Hranice nemožného (2008) (seriál)

Hodnocení po pilotním díle: Pěkná kamera, triky i herečka v hlavní roli, ale příběh mě příliš nenadchnul. A ten bohužel je u seriálu hodně důležitý... Co víc z toho proboha ještě chtějí vymačkat? Vždyť ta zápletka by stačila na jeden hodinový díl a ne na dvouhodinový pilot a následný seriál! No, nechám se překvapit jak se to vyvine dále. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Hodnocení po celé první a části druhé série: Novým divákům doporučuji nehodnotit po prvním díle a počkat až tak na pátý, kdy se to opravdu rozjede. Druhá série mi přijde jako lehké sklouznutí k epizodnosti a k opouštění hlavní dějové linky, takže znovu na vývoj čekám. Mimochodem, co asi může znamenat ten kod 051010, nebo jak to bylo... Že by datum series finale? :)

Interstate 60 (2002)

Zajímavý film u kterého mi však chybělo více hlubšího smyslu (přeci jenom je o otazkách života, tak by tam mohlo být trochu logiky), dotáhnutí některých částí příběhu (některé postavy se zjeví a ihned zase zmizí) a také Amy Smart:)

Karamazovi (2008)

Konečně. To bylo hlavní slovo, které mě napadlo po shlédnutí (vlastně i v průběhu) filmu.. Konečně jsem se dočkal dobrého českého filmu - z těch nových. A že jde o pořádně dobrý film! Vše podkresluje nádherná hudba.

Proč? (1987)

Celkem realistický film.

Jak jsem balil učitelku (1998)

Neuvěřitelně geniální film. Při druhém shlédnutí (ve dvou dnech:) ) se stále objevují nové věci k přemýšlení. Vidím, že zdejší hodnocení je značně poznamenáno českým názvem, který asi láká jiné skupiny lidí, než jsou pro film předurčeny....

Kasandřin sen (2007)

Neuvěřitelný film. Jak už zde někdo zmínil, tak je to naprosto vypilovaná antická tragédie. Vše ubíhá naprosto přímo, ale přesto vás, i díky skvělým hereckým výkonům hlavních představitelů, mrazí v zádech. Už jsem myslel, že k Woody Allenovi mi drama sedět nebude (což o to - Match Point se mi líbil, ale nebylo to ono), avšak tohle dílo mě přesvědčilo o opaku - jasně jsem viděl mistrův rukopis a vychutnal jsem si ho. 9/10

Noc před očima (2008) (TV film)

2. místo v hlavní soutěži na Febiofestu 2008. A to naprosto zaslouženě. Je to film silný od začátku až do konce.

Far North (2007)

Film dobře popisuje život na bezútěšném severu. Ale jsem cynik, takže konec mě vyloženě rozesmál:) - Zahájení FEBIOFESTU 2008

Jahodové víno (2008)

Poetický příběh zasazený do klidného prostředí polského venkova. Musím zmínit pěknou kameru (jen občas mi vadily špatně natočené záběry z vrtulníku) a hlavně hudbu, která již začíná být u polských filmů standardem. Škoda, že Macháček je dabovaný, ale tento fakt film nijak neruší. Soutěžní sekce FEBIOFESTU 2008