Superman, Spiderman nebo Batman (2011)

Jestli to jde říci i o pár minutách filmu, táhne ho naprosto úžasně hlavní dětský herec. Opravdu chytne za srdce.

Čtyřlístek ve službách krále (2013)

Celkem příjemné překvapení. Příběh nenudí a spolu se vtipy si drží ducha komiksu. Co však u mě zásadně sráží hodnocení je příliš okatý product placement.

Kdybych nevyhrál Zlatou palmu v Cannes (2011)

Velmi sympatický a chytrý snímek s bizarními situacemi vycházejícími z námětu. A: "Máte ženu?" B: "Proč se ptáte?" A: "No... Já to mám ve scénáři." B: "To já také." (Festival francouzského filmu)

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Nejlepší televizní drama posledních let. Graduje, přilepí vás do sedaček (ano, i v kině bych si to dokázal představit), zmate, že nebudete mít jasno kdo jsou ti dobří a kdo ti zlí, uběhne jako voda. Je vidět, že čím méně dílu televizní série má, tím je lepší. Realističtější bratříček 24 hodin. EDIT: Druhá série o mnoho slabší, třetí už raději sledovat nebudu. Hodnocení 5* patří první sérii.

Až vyjde měsíc (2012)

Bál jsem se, že po všech předchozích počinech W. A. budu mít příliš velké očekávání, ale autorova preciznost zapříčinila, že něco takového prostě u jeho filmů asi neexistuje.

Dva nula (2012)

Mé hodnocení je velice zabarveno tím, že jsem čekal dokumentární film, jak bylo inzerováno. Místo toho jsem se dočkal několika lidí s porty na fotbalovém stadionu, který slouží jako kulisa pro jejich přehrávání. Zajímavý nápad se slabým provedením. KVIFF 47 nehodnoceno

Yuma (2012)

Příjemné nahlédnutí do Polska 90.let. Bohužel postupem času člověk ztrácí propojení s postavami a konec už tolik neprožívá. Komentář režiséra, ve kterém bylo vyjasněno jak je to s originální jumou, zvedl hodnocení o půl hvězdy. KVIFF 47 ***

Na slaměné cestě (2012)

Jediné, co lze filmu vytknout, je "levnost", kdy se v každé scéně vyskytuje jen pár lidí. Jinak oceňuji pěkné lokace a hudbu. KVIFF 47 ***