Světová válka Z (2013)

Dal som si to robotu a najprv som si prečítal knihu. No a potom ma samozrejme film sklamal...Nie, nebolo to zlé. Lenže všetko ako keby to už bolo. Lenže opäť tu máme záchrancu sveta (zase iba jeden a zase iba američan), ktorý dokáže prežiť všetko, dokonca sa aj sám nainfikujem smrteľným virom, len aby prežil. Tomu Bradovi to neverím, zato oveľa lepšia je tá izraelská terminátorka, ktorá iba malým zakňučaním prejde strátu svojej ruky - však čo má ešte jednu. Na Romerovské zombie to proste nemá.

Hořící keř (2013) (TV film)

Celkom dobrá odpoveď pre tých, čo stále tvrdia ako dobre bolo za komunizmu. Vládla skvelá demagógia, neinformovanosť a ľud si príjemne žil vo svojom klame. Samozrejme, Palach nebol jedinná obeť, tých boli tisíce. Súdruhovia však nečakali, že niekto môže tak neznášať ich skvelú stranu, že nechce v ich systéme žiť. Socialistický aparát dokázal požrať všetko čo mu stálo v ceste. Každá totalita si zaslúži zvrhnutie. Komunistická banda si zaslúži pľuvanec presne do stredu čela.

Šílení (2005)

Každý máme o šialenstve svoje predstavy. Ako nápad fajn, lenže to žiaľ nestačí. Ak je niečoho príliš mnoho, potom sa z toho stáva galimatiáš.

Příběh kmotra (2013)

Na stredoeurópske pomery veľmi odvážny počin. Pre mňa osobne boduje obsadenie Hryca, jemu proste záporné role idú. Škoda len pasivity postavy Lukáša Vaculíka, žeby za tie roky žil iba Vedralom? Postava kmotra je farebná ako jeho obleky, tak typické pre 90 te roky. Technicky perfektne zvládnuté. Po bratoch zo Solúna sa Nikolaev hecol.