Lucy (2014)

Příjemná oddechovka. Vypnout mozek, koukat na Scalett a člověk bude spokojen. Nehledejte v tom nic extra. Přesto se s odstupem času tento film vril víc do paměti než například Edge of Tomorrow.

Úsvit planety opic (2014)

Hned na začátku mě vadil první pohled na digitálního medvěda. Filmu jsem přestal díky této scéně věřit a bohužel mě to neopustilo. Navíc dějově to je pekelně prázdné a, jak tu již bylo několikrát zmíněno, opice jsou lidé v maskách opic. Asi mě nejvíc vadí právě ta proměna opic oproti jedničce. Takže za měhodně slabé 3* resp. spíš 2*.

Gracepoint (2014) (seriál) odpad!

WTF? Proč, proč, proč vznikla tahle kopie? Nechápu. David Tennant musel trpět, jeho krásný britský přízvuk je potlačen, nikdo ostatní nehraje a vypadají jak loutky poháněné polovodiči (ala Jara Cimrman).

Utopia (2013) (seriál)

Nádherně ujeté, skvělá "hudba", charaktery také na jedničku... co víc si přát? Snad jen další sérii (hodnoceno po 2). Ale rozhodně to není seriál pro každého. Ten kdo viděl Twin Peaks a líbilo se mu v něm alespoň něco a navíc má rád britský humor, ten určitě přijde na chuť i Utopii. Co jsem si na seriálu užil asi nejvíc: Hudba, barevnost kamery, vraha "Where is Jessica Hyde?" a britský černý humor. Edit: první díl druhé série byl jeden z nejlepších dílů co jsem v seriálech viděl.

The After (2014) (TV film)

První díl je slušný. Ale bojím se že položil hodně otázek a odpovědí bude málo.

Transcendence (2014)

Tento film je zde docela podhodnocený. Nevím čím to je, ale dle komentářů nejspíš nezvládnutou reklamou. O ní nic nevím, bydlím na vsi, nemám TV a reklamu v metru (když už tam dojedu) nevnímám. Proto jsem šel na film pěkně s čistou hlavou. A dostal jsem až nečekaně jinou sci-fi než je střední proud. Za toto jsem byl natolik vděčný, že jsem možná odpustil nějaké drobnosti a slabší závěr. Ano ve filmu si neužijete CG efektů jako ve StarTreku, Depp se tam vyskytuje často jen na obrazovce jako bysta a zaškobrtnutí ve scénáři. Přesto jsem odcházel z kina spokojený a měl jsem chuť na pivo a jen tak rozjímat. Přesto si 5* nezaslouží, ale pěkné 4 určitě.

Signál z neznáma (2014)

Mám rád Sci-Fi. Mám rád když má film myšlenku. A přesně tohle jsem dostal. Sice bych těch odpovědí mohl dostat přece jen trošku víc, ale to nevadí. Pořád je tato nízkorozpočtová věc lepší než kdejaký blockbuster s rozpočtem několkanásobně vyšším. A to že nejsou triky úplně super, že není v každém záběru tuna digitálního šrotu mě opravdu nevadí.

Temný případ (2014) (seriál)

Špinavé, realistické, drsné. Perfektní. Matthew si v mých očích zahrál asi nejlepší roli a celý seriál nás provází neskutečně dobře. Těžko naleznete lepší detektivní seriál s tak hutnou atmosférou. Uznávám některé výtky ke "kecům" o existenci v autě apod. Pro mě osobně však nedávají do seriálu vatu, ale spíš vykreslují charaktery a vlastně díky těmto "kecům" jsem měl tak trošku pocit, že čtu knihu a to se u filmu resp. seriálu jen tak nevidí. Takže jasných 5*

Extant (2014) (seriál)

Začátek byl dobrý. I když po prvním díle jsem měl pocit že míchá moc žánrů dohromady. Bohužel po shlédnutí posledního dílu první série se to potvrdilo. Efekty a design všech "sci-fi" věcí byl perfektní a doslova jsem chtěl místo modelování architektury v práci si vymodelovat nějakou tu vesmírnou stanici nebo i odpadkový koš :-). Bohužel to bylo tak vše a děj byl takový plochý, nicneříkající... divný.

Na hraně zítřka (2014) odpad!

Po shlédnutí jsem dal dvě *. Druhý den po probuzení snížil na jednu a asi týden na to: Nula. čistá nula. Film už nechci nikdy vidět a proč? Nelogičností tam je tolik, že mě to až zamotává hlavu. Triky jsou slušné až výtečné, ale k čemu? Kdyby to bylo v grafice MineCraftu, tak to poslouží úplně stejně protože se nedozvíme vůbec, ale vůbec nic o vetřelcích. Hurá, jsou to takové chobotnice co dokáží žít asi úplně všude, ale to je tak vše. Tom Cruise prostě neumí hrát, to mě nikdo nevymluví. A ten konec tomu dal vlastně už jen pomyslnou poslední kapku. V podstatě to je takové Dünyayı Kurtaran Adam, ale natočené v USA, tak se na to chodí do kina.