Živé terče (2019) (seriál)

První dva díly v pohodě, třetí díl to bohužel totálně zazdil.

Právě začínáme (1946)

Hodně povedená poválečná komedie, to je definitivní.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Film byl výborně natočený, rozhodně nezůstal pozadu za knížkou. Výkony obou chlapců byly velmi přesvědčivé a Vera Farmiga byla taky skvělá. Závěr ve filmu vyzněl ještě o dost emotivněji než v knížce, byl hodně drsný, ale zároveň si jiný ani neumím představit. Seděla jsem u televize chvíli bez hnutí, i když už doběhly titulky, a to jsem věděla, jak film skončí.

Øen i Fuglegaden (1997)

Tak nějak jsem si knihu Ostrov v Ptačí ulici při čtení představovala. Alex byl zahraný skvěle. Kniha byla podrobnější, jak už to bývá, což bylo plus. U filmu to bylo dorovnáno nádhernou hudbou Zbigniewa Preisnera.

Show začíná (2005)

Skvělý film, od výstižných úvodních titulek až po závěrečný tanec na střeše! Byl to herecký koncert Judi Dench a Boba Hoskinse. Judi Dench zraje jako víno, kouzlo její osobnosti je nepřehlédnutelné v každém věku. Nemám nic, co bych filmu vytkla, za mě zasloužené nejvyšší hodnocení.

Amazonka (2000)

Velmi příjemný film, atraktivní prostředí, hezká hudba, pozitivní atmosféra a Belmondo stále ve skvělé formě! Nechápu tak nízké hodnocení.

Zrodila se hvězda (2018)

Film si připomínám denně písničkami, které se mi líbí čím dál víc. Lady Gaga i Bradley Cooper byli skvělí, ale závěr mi připadal moc zrychlený.

Pelíšky (1999)

Pelíšky jsou klasika, plné skvělých hlášek, nemají chybu! Neumím si bez nich představit žádné Vánoce.

Narozena 1918 (2018) (TV film)

Kdybych neznala věk paní Šrůtkové, hádala bych jí o 15 až 20 let méně. Obdivuji její vitalitu i stále sloužící paměť, klobouk dolů! Velmi zajímavý dokument.