Divnosvět (2022)

Mnoho komentárov to tu hejtuje ale ak sa len chceli zabaviť a nerozmýšľať nech si pustí iný film. Ísť si za svojim snom aj keď rodičia nevedia pochopiť, že to dieťa je úplne iné. Naučiť sa akceptovať a prijať dieťa aj keď je iné než chceme (to, že je jeho syn gay akceptoval o mnoho skôr akoby nemal robiť to, čo baví jeho samého). Ničenie a vykorisťovania Zeme, zabijeme Zem, zabijeme seba. Obetovať svoje pohodlie v prospech vyššieho cieľa. Za mňa je to poučná rozprávka, ktorá deťom ukazuje aký je svet (že existujú aj inak orientovaní ľudia, že aj černoška sa môže ľúbiť s belochom a pod.)  To že to niekto nevie prehrýzť...chúďatá tie deti, ktoré sú inej orientácie a maju takých rodičov....Btw. Otec bádateľ mi pripomína Montyho s Rýchlej roty 😅

Smrt na Nilu (2022)

Rozuzlenie samozrejme vynikajúce ako to pri Agáte vždy býva. Ale... na jazve nikdy nič nerastie! To v Hollywoode asi nevedia. 😬🤭 ibaže by mal tie fúzy a briadku nalepenú aby to maskoval. Ale v tej dobe to musela byť zložitá vec. Inak fajn napätie.

Vražda v Orient expresu (2017)

Som zvyknutá na staršieho Poarota zo seriálu. Bol taký záhadnejší. Ale ani tento nie je zlý. Modernejšie poňatie. A stále mi jeho tvár, že kruci odkiaľ mi je ten chlap povedomý. A to "Lockhard" 😅 veľa známych tvárí ako Daphoe, Penelope  či Depp. Nikdy som ale nečítala knihu ani nedopozerala túto zápletku, takže som vôbec netušila kto by to mohol byť. Takže som si film užila, možno by som inak hodnotila keby poznám dej. Veľmi ma zaujalo napríklad nezvyklé točenie z vrchu v uličke vlaku.

Princezna zakletá v čase (2020)

Už dlho som sa nestretla s rozprávkou, ktorá vyzerá ako zahraničný fantasy film. Keby tam nie je pestúnka, princ a Deidar, o ktorých na isto viem, že sú českí herci, tak si myslím, že je to nejaký anglický počin. Mňa to veľmi bavilo a doslova som si to pozrela 2x hneď za sebou.

Sandman (2022) (seriál)

Ja moc krváky nemusím a ten diel v tej kaviarni....čo už človek ani netušil čo je realita a čo kúzlo prívesku/sen...fuj...mala som chuť to už nezapnúť ale potom som dala ešte tomu šancu....a celkom sa to dalo....len...musia všade pchať tie transky(Túžba)?

Domov jako ze sna (2020) (pořad)

Zaujímavá reality show, kde nielen prerabajú domy ale nechajú nakuknúť aj do ich súkromia.(napísané kultivovane....a teraz ako sa cítim, keď to pozerám:) keďže moja jediná hra v mobile, ktorú hrám už roky je Design Home ....tak za mňa....JE TO BRUTÁLNE ÚŽASNÉ!!! Shea má veľmi podobný vkus môjmu a takmer všetky vzorky, ktoré vyberala, by som vybrala tak isto 😅a každý dom, ktorý prerobila sa mi páčil a hneď by som sa tam nasťahovala. 😍 zároveň, si všimnite jej oči....brutálne krásne. Také jantárovo-zeleno-modré....wow!!!! Ako víla (keby mám navrhnúť oči víly do filmu 🙈) takže toľko moje emócie 😅

Ztraceni ve vesmíru (2018) (seriál)

Ja som sa rozhodne nenudila, aj keď niektoré veci boli podľa mňa nereálne ako napr. Život v rokline zatiaľ čo ostatná planéta ako Mesiac. Ale inak nápady i spracovanie dobré. Ale najviac ma bavili vykreslené postavy, hlavne Dr. Smith a pašerák so sliepkou Debbie. Doktorka ma večne vytáčala a nikdy som nevedela čo urobí, zatiaľ čo tamtá dvojka ma pobavila. Aj som si poplakala na konci. Za mňa super oddychovka.

Cizinka (2014) (seriál)

Pred niekoľkými rokmi so to videla na rtvs, pár dielov ale celkom ma to chytilo a keď som to videla na netflixe....mesiac som mala čo pozerať. :-) hviezdičku dávam dole za prílišnú surovosť... niektoré scény som fakt musela preskočiť, lebo som sa na to nedokázala pozerať....napr. bičovanie Jamesa, znásilnenie a pod. Ale už sa neviem dočkať ďalších dielov. Som brutálne zvedavá, kto je vrah.

Umbrella Academy (2019) (seriál)

Superhrdinovia, ktorí sú úplne normálni ľudia so svojimi traumami, strachmi, túžbami a chybami. Superhrdinovia , ktorí neraz všetko pohnoja aby vo finále mali svoj život a nie apokalypsu. Odtrhnúť som sa od toho síce vedela, ale zaujímavý počin to veru je. Nenudila som sa veru. No nedá mi to. Stále mi to vŕta hlavou, že prečo Päťka nepoužil kufrík na vrátenie sa k rodine hneď ako získal, ale komplikovane využil svoju moc 🤔

Bridgertonovi (2020) (seriál)

Moje hodnotenie je silne ovplyvnené tým, že som si zopár kníh, ako veľká fanynka romantických historických románov, prečítala a presne sa mi vybavuje ako to v tých knihách bude a kto je tá záhadná spisovateľka bulvárnych článkov o londýnskej smotánke. Takže za mňa na vypnutie a zasnívanie sa dokonalý seriál. Ale zopár vecí mimo kníh...pochybujem, že v tom storočí boli vojvodovia černosi...aj keď hlavný hrdina je fešák....