• Životopisný

Výměna (2008)

Magická téma únosu a smrti dieťaťa, z ktorej sa nakoniec vyvinie séria únosov a vrážd malých chlapcov, v súvislosti s obludnou mašinériou psychiatrických liečení na začiatku 20. storočia - to je námet pre Hollywood a scénarista by musel byť analfabet, aby z toho nevysekal divácky megahit. Režisér zangažuje sladkú Angelinu, charizmatického Johna a megaúspešný koktejl môže začať opíjať masy. Kde je logika? Prečo sa matka pred policajtmi syna nespýta na mená spolužiakov, učiteľov, aby jasne ukázala, že to nie je on. Toto mi príde mimoriadne hlúpe.  Netvrdím, že film je zlý, ale nevidím nič tak mimoriadne, aby to malo 85%, jedine že režisérom je Clint Eastwood.

Poslední císař (1987)

Tak toto bolo dokonalé po všetkých stránkach. V dobe, keď som film videla po prvý raz mi posunul obzory i názory na to, ako by malo vyzerať filmové umenie. A neviem, či som videla lepší film, ako bol Posledný cisár.

Marie Terezie - Série 1 (2017) (série)

Nápad to bol výborný- natočiť film o našej najvýznamnejšej panovníčke, ktorej reformy prežili dodnes. A ešte k tomu film za spolupráce 4 dotknutých štátov bývalého Rakúska Uhorska. Taký nádejný potenciál....a taký úbohý výsledok. Kto vybral túto ženu- scénaristku, ktorá zrejme v snahe priblížiť túto historickú postavu dnešnému divákovi, poňala všetky postavy ako paródiu seba samých, ako figúrky v nejakom sitcome, kde sa rieši, čo si dnes oblečiem, s kým sa dnes vyspím. A tak vo výsledku sledujeme nádhernú nablýskanú šou, plnú krásnych kostýmov a historických scenérií doprevádzaných slovníkom a dialógmi ako z Paneláku.

Prokletý ostrov (2010)

Asi som videla iný film, ako ten, čo je tu tak vysoko hodnotený. Najhoršie spracovaný záber na cestujúcich autom, keď dookola "uteká" krajina, lepšie to bolo natočené pred 100 rokmi. A pointa? Dopredu predvídateľné. Žiadna emócia.

Spartakus (1960)

Tři hvězdičky za silné téma a zpracování. Ale Spartakus jako dokonale oholený a vyčesaný Kirk Dougles? Ani náhodou!!! Neuvěřila jsem tomu napomádovanému panákovi vůbec nic

Sonatína pre páva (1979) (TV film)

Plejáda výrazných slovenských Hercov - dominantný Valach a nenápadný Rajniak tu rozohrávajú pôsobivý príbeh, v ktorom im sekundujú Viera Strnisková a veľmi zdarilo i Božidara Turzonovová. Dnes by to ale nikoho nezaujalo, je to dielo pre úzky okruh divákov

Florida (2015)

Nádherný film, který chytne za srdce. Pokud ho tedy nehodnotí cucáci, kteří mají ještě zadek otlačený od nočníku

Collateral Beauty: Druhá šance (2016)

Dávám 2 hvězdy z trucu za nevyužitý potenciál. Silné téma, skvělí herci a ve výsledku americká sračka, plná klišé. Ještěže tam bylo i trochu humoru!!!!

Dempsey a Makepeaceová (1985) (seriál)

Dávam tri hviezdičky len z nostalgie. Tento seriál stojí a padá na priťažlivosti hlavnej dvojice, ktorá srší z každého záberu. Ale dnes je to už všetko, príbehy sú naivné a neuveriteľné

Silná zostava (2017) (pořad)

Prvá diskusia o migrácii mladých -čo tam robí Farkašová? Jej prítomnosť má dodať relácii komediálny rozmer ? Ostatné účastníčky ok, najlepšia psychologička- zrelá žena s nadhľadom