Minority Report (2002)

Tom Cruise se zde předvedl v jedné ze svých nejlepších rolí, a pro mě je MR jeden z nejlepších sci-fi filmů. Parádní vychytávky jako inteligentní dotykové obrazovky stejně jednou budeme používat, ale jednotky PreKrim se asi bohužel nedočkáme. Je to skoro na pět hvězd, ale tu pátou si ještě schovám..

Ostrov (2005)

Docela inteligentní "popcornovka", s ukázkovým happy endem. Ale nějak mám pro tenhle film slabost, a asi to bude ústřední dvojicí, protože jak Scarlett, tak Ewana mám v oblibě. Navíc to Scarlett nejenom v tom bílém stejnokroji moc sluší...Pro mě je tohle asi nejlepší film Michaela Baye.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Pulp Fiction je pro mě ze všech filmů filmem nejkultovnějším. Většinu hlášek znám nazpaměť, a hlavně parádní soundtrack zná asi každý. Takhle vysokou laťku Quentin už podle mě nepřekoná.

Trainspotting (1996)

Trainspotting je pro mě už jakýmsi kultovním filmem. Na pár scén snad nikdy nezapomenu, ale vyzdvihnout musím scénu, kdy hraje píseň Just A Perfect Day a potom Rentonovu odvykací kůru. Myslím, že filmy tohoto typu by se měly ve školách pouštět povinně, alespoň by to snad pár lidí od drog odradilo. Takové Requiem For A Dream by se k tomuto účelu hodilo taky...

Já, robot (2004)

Jeden ze sc-ifi filmů, na které jen tak nezapomenu. Nic od Asimova jsem sice nečetl, ale bavil jsem se výborně. Ještě teď si vybavuji parádní automobilovou scénu v tunelu. Ale nejenom těch pár akčních scén, ale celý tento film stojí za vidění.

Kmotr (1972)

Kniha Kmotr od Maria Puza patří mezi moje nejoblíbenější, a stejné je to v případě tohoto filmu. Výborný příběh, výborné obsazení a hlavně ta atmosféra..."I'll make him an offer he can't refuse."