Říjnové nebe (1999)

Príliš mainstreamovo rodinný film na to, aby ma výraznejšie oslovil.

Zdrojový kód (2011)

Nie, nič svetoborné nečakajte, aj keď tu máte pár znamejších hercov, od ktorých radšej nečakajte nadľudské výkony, keď nie je učinená tomu zodpovedajúca myšlienka. Mňa ako máličko vidiaceho človeka do informatiky skôr zaujal názov filmu, pre ktorý som sa ho rozhodol zhliadnuť. Avšak ostal som mierne zaskočený, pretože som neuvidel vo filme ani riadok reálneho počítačového zdrojového kódu. Ale o tom to nie je. Vlastne, nemá asi význam to tu dlhšie vypisovať, ako to tu už niekto spomenul - príliš jednoduchý film na to, aby sme ho dlhšie rozoberali. Súhlasím, a ďalej teda nerozoberám.

Skrytá identita (2006)

Čakal som trochu sofistikovanejšie spracovanie tak geniálnej myšlienky, no Nicholson i DiCaprio ako vždy 100%. Miestami mal však scenár lapsusy. A niekto to tu už napísal, no duplikujem - Damon sucks. Viac priestoru mal dostať Wahlberg, ktorý tu zahral prekvapivo cool.

Zlatý kompas (2007)

Príjemné fantasy, nepochopiteľne podhodnotené.

Než si pro nás přijde (2007)

Ja na tomto filme nenachádzam žiadnej viny. Tento film mi okrem filmového zážitku dal príležitosť trochu sa zastaviť a premýšľať vedno s osudmi pánov vo filme ... teda môj tohtochvíľny odkaz prečistenej mysle je - plný počet bodov.