• Pohádka

Bony a klid (1987)

Film z doby s výrazně vyvinutou a masově rozšířenou povrchností, který šel hluboko akorát, aby nebyl nudný a patetický - mě přesvědčil, včetně postav. Klenotem filmu jsou pro mne okamžiky s Romanem Skamenem (s magickým okem to bylo fakt čarování). Neustálé opakování hudebních smyček byl myslím nápad pitomý, a to mi hudba Frankie goes to Hollywood nevadí.

Účastníci zájezdu (2006)

Já to viděl první den dovolený v letňáku v zámeckým parku Telč - a super. Potom jsem o tom trochu popřemýšlel, viděl asi 20 minut v televizi a.......vidět to jen v telce tak dám 1 *. Ale zase ta rodina - ta byla trapně dobrá....

Žil jsem s cizinkou (2005) (TV film)

Vilma Cibulková přehrává, ale je při tom moc sexy. Viktor Preiss mi připadá docela přirozený. Ondřej Pavelka je slizký. Mě se to celé líbilo - klidné, hezké, uvěřitelné, smutné.

Kožené slunce (2002) (TV film)

Jsem značně ovlivněn tím, že jsem film sledoval během dovolené, po horské tůře, s flaškou Krakonoše v ruce. Mě to přišlo velmi milé, sympatické a samozřejmě velmi naivní (včetně hereckých výkonů), ale zároveň vtipné a vesnicky blízké. Taky byl dobrý závěrečný zápas během kterého O.Vetchý málem zemře a konec celkově.

Horem pádem (2004)

Nevím jestli můžu hodnotit, když jsem to neviděl celé...ale protože jsem to zkusil 3krát, tak myslím, že ano. Postavy pro mne měli parodický nádech - ani jedné jsem nevěřil, ale zároveň nebyly až tak parodické (příkladem za všechny budiž osazenstvo zastavárny), aby byly vtipné - mě se to nelíbilo. 1 * reřisérovi za odvahu.

Kráska v nesnázích (2006)

Bavil mě Schmitzer a scénka s kradeným autem ("Promiň Jardo."), ale nic víc. Nevěrohodné postavy, nuda, neuvěřitelný, ale zároveň nijak zajímavý příběh. Na erotické scény byl kladen takový důraz, až nebyly vzrušující....nuda, nuda, šeď, šeď.

Netvor z Yucca Flats (1961) odpad!

Shlédl jsem tento syrový dokument na základě ohlasů ostatních - už to svědčí o mých sklonech k dekadenci....a ač připraven, nestačil jsem se divit. 90 % filmu je sice tvořeno statickými záběry na obličeje postav, zoufale hledajících východisko z hrůzné situace (ústředním heslem je "Kill! Or you be killed."), ale dá-li se někdo do pohybu začnou blesky lítat (a taky obrovský kameny). Herecké sólo Tora Johnsona před ústím jeskyně by mělo být promítáno na hereckých školách - včetně vygradování situace, kdy před sebou ty kluky žene jak na porážku (nasraný zelinář - dokonale vystiženo). Úctu budí i netvorova vynalézavost, kdy chvílemi používá svůj vražedný nástroj (klacek) jako špacírku....film je mimo jiné i na youtube, doporučuji!

Nahota na prodej (1993)

Tomu prostě nejde dát míň *. Vím, že to tak asi (na 99 %) zamýšleno nebylo, ale ten výsledek je prostě klasa - a kult. Ty postavy, to obsazení, ta hudba, ty dialogy. Od začátku se to na Vás valí a graduje: Podvody - šmelina - obchod s lidma - pouliční bitvy ("Zastavte to!" - "Tohle už nejde zastavit!") - porno ("Zavřete ať nám nenastydnou!") - sado-maso - sex se stroji a závěrečná katarze v podobě masivní exploze vozu a epizodní rolička pro Ramba....Ve 12-ti letech jsem na to koukal s otevřenou pusou - a v pětadvaceti taky....a ten plakát!! Já chci 2. díl (a ve stejném obsazení)!!!!!

Ospalá díra (1999)

Atmosféra, herci a kostýmy za plný počet, to bez diskuze, ale myslím, že příběh mohl být trochu lepší - méně komplikovaný, přehlednější a možná i s menším počtem mrtvol...a nechápal jsem míru svobodného jednání jezdce - nejdřív nezabíjí koho nemá a potom přece jen ano - no racionálně nejedná každý druhý člověk, proč přemýšlím o duchovi? Ve výsledku prostě příjemná oddechovka, na kterou se moc hezky kouká....ale nic víc.

Pějme píseň dohola (1990)

Být tenhle film známý, dám asi míň, ale za tu kultovnost...vždyť člověk je beznadějně vosamělej. A s těma drakama to byl taky bytelnej nápad a s mými třemi bratři a nejstaršim bráchou co umí čarovat a s ohněm co je posvátnej a s celým areálem co mohl chytit a s improvizovanou saunou, alobalem, chlápkem z prasečáku co vypije lahváče za 26 vteřin, se stromem co se musí vrátit na místo kde stál...no to bych to mohl citovat celý (no aspoň ještě ty skvělé koláže oddělující dny a Zikkuratskou hudbičku nevynechám) - takže žádný na srdce holčičko, chlast je to - a ten se zabavuje. To je asi šmydra.