Temný případ - Part 5 (2024) (epizoda)

Tak tohle byl teprve první plnotučný díl, který si zasloužil úroveň prvních True Detective. Kali Reis je (v celém seriálu) skvělá. Stejně jako Finn Bennett.

The Serial Killer's Wife - Episode 4 (2023) (epizoda)

Nebylo to dobré. Popravdě tak špatnou britskou detektivku jsem ještě neviděl. Bylo to tak zoufale televizní a telenovelové a především výkon Annabel byl zoufale telenovelový. Dokáži si představit, že i přes ten lacině, céčkově neoriginální scénář by to s dobrými herci a dobrým režisérem mohlo být v pohodě, ale takhle je to zbytečnost na kvalitové úrovni českých novodobých sterilních a toporných detektivek z komerčních televizí.

The Serial Killer's Wife - Episode 3 (2023) (epizoda)

Asi jsem vzal na milost nesympatické postavy a jejich mizerné hraní, protože předposlední díl mě i celkem bavil a jisté dramatické, ač telenovelově černobílé, napětí měl. Teď se ještě v závěrečném dílu dozvím, že skutečným vrahem je ten hodný kamarád a bude vymalováno.

The Serial Killer's Wife - Episode 2 (2023) (epizoda)

Druhý díl je o znatelný kus koukatelnější než první. Stále je to rutinní detektivka, která stojí hlavně herecky na hliněných nohách (těžko najít jedinou postavu, která by byla sympatická nebo dobře hrála) i když ani scénář je laciný, ale trochu vtáhnout dokázal.

The Serial Killer's Wife - Episode 1 (2023) (epizoda)

Překvapivě velmi špatná detektivka po všech směrech, směle konkurující českým seriálům. Hrozné herecké výkony a invalidní scénář. Chtěl jsem tomu dát šanci, ale úvodní díl mě zřejmě dostatečně vyděsil.

Nejhvězdnější noc popu (2024)

Objektivně, oprostěno od patosu - ten dokument nijak výjimečný není. Počin a píseň ano, ale filmařsky je samotný dokument rutina, trpící hlavně nedostatkem autentického dobového materiálu vyjma dne natáčení a tak první půle je dost vaření z ničeho. Ale klobouk dolů, dnes by už nic takového, jako spousta jiných věcí, nebylo možné, aby se v jednu noc sešlo v jednom studiu současně čtyřicet tehdejších nehomogenních superhvězd a nazpívali pro dobrou věc hit! Quincy Jones a Lionel Richie zaslouží metál. A Bob Dylan, protože celý dokument až na pár posledních minut trpíte bolestně při záběrech na něj, jak moc chce být někde na Měsíci a ne obklopen hordou lidí, s nimiž není na stejné frekvenci a lituje, že se nechal přemluvit k pro introverta takovému masakru.

Metoda Markovič: Hojer - Ženská oběť (2024) (epizoda)

No, klobouk dolů. Vida, jeden by už ani nevěřil, že to u nás jde, tak alespoň v retrožánru kriminalistického 'socialistického realismu' evidentně ano a já velmi ochotně tleskám. Výkon (nejen) Petra Uhlíka uhrančivý a brilantní.

Temný případ - Part 3 (2024) (epizoda)

Trošinku lepší, herci vesměs fajn, jen mi stále nesedí ta Foster a hlavně mám neustále pocit, že se natáčí někde ve studiu a ne za polárním kruhem.

Temný případ - Part 2 (2024) (epizoda)

Asi jsem mimo, páč mám naprosto opačný dojem, než všichni tady - ohromně mě rozladil zoufake špatný první díl a ten druhý mi naopak přišel o kus koukatelnější. Nemluvě o tom, že s nesympatičností postav nemám žádný problém.