Vetřelec vs. Predátor (2004)

Ta škatulka Horor by se tady dala klidně vyškrtnout... Scénaristům evidentně došla šťáva, a tak před nás postavili hodně špatné béčko. Ovšem pro příznivce vetřelce a predátora jako postaviček to nemusí až tolik znamenat - pár pěkných soubojů se tu totiž dá taky nalézt. Nudit se nebudete, bohužel tu už ale není ta vypilovanost chování vetřelců a predátorů, která se nám (nebo aspoň mně) tak líbila.

Desperado (1995)

Tohle dílo u mě vždycky bude patřit do světové klasiky. Nezaměnitelná atmosféra, perfektní herecké obsazení, a ten styl! Robert Rodriguez zkrátka patří mezi světovou špičku, jen musíme doufat, že už zůstane vážný a nebude točit filmy typu Spy Kids.

2001: Vesmírná prda (2000)

Musím říct, že nechápu zdejší komentáře. Tenhle film je se staršími filmy Nielsena určitě srovnatelný. Možná tenhle styl někoho už může otravovat, ale to snad není důvod hodnotit srovnatelné filmy jinak. Při několika scénách jsem doslova ležel smíchy, Ophélie Winter je pěkná a neokoukaná. Je pravda, že film občas skřípe a upadá do stereotypu - proto jen 3 hvězdičky.