Obhájce (2011)

Tohle byla první větší role promcConaugheyho, který se jí zhostil na výbornou. S příběhem už to je o něco horší, není zlý, ale jede v klišoidních kolejích anenabízí nic nečekaného nebo inovativního, ale naštestí disponuje právě Matthewem. Nicméně se stále jedná o řemeslně spracovaný snímek a hutnou atmosféru párkrát pocítíte na vlastní kůži.

Nesmiřitelní (1992)

Jo, konečně jsem si s Eastwoodem maximálně padl do noty! Jeho vize západu je ponurá, sychravá a bez skoro špetky romantiky. Postavy to dakázali vzít za správný konec a všechen čas, kdy jsou k vidění si berou pro sebe a stará garda dokazuje, že pořád zvládá stříletz koltů. Dialogy jsou hrubé, věcné a nad ničím se nerozplývají. Jen nějaké výraznější hudby jsem si nevšiml, kdyby ji dostal na starost Morricone, tak už bych byl navýsost spokojený...

Nebe a dudy (1941)

Možná film neoplývá tou nejoriginálnější zápletkou, ale námět je zpracován, jak nejlépe mohl. Přerod z protivy na dobráka je možná až příliš rychlý, ale humorné situace, které z toho plynou Vám trochu toho sentimentu vynahradí. Humor je celkově povedený, dokáže Vás od srdce rozesmát a spolu s postavami patří k nejlepším stránkám filmu. Jenže i přes nesporné kvality se na tomto snímku už začíná pomalu podepisovat čas.

Země bez zákona (2012)

Zajímavý námět, atraktivní obsazení (Začínám uvažovat nad tím, že bych Hardyho zařadil do svých TOP10), ale zpracování už pokulhává, jede se v osvědčených liniích, které jsou zvládnuté zručně, ničím zvláštním nevybočují z řady. Jedině tak, občasnou surovostí. Ale samotné soupeření bratří Bondurantů s Charliem Rakes stojí opravdu za to a některé scény, které z nich vyvěrají nemají daleko k dokonalosti a staví tak snímek nad žánrový průměr. Pokud však chcete nějaký film, který má podobnou tématiku, tak najdete lepší...

Hvězdná pěchota (1997)

Verhoeven má velikou kliku, že tento snímek naštěstí myslel nadsazeně a parodicky, protože by se na to jinak, snad kromě výborných efektů, násilí a brutality, ne že bych se v ní vyžíval, ale tohle nikde jinde nenajdete, nešlo dívat. Příběh je prosťoučký, herci předvádějí, co se od nich očekává - odříkávají heroické a patetické proslovy nebo křičí, tváří se statečně a odhodlaně, nejvíce mě překvapila role Neila Patricka Harrise.

Marvel: 75 Years, From Pulp to Pop! (2014) (TV film)

Netajím se tím, že jsem velký fanoušek MARVELu, takže už jen obsahem je pro mě dokument atraktivní, ale nemůžu se ubránit dojmu, že se MARVEL chtěl ukázat až v moc pozitivním světle a tak vynechal některé své přešlepy. Na druhou stranu ale chápu vypuštění Spider-mana či X-menů. Ukázky z blížících se projektů potěšily a Emily VanCamp dokázala dokumentem krásně provést. Ke konci byl možná až zbytečně moc zkratkovitý, takže bych si ještě nějakou čtvrhodinku nechal líbit.

Edith Piaf (2007)

Možná nebýt přeskakování v čase, tak by mě neměl tento životopisný snímek, samozřejmě vyjma excelentního ztvárnění hlavní představitelky Marion Cotillard, neměl ničím jiným zaujmout. Ale Dahan zvládl práci s retrospektivou bravurně a přehledně, a tak nám předkládá ty nejzajímavější a nejdůležitější okamžiky zpěvaččina života. Za nejpovedenější okamžiky považuji rozhovor a závěrečný chanson.

Město (2010)

Určitě se to zde zmínilo už mnohokrát, ale teď to zmíním i já. : )) Affleck je mnohem lepší režisér než herec, což dokazuje i tím, že si dokáže zařídit takovou postavu, ve které vypadá divně a nepřirozeně. Myslím si, že řemeslněji zvládl lépe Gone Baby Gone, ale tady si skvěle poradil s akcí, přestřelkami, výběrem herců i tím správným navozením atmosféry, i když se příběh párkrát sveze ve stopách klišé.

Cimrman sobě (1991) (divadelní záznam)

Sice nové látky k Cimrmanovi přibylo minimum, ale i ta jedna platinová destička bohatě postačila. :D Jednotlivé úryvky z většiny děl patří k tomu nejlepšímu, ale aby se obsáhlo opravdu všechno vydařené, tak by tento film musel být mnohem delší, ale to je asi tak jediný nedostatek, který vám ale zážitek určitě nezkazí... : )) Teď už jen napíšu to, že ač jsem viděl fóry po několikáté, tak jsem se opět pobavil. : ))

Nejistá sezóna (1987)

Jelikož jsem fanoušek Cimrmana, tak jsem byl tímto hraným dokumentem velice překvapen. Bylo zajímavé sledovat, jak se divadlo rodilo a usídlovalo, jak vznikaly hry a různé vtipy. Přestože značnou roli zabírají dramatické chvéle, tak spoustu času zbylo na humor a makouknutí do pracovního života jednotlivých osobností. A samotné ukázky z různých her byly příjemným zpestřením.