Jake Van Dorn je vážený podnikatel z malého amerického města. Pochází ze silně křesťansky založené společnosti, vlivu náboženství se podvoluje život celé jeho rodiny. Jeho mladá dcerka se jednoho dne ztratí na výletě. Jake se vydává do Californie ji najít. Zjišťuje, že se objevila v jednom X-rated porno filmu. Rozhodne se ji najít sám na vlastní pěst a tím začíná jeho šílená cesta pornografickým peklem. Musí v sobě najít dostatek síly, aby se této naprosto opačné stránce lidského světa přiblížil a přizpůsobil. A tím zvýšil šance na nalezení své dcerky. (Flipnic)

Rocky62

Zdaleka ne tak atmosfericky i obsahově temné jako neoficiální remake, avšak přesto v rámci žánru inovační film s dostatkem působivých zvratů, nejen těch sexuálních. Nucená výprava do stoky přetékající morální zkažeností a perverzním pornem je celkově vzato na svou dobu vzniku dosti otevřená a nemá nutkání brát si sebemenší servítky. Jake Van Dorn( prvotřídní kreace George Scotta) a jeho naprosto opačný pohled na životní hodnoty spolu s duševní i fyzickou přeměnou představuje bravurně do noty hrající protipól a v kontextu se zvráceným podsvětím vyniká zřetelná chemie mezi těmito dvěma zcela odlišnými světy. Úderný scénář výjimečného P. Schradera je stručně řečeno zkrášlujícím doplňkem této kontroverzní filmařiny. 80% ()

jojinecko

Dirty film, dosť ponurý a amosferický, dá sa povedať predchodca a inšpirácia pre Schumacherových 8MM. Tematicky je film nadčasový, na svoj rok vzniku aj značne explicitný a otvorený - o to viehodnejší a predvedčivejší a ťažší. George C. Scott je štandardne vynikajúci, prakticky ako vo všetkých svojich roliach. Výborný snímok, ktorý nie je prvoplánovo šokujúci, ale má svoju hĺbku a psychológiu a to sa cení. ()

Malarkey

Naostro je tak moc zajímavý film, který nebere ohledy na nic. Skoro mi až přijde, jak kdyby tvůrci hledali herečky na Woodstocku, protože se tu celá řada z nich vůbec neovládala a filmu tak přidávala na kvalitě. Nemyslím v rámci těch kurev, jako spíš v rámci toho, že se film snažil být hodně realistický. No a celý ten příběh by byl na solidní tři hvězdy. Především díky hlavní roli, ale i té klasické americké atmosféře sedmdesátých let. To by ale nesměl přijít dost brutální závěr, který mě okamžitě knockoutoval a představil mi jednu z nejdrsnějších scén, které jsem v podobných filmech ze sedmdesátek viděl. A to jsem přitom o filmu nevěděl vůbec nic. Až tak mě sejmul. ()

Rob Roy

Paul Schrader, scenárista Taxikáře, si nejspíš opět dobře zmapoval prostředí "sexprůmyslu"a natočil přesvědčivý a atmosférický příběh bez zbytečných atrakcí (zato se skvělým Georgem C. Scottem) o nábožensky založeném tatíkovi ze středozápadu, který pátrá po své dceři v L.A. a zjišťuje, že existuje i o dost jiný svět než na který je zvyklý. Výborná hudba Jacka Nitzscheho..... hurá na Mishima: Life in Four Chapters a Modré Límečky ()

Chrustyn

Na svou dobu překvapivě odvážné téma, které mi mírně připomnělo novějších "8 mm", které jsou však výrazně napínavější a poutavější. Kdyby se i zde ono pátrání po mladé dívce, z křesťanské rodiny, která se z neznámého důvodu, objevila v tvrdém pornu, více rozjelo, mohlo se jednat o ještě zajímavější film. Takhle se jedná o depresivní drama se silným tématem, ale malou odvahou ho více rozpracovat. ()

• George C. Scott a Peter Boyle mají oba narozeniny 18. října. (Kulmon)
  • Hardcore ponúka celkom tri odkazy na film Star Wars IV - Nová nádej (1977), konkrétne kalendár v izbe Kristen (Ilah Davis), billboard a predstavenie v erotickom klube. (ancientone)
  • Do role Niky byla původně zvažována Marilyn Chambers, avšak produkce tuto variantu zavrhla, neboť podle nich nevypadala Marilyn jako pornoherečka. (MadBigMax)