Sin City - město hříchu (2005)

Na film jsem se podívala ze zvědavosti a především kvůli mému oblíbenci (Bruce Willis). Nevyhledávám komiksy plné násilí, ale tohle zpracování se mi líbilo.

Svatba s překážkami (1965)

Velmi povedený, milý rodinný film. Malá Skrållan je k "sežrání", ale hlídat bych ji nechtěla! :-)

Tři holky jako květ (2014) (divadelní záznam)

Elišku Balzerovou jsem už v Divadle Na Fidlovačce párkrát viděla, takže jsem čekala, že to bude dobré. Bylo to skvělé! Perfektní herecké výkony si pohrávaly s mými emocemi, takže jsem střídavě slzela dojetím i smíchem. Prostě to nemělo chybu, nádherný herecký koncert!

Akce Mojžíš (1964)

Nádherný film nejen pro děti. Takové milé pohlazení po duši! To Astrid Lindgren uměla.

Chuť znovu žít (2012)

Nádherný film! Je to film, který má kouzlo nejen v názvu. Vypráví o fantazii, o citlivé dětské duši, o dospívání i dozrávání, o vztazích, o životě. Doprovází ho velmi příjemná hudba a je plný laskavého a inteligentního humoru. Morgan Freeman má stále obrovské charisma a i ostatní herecké výkony byly velmi sympatické. V každém případě je to film, který si vždycky ráda připomenu, zvláště když budu potřebovat zlepšit náladu!

Naděje (1963)

Kachyňův herecký koncert Rudolfa Hrušínského za vydatné spoluúčasti Hany Hegerové, perfektní atmosféra!

Lore (2012)

Pohled na konec války z té druhé strany. Perfektní kamera, krásná hudba, skvělá volba při castingu - výborně zahráno. Váhala jsem mezi 4 a 5 *, ale konec filmu mi rozhodování hodně ulehčil.

Zelig (1983)

Nelze popřít velmi originální nápad, ale přece jen mám raději klasické filmy Woodyho Allena.

Sběratel kostí (1999)

Na knižní předlohu Jefferyho Deavera se teprve chystám, takže zatím nemůžu srovnávat. Dostatečné napětí, dobrá hudba, skvělý Denzel Washington a zaujala i Angelina Jolie, kterou jinak moc nemusím, za mě 90%.