• Krátkometrážní

Kramerová versus Kramer (1979)

achjo...nemam nic proti Dustinovi...mozna to delal ten blby dabing....ale ja to nejak moc neprozivala

Všechny polohy lásky (2006)

na tomto filmu bych vyzdvihla postavy - tak uveritelne, zive, skvele zahrane...krasne a citlive propracovani vztahu mezi nimi...myslenkove velmi bohate a ve spouste veci se clovek proste poznava...presto, ze tento film ma snad vse, co by mel film mit, nechal me kdoviproc zcela chladnou...

Jack se chystá vyplout (2010) odpad!

co to sakra bylo??! od zacatku do konce jsem se smala jako nezrizena protoze proste....tohle neslo...dialogy byly bud k smichu (a fakt nejsem priblbla pubertacka kterou rozesmeje slovo sex) nebo byly totalne vysinute a chovani postav taky...ne ze by zamysleny dej byl spatny - film o outsiderech beru a myslenka, ktera z toho mela vylezt taky nebyla zla...ale ne TAKHLE!... jak mohl Jack goes boating na nekoho pusobit jako "silny film o obycejnem zivote" asi nikdy nepochopim

Ten kluk (2007)

ne, ze by byl motiv nejak originalni, ale o to tady nejde...komorni snimek s uzasnymi obrazy a skvelou kamerou...nenasilny, civilni...zadna ze scen nepusobi nepatricne a nerusi vyzneni dila...film je vypraven jenom v naznacich a zanechava mnoho otazek...ac s nim nema nic spolecneho, zapusobil na me podobne jako film Love story [1970] - tisickrat zpracovane tema, ktere se vam ale diky atmosfere, citlivosti a absolutni civilnosti [vystiznejsi slovo me bohuzel nenapada] snimku vryje hodne hluboko pod kuzi

Milenky (2008) (seriál) odpad!

stacilo mi videt posledni dil...rozhovory trapne, dej pruhledny jak sklo a souvislost s realitou nulova... takovouhle slepicarnu vubec nechapu

500 dní se Summer (2009)

Tesne po zhlednuti jsem tomuto filmu dala 4* - asi hral na mou citlivou strunu...ale s odstupem? zbylo prazdno, ze ktereho vystupuje nuda a nuda, nesympaticti hrdinove a....nejake to vseobecne moudro o vztazich...tak volim hodnotici kompromis 3*

Líbánky s.r.o. (2007)

Tváří se to jako "normální" moderní film, ale o to vtipnější jsou pak ty typicky indiánské pasáže

Úskalí (2009) (studentský film)

4* za zajímavý film s nápadem, 5.* za geniální krávu

Avatar (2009)

Kdyz jsem na film sla, byla jsem presvedcena, ze to bude barevna slatanina plna uzasnych efektu ala jakakoliv velkostrilecka, plna neuveritelnych monster ala vetsina filmu zabyvajicich se "jinymi svety", plna srdcervoucich okamziku ala tragicke sladaky...a taky jsem byla presvedcena, ze zustanu imunni a nereknu to-ale musim, ten film byl nadherny...NADHERNY! ... tentokrat zvitezily emoce nad rozumem

Jarmareční bouda (2009)

Divák nedostane jasnou odpověď, nakolik jde o drsné podobenství (jak říká distributor) a nakolik jde o "drsné podobenství" - by lover - moc pekne receno! ano, u tohoto filmu je potreba myslet i pres to (nebo prave proto?) ze zli hrdinove opravdu vypadaji jako zli hrdinove a pri jejich zlem cinu hraje zla hudba. Co je mysleno vazne a co je nadsazka? "filmu o upadku lidstva" uz byly natoceny mraky, alegorickych, umeleckych, nebo naopak jednoduchych a srozumitelnych, vyberte si! neskatulkujte ale do teto kategorie Jarmarecni boudu, pro me je to film o necem trosku jinem...nebo jsem jenom nepochopila jeho prvoplanovou trapnost, na kterou vsichni nadavate? ...