Sběratel kostí

• USA The Bone Collector (více)

Policejní vyšetřovatel Lincoln Rhyme, autor několika knih o skutečných kriminálních případech, je už čtyři roky ochrnutý. Starají se o něj ošetřovatelka Thelma a technik Richard Thompson. Rhyme může pohybovat pouze ústy a jedním prstem, jimiž ovládá počítače. Ví, že nemá šanci na vyléčení, a právě chce spáchat sebevraždu, když ho detektiv Paulie Sellitto požádá o pomoc. Mladá policistka Amelie Donaghyová z oddělení kriminality mládeže pořídí na místě nálezu mrtvého muže fotodokumentaci a zachytí několik věcí, které tu vrah záměrně odložil. Lincoln Rhyme na fotografiích odhalí vrahův vzkaz, který má při správné analýze napovědět policii, kdy a kde dojde k další vraždě. Prosadí, aby byla k případu přidělena Amelie, navzdory jejímu odporu k vyšetřování vražd. Přestože vrahův vzkaz rozluští, přijde policie pozdě. Šéf oddělení vražd není spokojen s probíhajícím vyšetřováním a Rhyma i Amelii odvolá. Dívce se však podaří ukrást důkazy, zajištěné na místě činu, a Rhyme pokračuje v pátrání. Nechá si vyhledat podobné případy a zjistí, že se násilník pokoušel komunikovat s policií už dřív, jeho vzkazy však Cheney nedokázal „přečíst“. Vrah, vydávající se za taxikáře, vezme na nádraží do vozu starého muže s malou vnučkou a cestou zastřelí policistu, který ho staví pro dopravní přestupek. Rhyme rozluští další vzkaz a Amelie na místě, které určil, opravdu nalezne unesenou dvojici. Starý muž je sice již mrtev, dívenku však zachrání. Navíc najde další stopy a pochopí, že na řadě má být Rhyme. Spěchá k němu, ale vrah má náskok. (TV Nova)

Tayen

Uspokojivý thriller, který díru do světa neudělá, ale svému žánru ani nepřináší žádnou hanbu. Jolie mi jako nervově nevyrovnaná policistka příliš neseděla a Washingtona v roli chladně inteligetního mrzáka bych taky na Oskara nenominovala, ale pro mne je to obstojný snímek, který si v nočních hodinách ráda vychutnám. ()

gudaulin

V případě Sběratele kostí bylo mé zklamání přímo úměrné očekávání, které ve mně vzbuzovalo herecké obsazení a předloha. Zcela objektivně by se hodily spíš 2 hvězdičky, ale film mi v kině opravdu nesedl. Nebyl dost špatný na to, aby se dal považovat za parodii, ale nebyl ani dostatečně dobrý, aby zaujal a uspokojil. Můj oblíbený Denzel Washington podal hodně matný výkon, jeden z nejslabších ve své kariéře, a scénář byl jen slaboučkým odvarem literární předlohy. Snímek mi vzdáleně připomínal parodii na novodobého Sherlocka Holmese. Kdybych ho viděl podruhé, snad bych šel s hodnocením mírně nahoru, ale takhle celkové hodnocení zůstává na úrovni 25 %. Název vzbuzuje asociaci se Sběratelem polibků, ale nemůžu si pomoct, ten hraje úplně jinou ligu. ()

Shakers

Ma to dobrých hercov (Denzel Washington, Angelina Jolie),nápady a ostatné veci čo taký krimi/thriller potrebuje ale ta atmosféra filmu bola pre mňa dosť slabá.Až ku koncu filmu to bolo sakra napínavé.Celý film som len na to kukal a tu atmosféru som tam vôbec necítil.Až na ten koniec.Ale stále je to dobrý film. 80% - 4* ()

Gemini

Ach jo, další převedení knihy do filmu, které nemá šanci dosáhnout kvalit svojí předlohy.....Bohužel vám nemůžu říct, kdo byl vrahem v knize, jen můžu říct, že zápletka románu Jefferyho Deavera byla tak nějak "logičtější" - vrah chtěl motivovat hlavního hrdinu, který ve svém stavu ztratil veškerou chuť a sílu do života. I výkon mladé Angeliny stojí za vidění - alespoň herecky. Ode mě 60%. ()

JASON_X

Jasně, není to Se7en, se kterým to spousta lidí srovnává, Denzel Washington není Morgan Freeman a Angelina Jolie je v první řadě sexy kočka a až potom herečka. Ale atmosféru to má také vydařenou, ať si říká kdo chce co chce. Mně se to líbilo, mám prostě tyhle filmy rád a při jejich sledování nezkoumám a nepitvám nesmyslnosti nebo nelogičnosti v zápletce, ale skvěle relaxuju a bavím se. Ale na pathetické happyendy s uslzenými a rádoby významnými pohledy jsem tedy silně alergický, proto s odřenýma ušima za čtyři. ()

• V pokladnách severoamerických kin diváci nechali 66,5 milionu amerických dolarů, součet celosvětových tržeb pak dosáhl 151,5 mil. (NIRO)
  • Natáčení probíhalo v New Yorku. (reich)