Phantasm (1979)

Nikdy bych nevěřil, že tak výbornou hororovou atmosféru může tak snadno zabít herecký (ne)výkon jednoho malého kluka. A přitom stačilo tak málo. Více prostoru pro hrobníka, uklidnit zmatenou kameru a především vyměnit hlavního hrdinu. Na druhou stranu jsem se ani chvilku nenudil a létající/vraždící kulička mě vážně potěšila. .)

Hostel II (2007)

Znatelně vyšší ropočet, který je dle mého názoru spíše na škodu a filmu rozhodně nepřidal. Ale scéna s Čachtickou paní - hmm - ta se povedla!

Hostel (2005)

Já bych Hostel rozdělil na tři části. První část odehrávající se v Amsterdamu je něco jako úvod American Pie a přijde mi totálně mimo. Druhá část po příjezdu na Slovensko je již zajímavější a hlavně vás konečně uvede do příběhu (až na to neskutečně nesmyslné chování postav). Třetí část, kde už se nám konečně dostane nějaké akce, napětí a nakonec i rozuzlení je nejlepší a musím uznat, že mě potěšila. Kdyby autor vynechal první část a pojal to celé víc vážně mohl být Hostel velmi dobrý film. Takhle aspoň za ty 3 hvězdy už jen za tu třetí část. Mimochodem vůbec nepobírám zdejší hodnocení Hostelu. Jistě to není kdoví jak dobrý film, ale hodnocení odpad! mi přijde stejně mimo jako první část tohodle filmu.

Spalovač mrtvol (1968)

Výborný a pravděpodobně taky nejlepší český film tohoto žánru. Jediné co mi trochu nesedlo byla příliš rychlá přeměna pana Kopfrkingla z nenápadné "zrůdičky" na opravdouvou zrůdu. Dalších 30 minut by tomu vůbec neuškodilo. Nicméně nemohli pro Spalovače mrtvol vybrat lepšího herce než je Rudolf Hrušínský, protože jeho herecký výkon je tu neuvěřitelný. Dávám palec nahoru!

Texaský masakr motorovou pilou: Počátek (2006)

Nepřišlo mi to tak špatný. Do filmu jsem šel s tím, že to bude horší než předešlý Texas Chainsaw Massacre. A kupodivu si to udrželo standart. Navíc je Počátek trochu víc akčnější, takže jsem vcelku spokojenej.

Změna je život (2010) (seriál)

Je to hrozná blbina, která je natočená tak svěžím způsobem, že si ji nakonec stejně začnete užívat.

Blade Runner (1982)

Možná jsem udělal tu chybu, že jsem prva četl knížku. Ale z filmu natočeném podle tak promyšleného příběhu (Do Androids Dream of Electric Sheep?) šlo dostat mnohem-mnohem víc!

Správci osudu (2011)

Od filmu natočeném podle povídky Philipa K. Dicka jsem čekal mnohem víc.

Siworae (2000)

Dokonala kamera, zajimavy namet a hlavne Ji-hyeon Jeon. .) Vyborny film!