Mogadišu (2008) (TV film)

Film jde přímo k věci, žádné zbytečné kudrlinky. Také tomu vše zcela věříte, navíc, když víte, že je podle skutečné události, film vás skutečně strhne. Nejde o americkou akčňárnu a tak pro někoho bude mít chvilkové hluché časy, ale autenticita je hlavní. Věřím, že politické zákulisí a celá rekonstrukce je pravdivá a doufám, že mě nikdo nešidil. V tomto se teda němčouři vytáhli. Skoro i 5 hvězd, ale přeci jen málo literárnosti a umění - 8,5/10

Ve stínu (2012)

Český film na úrovni. Sice jsem byl dosti zmaten, ale věřil filmařům, že mají vše podchycené a že mě nešidí. Podlehl jsem filmu a to se vyplatilo. Pěkné svědectví se silnou atmosférou. Toto je česká kinematografie jak jí známe v nejlepším světle. 9/10

Revival (2013)

Víc jsem snad ani nečekal. Relativně prázdný a řídký snímek s jasnými postavami, zápletkami a směrem děje. Malý drive a nehodící se Polívka. Další škoda peněz a úsilí? 7/10

Lásky čas (2013)

S odřenýma ušima za 4. Ano, nejde o žádnou ptákovinu a film je příjemně natočený. První část je romantická a trošku svižnější. Následuje trošku unylá romanticko-dramatická komedie ze všedního života - tak jde čas. Která je trošku zdlouhavá. To vše zakončeno trošku dramaticky a trochou pozitivní myšlenky. Taková zvláštní slátanina všeho a mnoha prvků. Kdyby byla stopáž o 30 minut kratší, bylo by vše v nejlepším oddechovém pořádku, jak se na podobný snímek sluší. V rámci své kategorie ale určitě silně nadprůměrné. Bude se asi líbit všem, ačkoliv více humoru by neškodilo (když už nám přiložili navíc scifi prvek). 8/10

Nádherná Zelená (1996)

Crazy bláznivé. Do toho duchovní myšlenka. Sem tam prapodivné až moc, ale scény na koncertě a na fotbale, ve kterých se režisér vyžívá mě prostě bavily. Oddechovka na kterou člověk musí být v dobře naladěn, protože lze pochopit i komentáře typu odpad. Za mě 7,5/10.

Naprosto osvětleno (2005)

Nedoporučuji. O ničem. Nepovedená česká road movie vydávaná za ukrajinskou? No nevím. Vtipu málo.Podivností dost, ale málo těch dechberoucích. Konec trošku lepší, vážný a emocionální, ale za ten čas to tedy nestojí. 6/10

Můj život jako pes (1985)

Dětský crazy snímek s několika úsměvnými momenty. Na Páni kluci to nikdy nemá, je to severská klasika (Bullerbyn, Pipi apod..). S odřenýma ušima u mě za 4 hvězdy. Solo pro dospělé spíše nedoporučuji. 7/10

Duel (1971) (TV film)

Moc pěkná práce. Skvělý námět. V jednoduchosti je síla. Atmosféra jak z Hitchcocka. Hrdina sice hroznej nýmand a zasloužil by, ale jinak skutečně výborné překvapení. 8,5/10

Zámek (1997) (TV film)

Ou. Asi jsem neměl náladu. Knihu jsem četl. Skončil v polovině, což se mi nestává často. Když jsem to teď silou vůle dokoukal do konce, jsem rád, že se tak stalo. Absurditu mám rád. Doufal jsem, že i Kafku. Ale bohužel. Toto mě nechytlo a nebavilo. Ačkoliv myslím zpracování dle knihy velice kvalitní. Film asi dobrý, předloha mě nechytla. Škoda. 6/10

Podmořský svět 3D (2009)

V této kategorii za ty honosné peníze - 3-4 hvězdy. Je vidět, že některé záběry se nedařily natočit a chybí. navíc některé scény a povídání okatě vychází naprázdno bez nějaké větší kontinuity. Na peníze a na efekt. K tomu to není 100% odvedená práce. škoda. 7/10