Jedna ruka netleská (2003)

Není to možná tolik stravitelné jako Samotáři, ale je to velmi zajímavé a především neskutečně úchylné. Škoda jen toho těžkopádného rozjezdu v úvodu filmu. Opět jsou tu výborné hlášky, brutálně černý humor a skvělé herecké výkony.

Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života (2003)

Stejně blbé jako jednička, chybí tu jakýkoli náznak nadsázky, akce je neskutečně nudná a Angelina Jolie se celou dobu tváří kysele. Prostě recyklovaná jednička s nezáživnou režií Jana de Bonta.

Josie a její kočičky (2001)

Jde sice o docela blbý film, ale jako satira na praktiky kolem hudebního průmyslu, je to celkem povedené, tedy alespoň místy. Scéna s MTV a její show TRL, ve které vystupuje i její moderátor mě opravdu dostala. A Alan Cumming je tu prostě "k sežrání". Škoda, že se tvůrci zalekli drsnější satiry, a místo toho až na několik scén, stvořili vlastně jen tuctovou teenagerovskou komedii, především začátek s parodováním chlapeckých kapel, sliboval mnohem více.

Krvavé léto v New Yorku (1999)

Další z newyorských příběhů Spikea Leeho. Příběh několika obyvatel Bronxu zasadil do jednoho léta 70. let, kdy zde řádil masový vrah. Ovšem tato kriminální zápletka tvoří pouze rámec příběhu, který je určitou sondou do života americké společnosti. Lee se obešel bez většího moralizování a tentokrát si (až na jednu krátkou scénu) odpustil i nastiňování "černošské problematiky". Zajímavému filmu s výtečnou retro atmosférou vévodí vynikající herecké výkony, zejména skvělého Adriena Brodyho a Johna Leguizama.

Líbejte se, s kým je libo (2002)

Francouzský film, kde není tak úplně jasné, jestli jde o komedii nebo drama. Místy je to vtipné, ale všechny ty postavy a jejich činy jsou strašlivě vyumělkované a předvídatelné.

Tak to chodí (2003)

Rodinné drama, které je celkem nezáživné a občas hodně "ujeté". Cameron Douglas je ale docela dobrej řízek.

Loutky (2002)

Takeshi Kitano se opět vytáhl. Snímku s velmi pomalým tempem dominuje především brilantní vizuální stránka.

Pravá blondýnka 2 (2003)

Asi je se mnou něco v nepořádku, ale v tomhle paskvilu jsem nenašla ani jeden vtip. Celé je to neskutečně dementní, trapné a o ničem. Jednička sice nebyla kdovíjak skvělou záležitostí, ale aspoň náznak nápadu tam byl. Dvojka je totální zhovadilost.

RKO 281 aneb Občan Kane (1999) (TV film)

Díky tomuto dramatu o okolnostech vzniku Občana Kanea, bude divák zaručeně vnímat dané dílo z trochu jiného pohledu. Tvůrci RKO 281 sice místy dělají z celé záležitosti trochu "kovbojku" a mírně přehánějí, přesto se jim ale podařilo natočit strhující televizní film, který se navíc může pyšnit výbornými hereckými výkony.