• Fantasy

Světlo a stíny - Sejdeme se na louce (2023) (epizoda)

Toto bolo utrpenie....predfinálová bitka grišov a armady Také nneschopáctvo. Armáda bez schopnej strategie a schopností len utekala (ale vyďrž mali riadnu). To branenie, že postavím.sa dopredu....Nelogicka obrana. Grišovia o niečo schopnejší, ale ich taktika žiadna  sláva.   A cele to spasia Vrany. Chápem nutnosť zapojenia, bolo to fajn. Alina tam len pobehovala az sa aspoň  dotala k vráse. A tam zas pozornosť 0 bodov.

Světlo a stíny - Hlas srdce neposlouchej (2023) (epizoda)

Príbeh ide ďalej.  Klasika, príbeh vran zaujímavejší ako Alina. Aj keď sa už niečo  deje. Obcas je otravná s tým postojom všetko ona. S Nikolajom jej to ide a Mal....Keby nebol, nič by sa nestalo.  Ale vidieť ako je sekané, že  chyba tomu prepojenosť.

Světlo a stíny - Magnetická přitažlivost (2023) (epizoda)

Linka s Vranami je zaujímavejšia ako hlavná...Skôr ako by oni boli hlavní a Alina doplňa. U nej je to len sek sek. Záporak pôsobí slabo. A mali zle scénu, keď sek a Žena len tak uteká.

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Neurazilo ale ani nenadchlo. Trošku pomalší začiatok a potom to malo dobré  tempo. Su tam vtipné momenty. Občas mi tam prišli niektoré kroky nelogické. Niektoré scény vyzerali lacnejšie (drak). Michelle je všade  rovnaká, Chris fajn, Sophia fajn. Nakoniec všetko sme už niekde videli (neznamená,  že  to je zlé). Len celkovo mi to proide taký priemer.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Tak toto bolo....Idete do kina na Stražcov galaxie a očakávate vtip, akčnosť, dojemnú scénu (nejaké info boli dopredu) a takú tu ich energiu. Vtip zostal, ale nieslo sa to v duchu komédio drámy a skor drámy. Ako nechápem prečo museli mat zrovna takýto scenár, kde máme Rocketovu minulosť s kopou iných zvieratiek a to všetko hrané na emócie... A plus ďalšie veci, ktoré  hrajú na city. Takže citlivejší človek prereve trištvrte filmu. Keby chcem drámu, tak nepozerám tento žáner.  Ale pozerám, že  na ľudí to zaberá...

Když se všechno po*ere: Woodstock 99 (2022) (seriál)

Ukážka hlúposti a primitivnosti všetkých zainteresovaných na danom festivale.  Celé  zle. Ako dokumnt fajn. Ukázal tu dobu.

Afrikou na pionýru (2019)

Krasna kamera, proste dnešná doba ponuka brutálny obraz. K účastníkom zájazdu veľký obdiv za cestu celou Afrikou na tých motorečkách. Aj ked naozaj mali veľké šťastie pri rôznych situáciách. Účastníci zaujímavý. Škoda, že  to nemalo dlhšiu stopaž. Pribeh fajn len na zaver mi chybala bodka ako šli  domov.  Zaujímave pozeranie, takže odporúčam.

Trabantem tam a zase zpátky (2019)

Fakt kvalitná kamara. Skvelý obraz. Čo k tomu povedat viac. Je to zaujímavé. Interakcie medzi účastníkmi.  Chcelo by to ešte viac stopaže. Mala výčitka a to že na konci bol taký zrazu sek a už boli na Slovensko. A lepšie označiť alebo povedať, kde sa nachádzajú.

Smrt na Nilu (2022)

Klasika od Agathy Christi. Moja obľúbená časť.  Bohužiaľ nie v tomto prevedení. Z pôvodného zostala len kostra. A ako to býva v tejto dobe, tak dej nie je podstatný,  ale len povinné kvoty. Afroherci, lesbičky, sila a nezávislosti žien, spoločenské vsrtvy. Nevadilo mi že sme videli lasku a Poarota,ale to prevedenie. Celkovo tie dialogy o ničom.  Samotná krimi časť tak rychlo zbuchnutá a vybavená.  Ako keby to nebola podstata.  A ku kostýmom...Občas som rozmýšľala prečo vyzerajú tak moderne. Hviezdičku dávam čisto za Gal Gadot.

Mighty Morphin Power Rangers: Jednou provždy (2023) odpad!

Lacnejšie a horšie ako televízny seriál  z 90 rokov.  Nie sú tam všetci strážci, keďže niektorí herci neprišli, takže  maskovanie ala su zajatí...Hlupe dialógy,  hlúpy scenár a slabé herecké vykony. Ešte aj po vizualnej stránke pôsobí  digitalny Dino horšie ako pôvodný.  Cele je to slabé...