• Fantasy

Krakonošovo tajemství (2022) (TV film)

Začiatok horší, pôsobilo to skôr hlúpo komediálne.  Druhá polka lepšia. To už miestami taká hudba ako z filmov, keď niečo prichádza z temnoty vo velkofilmoch. Hlavná hrdinka fajn. Hlavný hrdina ťuťka. Krakonoš najlepší. Škoda, že mu neprihodili lásku hlavnej hrdinky. Bolo by to zaujímavé menšie a lepšie.. Inak dej taký jednoduchý. Nebolo to strašné ale ani lepšie.  Stačí raz pozrieť.

Avatar: The Way of Water (2022)

Vizuál, efekty fajn. Dej sa zameriava na deti hlavných z predošlého filmu.Dlhé zabíjanie „velerýb" a smrť dieťa (bolo jasné od začiatku, že zo 4 deti určite nejaké zomrie) už fajn nebolo. Deti aj domorodcov sa správali príliš pozemsky. Kto je citlivejší, tak musí tak trištvrte hodinu znášať citové vypätie lebo nie a nie skončiť. A na záver ľudské dieťa, ktoré sa zachová úplne na pred...

Harry a Meghan (2022) (seriál)

Za všetko môže bulvár (áno je naozaj drsný a aj klame), dokument o otroctve a rasizme (lebo ona je taká čierna, že to každý vidí a hovorí stále o tom len ona a iní čierny). A také presladené ako sa milujú (kľudne nech sa milujú).  Takže obraz ako im je strašne obližované a nakoniec im aj tak to neveríte. A realita ako chcú mať súkromie a potom dávajú rozhovor, kde ohovárajú kráľovskú rodinu, chcú byť finančne nezávislí a tak natočia dokument (čo nie je súkromné) za 100 miliónov, kde zas rozprávajú o kráľovskej rodine. Zarábajú len preto, že on on je z kráľovskej rodiny.  A potom im má človek veriť. Diana to mala naozaj zlé v tých časoch. Ale Megan nie je Diana.

Neber mi mou dceru (2020) (TV film)

To že si ženy nechajú dieťa po znásilnení, stáva sa (aj keď nechať si dieťa od šialenca....). Určite spravené dramatickejšie a štýlom čudujem sa, že ma po X napande, keď neviem si zabezpečiť dom. Ani len zamknúť dvere. Ako zobrazuje film skutočnosť, že policajti sú jalovi a aj sudcovia.Taky televízny film.

Trol (2022)

Tak... Tu sa pozrela Godzilla z 96 a podľa nej sa napísal scenár. Len miesto Godzilly je Trol. Tak začnem pekným. Námet s Trolom je fajn, niečo nové. Dokonca bol vcelku dobre digitálne spravený. Nórsko ako destinácia a príroda pekné. Škoda ale že to správanie a dej bolo čisto americké správania. A jedna vec je to u Američanov a druhá vec to napasovať na Nórov. Neviem prečo si to spravili. Osvieženie by bolo vidieť skôr nórsku náturu. Hlavná hrdinka nie vždy sympatická, poradca premiérky klasický tajtrlík a najlepší bol Kris (vyzeral dobre). Vtipné mi prišlo, že im tam niečo obrovské behá (majú tam rovnaké sochy trola) a ona nechce pripustiť, že by to bol trol o ktorom jej otec hovoril od malička. Chudák Trol. Podstate zničil len pár domov pri prechode a pri obrane zabil pár ľudí, a spravili z neho obrovského ničiteľa (Godzilla poničila toho viac). Akčné scény boli taká slabšie (ale na nórske pomery fajn), mohla byť vyššia aktivita Trola.  PREZRADZAM- už som sa začala hnevať, že ho zabijú, ale  hrdinka mu pomohla. Tak vravím fajn. Ale na to výjde slnko behom pol minúty a dorazí Trola, pár viet a koniec. A potom príde ešte jedna scéna... Záverom celkom kvalitné, ale strhávam body za tú kopírku amerického štýlu.

Koruna - Ipaťjevův dům (2022) (epizoda)

Prvý diel z tejto série zatiaľ, kedy som si povedala toto je Koruna.  Zaujímavá časť s Romanovcami.

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

No tak trailer na Wakandu bol super. Úprimne som sa tešila na Atlantanov viac ako na Wakandu. Namor vyzeral fajn, ale trochu ma sklamal svojím hraním. Jeho pomocníci sa mi páčili až na tie ich hlasy, ktoré zneli čudne a niektorí scény pod vodou boli také zvláštne.  Ale súboje sa mi páčili a držala som im palce :D. Je vidieť, že sa snažili  (afroľudia, pri bielych hrdinoch kašlú na kvalitu Thor). Má to kvalitu, ale niečo tomu chýba na wau efekt.  Kráľovná Romada bola kvalitná. Mám rada Suri v zábavnej polohe. V polohe čierneho pantera bola slabšia. Riri ako Ironheart sa mi nepáči. Chápem taký domorodý hudobný podklad no viac sa mi páčil  ten klasický filmový, ktorý nabehol ku koncu filmu. Veľa rozhovorov, občas vtipné pasáže až mi chýbalo o trochu viac akcie. Záverečný súboj Namora a Suri bol taký slabý. No celkovo kvalitné, ale chýbalo tomu viac.

Koruna - Systém (2022) (epizoda)

Zaujímvé časti s Dianou. Ale chýba mi kráľovná. Zdá sa mi že je tam dosť málo.

Koruna - Syndrom královny Viktorie (2022) (epizoda)

Nová séria, nové postavy. Imelda super. Debicki výzorovo a hranie fajn, ale strašne ma ruší, že je proste príliš vysoká (190 cm)  a všetkých tam prevyšuj. Kráľ fajn. Nový Charles mi ale nesedí.  Z novou sériou prišiel aj nový duch a neviem či sa mi páči ako predchádzajúcich sériách.

Koruna - Mou Mou (2022) (epizoda)

Celý diel o otcovi budúceho priateľa Diany (ktorý sa ženie za kráľovnou) a téma rasizmu (pozdvihnutie afrikánca). Diel nasilu, aby sa splnili kvóty. Ešteže aspoň pár krát ukázali kráľovnú.