• Pohádka

Žena za pultem (1977) (seriál) odpad!

Provokativní, nerealistická, komunistická agitka jak poleno. A ten knírek Jiřiny Švorcové to ještě vylepšuje. Je naprosto fascinující, jak někdo mohl vymyslet zápletky i v pitomý prodejně potravin.

Řachanda (2016)

Též jsem byla mile překvapena. Vtipné, veselá hudba, dobrá kamera... Avatárky, létající ukňourané baletky a umělé dialogy a promluvy taky nic moc, ale jinak se mi pohádka líbila. Je to taková směs všeho pohádkového - trochu jsem se bála, co z toho vzejde, ale dopadlo to docela dobře. Aleš a Vláďa byli super a princezna se skvělými grimasy a se svým ječákem určitě také zaujala (v dobrém slova smyslu). Je to sice blbost, ale je to takový ten odpočinkový film na pobavení :) Mimochodem... Proč byl Jaromír Nosek v titulkách uveden jako Miroslav? :D

Škola základ života (1938)

Cesta do hlubin študákovy duše se mi líbila více, ale pořád je to skvostné dílo :)

Kniha džunglí (1967)

Sladké, pohádkové, nezkažené, zábavné :)

Teorie všeho (2014)

Trochu lepší, ale vlastně běžná romantika, výjimečná spíše tím, že je to příběh slavného génia. Scénář by mohl být možná trochu lepší, ale natočeno velmi dobře. A Eddie je naprosto geniální!

Dánská dívka (2015)

Naprosto fascinující! Eddie je prostě geniální, zahrál to oscarově, každý jeho pohyb měl význam a v průběhu filmu se to krásně stupňovalo. A Alicia Vikander je krásná a skvělá herečka, velmi mile mě překvapila.

Na vodě (2016) (seriál)

Nemůžu si pomoct, mám takové seriály ráda. Intelektuálně nenáročné, tak akorát na to, si po dlouhém namáhavém dni si sednout s rodinou k televizi s vínkem a trochu se pobavit u příjemného českého seriálu :)

Sněhurka a sedm trpaslíků (1937)

Film mého dětství. Když jsem byla malá, byla to moje nejoblíbenější pohádka. Říkávala jsem: ,,Já chci Siňulku a opatíky!" Od té doby mi doma říkají ,,Siňulko" :D Také jsem kvůli tomu jako malá nejedla červená jablka, jen zelená :) Když jsem se na pohádku asi po dvanácti letech podívala, smála jsem se jako malé dítě, co to vidí poprvé. Nejkrásnější pohádka na světě.