, že stopáž byla 140 minut. Nenudil jsem se ani chvíli a možná bych snesl i víc. Idris i Jessica předvedli opravdu parádní výkony a dokázal jsem se s nimi lehce sžít. Dokonce i akční scénka s rozbitím rypáčku do celkového konceptu zapadla. No a nakonec opravdu nedokážu opomenout fakt, že tolik vyvalených koz jsem v jednom filmu snad neviděl :D

Thor: Ragnarok (2017)

Já od filmu tedy výrazně nic moc nečekal a dostal jsem přesně to, co jsem potřeboval. Jestli někdo hledá složitý propletený příběh, tak si jednoduše vybral špatný film. Tohle je sranda proložená akcí, následována srandovní akcí, po které přichází vtipná scénka. Vizuálně samozřejmě nic vytknout nemohu, bylo jasné, že to bude pecka, jelikož film je na tom založený, nicméně i mimo vizuál jsem se královsky bavil, protože postavy tomu dávaly co proto. Jediný kdo tam výrazně nepatřil, z mého pohledu, byl Karl Urban. Bez toho by se celý příběh krásně obešel a navíc to byl snad úplně jediný charakter, který tam nehlásil žádné fórky. Kdo mne naopak příjemně překvapil účinkováním, tak to byl Jeff Goldblum, protože to je pan herec a vyšinutého dětsky smýšlejícího seladona podal naprosto dokonale. Za mě bez debat 5*

Jigsaw (2017) odpad!

No tak tohle tohle fakt ne. Dementina nad dementinu, blbečci, kteří si sami lezou do pastí, místo aby poklidně odešli ze staré schátralé stodoly. Kromě toho, že to bylo naprosto stupidní a několikrát samo sebou vykradené, tak díky naprosto ultra giga nečekanému, nicméně již jednou opět samo sebou vykradenému konci máme otevřeno minimálně na dalších 17 dílů. Opět se máme na co těšit ... dodávám varování, na ten film nechoďte, určitě za to neplaťte a dokonce to ani nestahujte, ten čas vám už nikdo nevrátí ....

Obr Dobr (2016)

Docela super pohádka ... dost super pohádka. Asi bych zkusil vymyslet nějak jinak nápravu a internaci obrů, dějová linka s královnou a armádou mi do toho moc neseděla, ale jinak se na to koukalo celou dobu překvapivě moc dobře. Ten obr byl děsnej klaďák, takového aby svět pohledal, kam se hrabe spider-man. Holčička tak trošku na tenké hranici mezi holkou a klukem, ale v tomhle věku je to beztak ještě jedno ... ona vlastně byla jenom takový dějový doplněk :D Po tomhle Spielbergovi alespoň částečně odpouštím Válku světů, kterou si to u mě fakt šeredně pohnojil. A věřím, že kvůli tomu má dodnes neklidné sny.

xXx: Návrat Xandera Cage (2017)

Tvůrce bych vrátil na základku a to hned. Ti opravdu fyziku nepochopili ani za mák. Ale oceňuji to, že si ponechali ze starých dob i grafik a jejich původní efekty a nesáhli po ničem reálněji vypadajícím. Ta sexy děvčata ten film bohužel nepozvedla ani o píď a hlavně mi ani zas tak extra sexy nepřišla. No a tedy film mohu ohodnotit maximálně jednou hvězdou, protože tam byl Vin Diesel a toho mám z minulosti rád ..... ty vole a Neymar ..... on tam byl sakra Neymar. Co tam do háje jako dělá nějaký pičus, který je na hřišti sice dobrý herec, ale s filmem toho má společného asi tolik co Samuel L. Jackson s majitelem vápenky??? !!! Si jako producenti řekli, "Hej, pojďme tam narvat někoho absolutně mimo mísu, koho mají třeba nějací diváci rádi?" Bude v příštím díle Martina Hingisová? Nebo o co jako do psí boudy šlo? Boha jeho, nebýt tak líný to přepisovat, tak tomu seberu i tu jednu hvězdu co jsem tomu již dal a hodím to do odpadu ;(

Zlato (2016)

Když Matthew vyhrál oscara místo Leonarda, nemohl jsem mu to odpustit a stal se jedním z dobrých herců na blacklistu. Jenže on je prostě výborný herec a tady to ukázal opět zas a znovu. Ono tlustého a plešatého slizáka zahrát takhle věrně, že by si o něj ani bezdomovec kolo neopřel, to chce už řádnou porci hraní. Ten příběh nebyl nikterak zdrcující, nikterak napínavý, ale i přesto jsem si šel uvařit večeři o hodinu a půl později, protože mi bylo prostě hanba to pauznout. A tak by měl správný film fungovat. Takže i přes lehce klišoidní závěr tomu 5 hvězd nadělím.

Já a moje příšera (2007)

Boha jeho, oni navlíknou kosatku do digitálního hávu praještěrky, použijí mnoho záběrů z dokumentů o praještěrkách - ano, viděl jsem to a ty animace jsou naprosto stejné, i stavba těla této ještěrky. Navíc nevím zda jsem ve škole dával dostatečný pozor a bylo mi správně vysvětleno, co to znamená jezero, jelikož to podle mě většinou bývá od moře odděleno i jinými věcmi než jen sítí. A když tohle všechno pominu, tak je potřeba říct, že ten film toho moc nenabízí ... ale ono do ospalého nedělního odpoledne se nehodí vůbec nic, takže to skvěle splňuje předpoklad správného filmu pro tuto dobu.

Příchozí (2016)

Okay, ale o co tady vůbec šlo? Proč Ti osmiprsťáci vůbec přiletěli? Vždyť lidstvu vůbec nepomohli a nevím jak očekávají naši pomoc za 3k let. To tam za nimi přiletíme a rozdáme jim tam tacos, čímž je ochráníme před hladomorem, nebo jim přivezeme kleštičky na nehty a pomůžeme e zarůstajícím nehtem? A pokud vidí 3k let do budoucnosti a vědí, že budou potřebovat pomoct, proč tomu nedokáží předejít? Ale bylo to docela zajímavé, 80 %.

Zúčtování (2016)

Je to dobrý. Přesně tohle oko náročného diváka potřebuje .... někoho, kdo i přes svůj autismus je taková totální špička, že trénovaní vojáci se najednou chovají jak český fotbalový tým v lize mistrů. Já mám Afflecka rád, takže pro mě v tom filmu hrálo skvěle všechno. Jediné proč to nemůže dostat 5 hvězd je to, že ji nenaložil. Autista neautista, to přece musel poznat, že ona to chce nebo ne? Ale jo, určitě to musel poznat .... a pošle jí Pollocka .... nemůže si zasloužit 5 hvězd, ani kdyby se Verbal umyl šampónem