Hodiny (2002)

Po delší době mě opět jeden film vysloveně dostal. Krásný a poutavý film, který věrně popisuje život lidí trpících depresemi. Jde navíc o úžasný herecký koncert všech tří hereček v hlavní roli i všech ostatních, z nichž nejvíce vyčnívá strhující Ed Harris.

Plnou parou vzad! (2002) odpad!

Po zhlédnutí téhle nové "vtipné" americké komedie vidím, jak moc jsem Klubu sráčů křivdila, když jsem ho označila za jednu z nejhorších komedií všech dob. Doufám, že takovýto filmový "Shit Trip" zase hodně dlouho nezažiju.

Oscar Wilde (1997)

Velice zdařilé drama o životě slavného dramatika. Především excelentní výkon Stephena Frye dělá z tohoto filmu zajímavou podívanou.

Jindřich V. (1989)

Oslnivý režijní debut Kennetha Branagha, kterým dal tušit, že se zrodil filmař, jenž si dokáže se Shakespearem poradit velmi osobitým způsobem.

Charlieho andílci: Na plný pecky (2003)

Přinejmenším stejně zábavné jako jednička. Prostě hovadina na entou, ale opravdu vtipná. Parodování filmů je místy celkem povedené (M:I2, Flashdance) a cameo role nemají chybu. Takhle by měly dvojky vypadat, více akce, více vtipů a přitom si zachovat kouzlo prvního filmu.

Zelené peklo (2003)

Naprosto zbytečný film. Celou dobu se člověk snaží pochopit, o čem to vlastně je, aby byl nakonec svědkem absolutně překombinovaného finále, jenž je plné nepřeberného množství dějových zvratů. Pokud to divák celé pochopí, zjistí, že ten film byl absolutně o ničem. Škoda, že zrovna v takovém "nijakém" filmu se Travolta vybičoval k velice příjemnému hereckému výkonu.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Není to ani moc zklamání, protože jsem takový výsledek čekala. Minimálně první polovina je taková trochu parodie. Je pravda, že člověk se celkem pobaví a zasměje, ale ta tam je atmosféra původních Terminátorů a s tím se odmítám smířit. Tohle je vlastně jen průměrný akční film, s pár hláškami, vesměs špatnými hereckými výkony a několika celkem zdařilými scénami. Film si dokáže užít asi člověk, co se smíří s tím, že tenhle výtvor nemá s původními Terminátory moc společného. Škoda, že celý film nevypadá jako jeho závěr, který je jednoduše úžasný.

Polibek upíra (1988)

Hodně zvláštní hororový snímek, který trpí snahou natočit, co největší podivnost. Film se potácí mezi mnoha žánry (psychologický thriller, groteska, upírský horor, romantické drama), ale dohromady to vůbec nedrží pohromadě. Excelentní výkon Nicolase Cage, který hraje totálního magora, nemůže rozpačitý výsledný dojem zachránit.

Hulk (2003)

Psychologické drama bych od comicsu opravdu nečekala. Hulk je velká podivnost a pro mě velké zklamání. Je to spíše takový experimentální film, který dle mého moc pohromadě nedrží. Stopáž je nesnesitelně dlouhá, zvláště když první náznak akce přijde až v polovině filmu. Upřímně nevím, co si vlastně o filmu myslet. Ang Lee natočil svéráznou (a tak trochu nudnou) comicsovou adaptaci, kde používá po celou dobu různé prolínání obrazů a paralelně se odehrávající děj v několika rámečcích. Bohužel to moc nefunguje, vyprávění působí nepřehledně a to se raději ani nezmiňuji o mnohých pasážích plných těch nejotřelejších klišé.

Neúplatní (1987)

Velice zdařilá gangsterka s výtečnými hereckými výkony a stylovou atmosférou, která je bohužel místy příliš rozvláčná. A hudba Morriconeho mi k tomu většinou vůbec neseděla.