Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Tuhle "starou" původní trilogii jsem viděla, sotva jsem začala chodit. Epizodu první (r.1999) poprvé včera ...Lidi, kteří dospívali až s tou první epkou nikdy nemůžou pochopit, proč je pro někoho tohle kult. Tečka.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Tohle jsem si pustila jen proto, že miluju původní trilogii ...nedávno jsem viděla sedmou epizodu a došlo mi, že bych to měla asi vidět všechno ,-) Jako ...nebylo to zlé, dítě k sežrání a celé to táhl Liam Neeson ...Za mě průměr ...

Tisíc chutí ulice (2014) (seriál)

Miluju cestování a ochutnávání místních jídel ...Viděla jsem Bourdaina, Chesnaua ...Ainsley mne tedy nemohl minout. A jsem velice mile překvapena. Skvělý a vtipný průvodce. Nejvíc je díl z Tchaj-wanu a záchodová restaurace :-D To mne fakt pobavil.

Vzestup a pád El Chapa (2016) (TV film)

Skvělý dokument, nutnost pro lidi zajímající se o drogové kartely atd. Doufám, že podle tohohle natočí 4.sérii seriálu Narcos ,-)

Suburra: Krvavé předměstí (2017) (seriál)

Zatím jsem v půlce série ...no samozřejmě Gomorra je lepší, mnohem, ale tenhle seriál je kapku jiný. Jinak natočený, celé uchopení je jiné. Nemám ani tak problém s obsazením nebo hereckým uměním jako s celkovým příběhem - chvílemi dosti nudné, méně akce, více keců, ale pro milovníka žánru určitě nutnost. Aureliano zatím moje TOP postava.

Esmeralda (1997) (seriál)

Tááák ...po letech to začala dávat TV Relax :-D No co myslíte??? Už jedu 30.díl. Sice je to opravdu nebetyčná kravina (nevím jak v Mexiku, ale na českou mentalitu určitě) a člověk si říká, že sedět u toho nevydrží ...ale ...je to chytlavý. Před 20 lety v prváku na střední jsem to viděla celý a myslím, že to viděla i celá republika neboť v čase vysílání nebyla na ulici ani noha. Když si to tak pouštím zrovna při psaní tohohle komentu, uznávám, dialogy strašný ale...jedna hvězda za dabing (jo Valerie Zavadská tu Domingu namluvila fakt super), druhá hvězda za protagonisty ...pěkní chlapi, pěkné ženské (tenkrát jsem Graciele i Esmeraldě záviděla jejich vlasy) jo a třetí za interiéry. Hacienda krásná ...dneska slouží jako rekreační středisko a hotel (kdyby někoho napadlo se jet podívat). Nostalgie je svině a určitě se doplazím až k epizodě 137 :-D

127 hodin (2010)

Začalo mne to bavit až když si začal pižlat tu ruku. Jinak celkem nuda.

Gomora (2014) (seriál)

Musím napsat, že za mne naprostá spokojenost. Nic extrovního jsem nečekala, a dostala jsem celkem nářez. Některé epizody slabší, některé excelentní. Pár postav (teda většina) to do konce nepřežije. Na někoho si zvyknete a bááác ...No ale to asi k mafii patří. Skvěle udělaný přechod, jak mladíci chtěj sejmout a snímají starou gardu. Líbilo se mi, že tam svou úlohu hrály i ženské (jakože jsem ženská:-D). Jediný co mě trochu štvalo, že don Pietro byl celou dobu jak kamen :-D Jako zasmát se poprvé až na konci druhé série, to chtělo hodně odvahy :-D Musím ale uznat, že to zahrál skvěle ...a toho zmetka Cira nesnáším od začátku. Třetí série dle mne má sestupnou tendenci, pořád mne to bavilo, ale vzhledem k absenci některých postav, už to nebylo to počáteční nadšení. Méně akce, méně napětí. Po 4.serii i nadále spokojenost. Za mne nejlepší dílo s mafiánskou tématikou.

Narcos - Cali KGB (2017) (epizoda)

Už to mám celý za sebou. Nezbývá než říci: vydržte :-D Pravý Narcos teprve přijdou ...