Hitler: Vzestup zla (2003) (TV film)

Opět se z mého pohledu jedná o výborný dvoudílný TV film, který mapuje Hitlerův vskutku raketový vzestup. Dozvídáme se celou řadu zajímavých skutečností, které předcházely zažehnutí nejkrvavějšího celospolečenského konflliktu v novodobé historii. Vidíme vzestupy a pády "Führera" Adolfa Hitlera, jeho přespávání v chudobinci na vídeňském náměstí, nepřijetí na vysokou školu pro nedostatek talentu, jeho narukování do německé armády, jeho snahy o proniknutí do nejvyšších politických sfér, pobyt za mřížemi po nepovedeném "pivním" puči až po absolutní převzetí moci v Německu, kdy se Hitler stává faktickým vůdcem německého národa. Film byl natáčen i na několika místech v České republice, a ve filmu tudíž můžeme zaregistrovat byť v měnších rolích poměrně dost tuzemských hereckých celebrit.

Norimberk (2000) (TV film)

Výborný dvoudílný TV film, který divákům zprostředokovává rekonstrukci Norimberského procesu, při němž stanuli před soudem patrně největší zločinci novodobé historie ve 20. stol. Zaujme především výborný herecký výkon Briana Coxe, jehož ztvárnění Hermanna Goeringa bylo vskutku vynikající.

Smrt stopařek (1979)

Velmi dobrý kriminální film v režii Jindřicha Poláka, který jednoznačně ukázal, že není mistrem pouze v oboru "sci-fi". Velmi obstojně se prezentoval i tímto dramatem, který se vryl do paměti snad všem divákům, kteří jej měli možnost zhlédnout.

Návštěvníci (1983) (seriál)

Tématika "Sci-fi" byla režiséru Jindřichu Polákovi vlastní prakticky po celou dobu jeho tvůrčí práce a myslím si, že jen málokterému režisérovi se podařilo v tomto směru zanechat významnější odkaz než právě Jindřichu Polákovi. Jeho tvorba totiž nebyla cílena výhradně jen na dětské publikum, ale své příznivce si zcela jistě našla i mezi "dospěláky". Nemusíme zůstat jen u seriálu Návštěvníci, jmenujme kupříkladu seriál "Pan Tau", "Chobotnice z II. patra" nebo z filmové tvorby legendární film "Ikarie XB1" nebo "Zítra vstanu a opařím se čajem"

Rumburak (1984)

I tento film v režii Václava Vorlíčka nebyl v žádném případě nepovedený a i zde nás bude bavit celá řada předních českých herců, kteří se objevili nejen v seriálu "Arabela" ale třeba i v neméně slavném seriálu "Létající Čestmír".

Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993) (seriál)

Pokračování legendární Arabely z roku 1980 bylo jistě ambiciózním projektem, na který se jistě svého času těšila celá veřejnost, avšak podle mého názoru pokračování již zdaleka nedosahovalo takové kvality jako jeho předchůdce. V každém případě to nebyl ani žádný propadák, protože když to porovnáme s jinými pokračováními původních projektů, tak Arabela v tomto směru obstála ještě velmi dobře.

Arabela (1980) (seriál)

Vynikající český pohádkový seriál v režii Václava Vorlíčka, na kterém vyrostly a ještě určitě vyrostou celé generace dětí. Tento seriál neměl snad žádné hluché místo, v seriálu se nám představuje široká plejáda těch nejlepších českých herců, kteří dali nejen tomuto seriálu ten pravý šmrnc. Je až neuvěřitelné, jaké skvělé pořady se v Československu za minulého režimu natočily a které za celou dobu své existence vůbec nezestárly a baví širokou diváckou veřejnost dodnes.

Rychlé šípy (1969) (seriál)

Výborný seriál na motivy knižní předlohy Jaroslava Foglara, kterou musel číst snad každý kluk. V seriálu se nám představí celá řada předních českých herců, přičemž pro některé z nich to byla první či jedna z prvních zkušeností před kamerou, viz např. Roman Skamene v roli Červenáčka. Tohle je zkrátka jeden z klenotů televizní tvorby, který se nikdy neomrzí a nikdy nezestárne.

Vyprávěj (2009) (seriál)

Výborný projekt České televize, který ve vzpomínkách jedné české rodiny (Dvořákových) reflektuje více než než 40 let naší historie. Tento projekt na mě zanechal velmi pozitivní dojem, líbil se mi, je to příjemný oddechový seriál, ve kterém si divák může nenásilnou formou připomenout, jak to v naší drahé zemičce v minulosti vypadalo, případně se dozvědět i to, co třeba nevěděl. Rozhodně stojí za zhlédnutí všem divákům napříč generacemi.

U mě dobrý (2008)

Podle mého soudu tento snímek patří do Topky 3 filmů, které byly natočeny na motivy knih Petra Šabacha v režii Jana Hřebejka. Předtím jsou pochopitelně snímky Pelíšky a Pupendo. Výborné herecké obsazení, odpovídající a autentické nastínění období "divokých" 90. let a samozřejmě celá řada perfektních hlášek a situací, které stejně jako i ty další jedním slovem zlidověly.