• Krátkometrážní

Půlnoční polibek (2007)

Moc pěkné černobílé záběry, pohodová hudba, romantický příběh, který mne zrovna příliš za srdce nechytil, ale filmově si ty čtyři hvězdy zaslouží.

Brève traversée (2001)

Nedávno jsem viděl "À ma soeur !" a moc se mi líbil. "Brève traversée" mne však úplně ohromil! Tak dokonale zpodobněné věčné míjení mužů a žen! To vzájemné nepochopení! Jestli byla paní režisérka ve filmu "Anatomie de l'enfer" příliš krutá k mužům, tady to otočila a nenechává nitku suchou na ženském pokolení... Ale dělá to s grácií, humorem a dokonce romanticky. Je to na CSFD její nejlépe hodnocený film - snad proto, že se na něj dobře dívá a v podstatě ničím nešokuje. Kdo zná režisérčiny pozdější filmy, může být na konci překvapen, že se vlastně žádné překvapení nekoná...

À ma soeur ! (2001)

"Sex is Comedy" mi přišlo moc dokumentární, "Anatomie pekla" zas až naturalisticky krutá. Toto je můj třetí film od C.Breillat a přišel mi nejlepší ! I když hlavní postavy tohoto filmu své emoce nedávají najevo, během hodně pomalého děje se přece jen odhalí. Kdyby nebylo toho závěru, je to jen cynická sonda do dívčího dospívání, ale od té doby, co se holky ocitly na silnici, jsem čekal nějaký šok. A paní režisérka nezklamala... Už se těším na další její film - škoda, že jsou tak špatně dostupné.

Whiplash (2014)

Slovo od slova souhlasím s komentářem Radek99 - je to film spíš sportovní než hudební.

To nejsi Ty (2014)

Dojemný film o umírání. Tentokrát je to ALS, ale není to film o této nemoci, sám neumím posoudit nakolik bylo ztvárnění chorobných příznaků věrohodné. Nedokážu ani odhadnout nakolik film zobrazuje americký přístup k umírání. Protože pokud je alespoň něco z reálného života, je zřejmé, že se od nich máme co učit... U nás se zatím jen mluví o přístupu k umírajícím (a zaplaťpánbu, že aspoň to), dělá se toho velice málo. Tento film nám ukazuje něco víc. Ne, že starost o umírající je nějaká naše povinnost, ale právě, že takový bezpostřední dotyk smrti nám pomůže prožít lépe náš vlastní život.

Cesta ven (2014)

Syrový film. Škoda, že ustrnul někde na pomezí mezi dokumentem a uměleckým počinem. Nemá to ani sílu dokumentu ani poetiku filmové fikce. Ale na druhou stránku - má to každého trochu. Takže vlastně dost dobrý film.

Grandhotel Budapešť (2014)

Asi nemám ten správný smysl pro poetiku podobných filmů. Nemůžu říct, že jsem se při sledování filmu nudil - to určitě ne! V něčem mi připomínal Zemanův film Na kometě - karikatury, nadsázka, triky... Ale právě to moderní pojetí mne neoslovilo. Uvidíme, zda osloví akademiky...

Casanova (2005)

Kostýmní poměrně zajímavý příběh s nevyužitým potenciálem, ale úžasným závěrem. Celé je to téměř k nepřečkání, ale těch deset či patnáct minut v závěru je jako vystřižené ze ztřeštěné komedie. Za zajímavý námět jedna hvězda, za ten závěr další - bohužel na víc to nevidím.

Láska na kari (2014)

Celkem pěkný film, na který se dobře dívá, ukrátí dlouhou chvíli. Příběh je však naprosto předvídatelný, plný filmových klišé a bez jakýchkoli překvapení... Čas s filmem strávený není vyloženě zabitý, ale já čekám od filmu ještě něco navíc. Nějaký dojem, který mi zůstane v paměti a který se mi vybaví i po delší době. Na tento film se dá lehce zapomenout.