Princezna (2022)

Příběh vůbec nezaujal, takže jsem pokračoval v koukání jenom na jatka, které přece jenom mohly bejt mnohem víc gore, takže jsem víceméně zklamanej. Jedná se o jeden z mála snímků, kde opravdu všichni muži stojí za hovno (nemluvě o králi, kterej se radši krčí někde pod stolem). Le-Van-Kiet se některými záběry a choreografií snaží hodně podobat Timu Tjahjantovi, ale jeho kopírka funguje spíše jenom na půl plynu. Přesto film funguje jako bezduchá akční přímočará jednohubka, která hodně věcí postrádá, ale zároveň pobaví a nenudí. V příštím snímku budou fightit gendeři a předělavci, vsadím na to boty. Za mě čistej průměr.

Vyproštění (2020)

Snímek jsem viděl už někdy v roce 2020, ale úplně jsem zapomněl se k němu vyjádřit. Je to v celku jednoduchej film, ale akční scény jsou opravdu do detailu vypiplené. Ten 10 minutovej wanabe one take je nejlepší stránka celého scénáře, taktéž všechny ostatní bojové scény mají úžasnou choreografii. Jedná se o opravdu svižné a akcí pohlcující eRko, které dostane druhý díl tenhle rok, navíc odehrávající se v Česku, takže jsem zvědavej, jak si s tím Sam pohraje a jaké lokace vybere. Chris je poprvé totální badass a všechny jeho moves jsem mu věřil. Akorát ten kid mě občas dost iritoval. Pro milovníky akčních filmu je počin velká povinnost, která by neměla čekat.

Gangs of London - Episode 5 (2020) (epizoda)

TY PIČO, TY VOLE! Promiňte tu přehnanou vulgaritu, ale zde to jinak říct nejde, protože tohle byly tak jediné slova, co se mi promítaly v hlavě při sledování snad toho nejlepšího, co jsem za hodně dlouhou dobu viděl. Z tohohle budu mít čelist na zemi ještě sakra dlouho. Gareth Evans si sedl na režijní stoličku a začlo peklo plné nervu, brutality, násilí, přehnaného gore, dramatičnosti, emocí a celkově všeho, co si divák akčních snímku může jenom přát. Vyparáděná kamera, která střída jeden záběr s ještě lepším. Celá epizoda nemá ani jedno hluché místo a funguje absolutně bezchybně, i přestože se jedná o mezi událost seriálu. Jsem naprosto mega spokojenej. Tenhle díl si ani pět hvězdiček nezaslouží, jedná se totiž o velice jedinečnou záležitost. A všichni dobře víme, že je u mě vzácnost jenom něčemu těch pět hvězd dát. Lajdácky napsanej komentář, kterého nelituji. Jsem z toho ještě pořád vygumovanej.

Zločiny budoucnosti (2022)

Cronenberg je pro mě takovej Refn z Wishe, protože jeho Artová schopnost vůbec nedosahuje pozitivních výsledků, které by mi udělaly dobře. Refn aspoň má tendenci udělat opravdu atmosférický vizuál, kterej neskutečně pohltí. Snímek sice má svoje významné momenty - pitva a celkovej body sex vypadal přesvědčivě dobře, ale film zcela nezachraňuje, protože dialogy jsou na úrovni ničeho a chování postav převážně také nefunguje. Hororovou atmosféru to určitě nemá, a napětí tam také moc cítit není, takže nemám důvod dát více, než dvě hvězdy a to čistě za výše zmíněnou pitvu. Očividně režisérův počin A History of Violence už nikdy nebude překonán, škoda.

Mang zhan (2022)

Od začátku do konce non-stop akční nářez, kde se nikým nešetří! Každá scéna má něco do sebe. Choreo je téměř perfektní a Blind Man je správnej badass. Je to taková Save/Revenge story, která má k originalitě daleko, ale za ten zbytek, co snímek nabízí, odpouštím. Slow-mo smyslové záběry jsou opravdu povedené a všechno jsem hlavnímu hrdinovi věřil. Hrozně se mi líbilo spojení hlavního a záporného v jeden team-up, kterej fungoval výborně. Jedinou dírou snímku je emoční téma, které se snaží fungovat, ale bohužel, asi protože se hned přikryje komediálně tupým debilem z policejní stanice. Některé části hodně připomínající Equalizera. Finále parádně vygradové v John Woo stylu. Milovníci akčních filmů budou jásat! Velmi silné čtyři hvězdy.

