Škola rocku (2003)

Velice zdrařilá komedie o jednom nadšeném rockerovi, který začne učit malé děti a vytvoří z nich regulérní rockovou kapelu. Dobře natočené a nesoucí se v příjemném komediálním duchu. Tím hlavním tahákem je Jack Black, který je ve své roli šíleného rockera prostě vynikající.

Bratři jak se patří (2003)

Typická farrellyovská komedie. Je tu několik povedených a vtipných momentů, ale také řada hluchých míst. Výborný je především Greg Kinnear coby siamské dvojče s touhou stát se hercem.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Nějaké výhrady k filmu mám, některé scény mi přišly trochu natahované (například konec), jiné zase moc krátké. Celkově je to však výtečné a krásné zakončení celé série. Peter Jackson natočil jednu z nejlepších filmových sérií všech dob. Bravo!

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Tak tenhle horor mě opravdu sejmul. Něco tak brutálního už jsem hodně dlouho neviděla a celou dobu jsem byla opravdově napjatá. Ten film je hnusný v každém svém filmovém políčku, ale funguje bezvadně už jen díky té stylové atmosféře plné hnusu. Jedno vím jistě - už nikdy ho nechci vidět. Ještě teď mi z něj běhá mráz po zádech.

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Poměrně netypický námořnický dobrodružný film. Peter Weir opět zaválel, soustředí se hlavně na vztahy mezi jednotlivými členy posádky britské lodi a touhou (hraničící až s posedlostí) jejího kapitána po vítězství nad francouzskou lodí. Snímek není příliš akční, což je jen pro dobro věci. Weir se podobně jako ve svém starším válečném snímku Gallipolli nevyžívá v žádných krvavých scénách a tak i v bitevní vřavě neuvidíme téměř žádnou krev. Výborně natočené drama potěší příznivce Weira, fanoušky akčních velkolepých podívaných nejspíš zklame svým pomalým tempem. Herecky filmu vévodí umírněný Russell Crowe, jemuž jeho kapitána bez problémů uvěříte a Paul Bettany v roli doktora-přírodovědce a kapitánova nejlepšího přítele.

Láska nebeská (2003)

Miluju britské filmy a zejména komedie. A z téhle dýchá tak neuvěřitelně pohodová atmosféra, že mě totálně dostala. Richard Curtis napsal skvělé mikropříběhy, které tvoří takřka dokonalou romantickou komedii o lásce všeho druhu. Jako režisérský debutant dokázal tyhle příběhy oživit a natočit tak, že drží výborně pohromadě. Jde o velmi vtipný a příjemný film, jemuž vévodí nespočet hereckých hvězd a zejména můj velký oblíbenec Colin Firth je naprosto úžasný. Za ním ale nezaostává ani Hugh Grant nebo Alan Rickman.

Tajemná řeka (2003)

Velmi dobře natočená kriminálka, která sice nepřináší nic nového, ale je příjemnou stylovou záležitostí. Hlavní devizou jsou výtečné herecké výkony, především Seana Penna.

Druhá strana postele (2002)

Jako lehká komedie o sexu, je to docela příjemné. Nesedlo mi však muzikálové ladění filmu.

Matrix Revolutions (2003)

Pro mě má celá matrixovská trilogie sestupnou tendenci. Jednička je špičková podívaná a k Reloaded jsem měla spoustu výhrad, přesto se mi však líbil. Revolutions mě v mnoha směrech naštval. Už tu sice nejsou tak okatě předhazovány rádoby filozofické úvahy. Ty tu nahradily patetické kecy, z kterých opravdu vře krev. Celý film na mě oproti předchozím dílům působil velice odtažitě a určité scény, u kterých bych čekala, že mě smetou, mě naopak nechaly zcela chladnou. Kromě efektního souboje Nea a Smithe jsem nenašla jedinou scénu, která by mě do příběhu vtáhla. Je tu příliš zbytečných dialogů a akce plná triků, která příliš nenadchne a rozhodně není "přelomová". Naštěstí jsem od filmu mnoho nečekala, hlavně ne nějaké rozuzlení, které by dalo všem dosavadním událostem hluboký smysl, takže vyložené zklamání se u mě nedostavilo.

Mezi námi děvčaty (2003)

Mé hodnocení - ****1/2 ... To, co v téhle komedii předvádí Jamie Lee Curtis i mladá Lindsay Lohan je naprotosto neuvěřitelné. Stejně jako spousta opravdu vtipných situací. Pro mě osobně jde o "komedii roku". Velice příjemný film, který neztrácí tempo a naštěstí se vyhýbá i sentimentálním a moralizujícím scénám, kterých je tu minimum. Po dlouhé době inteligentní komedie, při které jsem se smála po celou dobu.