M*A*S*H (1972) (seriál)

Co napsat, některé díly jsem viděl už mockrát, ale nejvíc na tomhle seriálu mám rád díly, ve kterých ještě vystupuje Henry a Trapper. Teda ne, že by ty další díly šly s kvalitou nějak dolů. Výborný a hlavně "lidský" humor, neustálé narážky na nesmyslnost války, ve které si každý snaží vytvořit si nějakou vlastní obranu - ať už je to humor, nebo neustálé pokusy o paragraf osm.

Futurama (1999) (seriál)

Mladší bratříček (sestřička?) Simpsonových si u mě získal/a prakticky stejnou oblibu jako starší sourozenec. Nerad bych spekuloval nad tím, co je lepší, protože oba seriály jsou dost rozdílné. Věčně kouřící alkoholem poháněný Bender se stará jen, kde by co ukradl, poslíček Fry ne nepodobný Homerovi, a do toho věčně hladový looser Dr. Zoidberg. Nevyjmenoval jsem sice všechny, ale tyhle tři mám nejraději.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Bratrstvo je především o kruté realitě války, kterou kdo nezažil, nepochopí. Já ji nezažil, ale seriály jako je tento, mi tyhle hrůzy dost přibližují. Perfektní je výběr herců, se kterými jsem se po posledním díle jaksi "sžil" . A navíc mě potěšilo, že každý díl se věnuje válce z pohledu některého z členů "bratrstva" , a díky tomu je každý díl jiný.

Bratříčku, kde jsi? (2000)

Když jsem kdysi tenhle film viděl v kině, tak mě dost vzal, a to především díky skvělé hudbě. Ústřední song nemá chybu a jako celek je to pohodová oddechovka. U mě je to jeden z nejlepších filmů od bratrů Coenů.

Svět zítřka (2004)

Nevím, proč mě zrovna tenhle film tak úplně neoslovil, ale jakmile si ho zopakuju, tak to sem doplnim...

Jméno růže (1986)

Slušné zpracování výborné knihy od Umberta Eca. Hustá atmosféra opatství, kde jsou většinou nesympatičtí jak kněží, tak samotné prostředí a k tomu probíhající pátrání po tajemství, o které se místní evidentně dělit nechtějí. Sean Connery nezklamal, ale i když jde o výborný film, tak na knižní předlohu nemá.

Město bohů (2002)

Myslím, že všechno podstatné už tady bylo řečeno. Strhující příběh podle skutečnosti, na který jsem poprvé zíral s otevřenou pusou a nenudil jsem se ani chvilku. Pokud nemáte vyloženě slabší povahu, tak tohle stojí za podívání.

Let číslo 93 (2006)

Paul Greengrass prostě umí věrně vykreslit události a to bez nějakých umělých berliček. Datum 9.11. většině lidí z paměti jen tak nezmizí, a tenhle film mi pomohl udělat si o tomhle nešťastném dni svoji představu.

Matrix Revolutions (2003)

Jak už zde bylo "řečeno", tak Reloaded a Revolutions jsou prakticky jedním filmem, a potom je dost těžké hodnotit je zvlášť. Ale v tomhle závěrečném dílu trilogie není prakticky nic, co by mě dostalo, až na pár působivých scén. A jelikož jsem dal Reloaded čtyři hvězdy, tak tady to bude za tři...

Matrix Reloaded (2003)

Oproti prvnímu dílu akčnější, ale bohužel jaksi dějově prázdnější. Navíc některé bojové scény byly na můj vkus až příliš dlouhé. Je to tak na tři a půl hvězdy, ale za našlápnutý soundtrack to zaokrouhlím na čtyři.