Papírový dům: Korea - Epizoda 1 (2022) (epizoda)

Originál jsem neviděl a na Korejskou verzi se koukám z principu "Korea, to musím vidět". Nějaký uživatel psal, že je to totožné, co originál, takže jsem rád, že jsem předchozí verzi nespatřil. Přece jenom se rád podívám na známé Korejské tváře. První Epizoda fajn, postupně se seriál seznamuje s postavami a hrátky s policii houstnou. Zřejmě bude všech pět sérii originálu stlačeno do jedné z Koreje, uvidíme. Vizuál je každopádně parádní a je vidět, že se jedná o high budget počin. Zatím jsem velmi spokojenej, ale skalní fanoušky to nejspíš nepotěší.

Muž z Toronta (2022)

Příjemná jednohubka, která má k originalitě daleko, ale na druhou stranu je to obrovská zábava i při PG-13 ratingu, kterej mi přece jenom v tý "Kingsman" style akci dost vadil, protože scéna s motorovkou mohla bejt hodně ostrá! Akci to má téměř furt, takže divák nemá šanci se chvílí nudit. Poprvé mi přišel Kevin Hart celkem snesitelnej a Woody byl opět úžasnej. Režijní ruka Patricka Hughese je tu hodně znát a je to jedině dobře, bůhví, jak by to bez něho dopadlo. Soundtrack parádní. Jako páteční oddechovku můžu určitě doporučit. S R-ratingem bych dal o hvězdičku více. Silné tři hvězdy.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Spiderman byl i přes všechny svá klišé zábava, no Doctor Strange není ani to. Říkal jsem si hm, multiverzum nezní špatně, bohužel jenom v názvu. Marvel jde pomalu a jistě do záhuby, natož DC rozjíždí pecky (Suicide Squad, Batman, Peacemaker). Na snímek jsem se podíval čistě kvůli hororovému nádechu, ale i ten nefunguje, jak byl měl. Uspokojení jsem našel jenom ve dvou scénách - Boj s Ilumináty a počáteční fight s obřím okem, zbytek působí příliš vágně a nezajímavě. Strange vs Strange boj na "noty" cringefest jako kráva. Děti a dospělí s nezajímavým životem ovšem snímek vcucne a budou jásat, ostatní publikum se bude nudit.

Super-Blb (2022)

Komedie moc nemusím, ale tohle se sakra povedlo. Velká parodie na DC a Marvel. Od začátku do konce fungující blbost, která nemá hluchého místa. Stopáž rychle odsejpá a je dostačující. Byl jsem celkem překvapenej, když na scénu přišly fighty, leč byly dobře nasnímané bez zbytečných střihu, no škoda, že jich nebylo více. "Super-blbé" narážky na dnešní společnost fungují z celého snímku nejlépe. Jednoduše řečeno, jedná se o Superhero film bez Superhera. Velká poklona pro Philippe Lacheau, že dokázal zvládnout oboje řemesla, v dnešní době se jedná o vzácnost, kterou ovládá pomalu jenom Clint Eastwood. Silné čtyři hvězdy.

Aku no kjóten (2012)

Skvělá první hodinka psycha se najednou přepne na mód: Patrick Bateman ve škole, což není špatnej nápad, protože masakr jsem dostal fakt solidní, ale stejně bych radši kdyby snímek pokračoval jinak. Vrah je totiž velice inteligentní a jeho schopnost přetvařování mohla mít ještě velké následky, no místo toho mu něco rupne v palici a vystřílí celou školu (a že jsou to kurva jatka!). Krev stříká všude kolem, mrtvol každou minutou přibývá. Na závěr ještě dostaneme titulek "to be continued", ale do dneška nikde nic, očividně snímek nebyl moc úspěšnej. Vcelku se jedná o velmi kontroverzní záležitost, která by v Americe neprošla. Hlavní herec mi přišel pro roli přímo zrozenej.