Za zavřenými dveřmi (2012)

38.Letní Filmová Škola - Uherské Hradište = http://www.lfs.cz (21.-28.7.2012). Najlepší film (mnou videný) na LFŠ 2012. Neviem, či som si to všimol iba ja, ale LFŠ 2012 bola NEPOCHOPITELNE (sic!) odignorovaná na ČSFD - a pritom sa jedná bezpochyby o 2.NAJlepší a NAJkvalitnejšie obsadený filmový festival v ČR - už XY rokov. Nuž - fakt škoda! Anyway - Istvána Szaba som doteraz poznal iba z počutia, a toto bol prvý jeho film, ktorý som videl. A môžem povedať, že som bol milo prekvapený. Skutočne pozitívne hodnotím hlavne výkony Helen Mirren a Martiny Gedeck.

Tygři ve městě (2012)

Musim povedat, ze som po odchode z kina ostal milo prekvapeneny, a vdacny kamaratkam (z prostredia medii), ktore ma jemne nasilne natlacili v Blave do multikina s tym, ze Lucka Siposka na tom makala 2 ci 3 roky, a kameru dala do ruky nejakemu dobremu francuzskemu kameramanovi, takze to bude isto stat za to. A ono to za to STALO. Ten namakany PR prejazd Blavou urobil z BA ciste dream city, kde to skutocne zije, kde to ma to fluidum a ine. Urcite, ak budem chciet niekomu, kto prijde na navstevu z ´´abroad´´ ukazat, ze co to znamena, ked sa povie Bratislava-pustim mu okrem Eurotripu (:D) i uvod z Tigro v... . Prijemny mi prisiel i soundtrack, najme vyborne zvolene kusky od Zony A, ktore danym scenam neskutocne sedeli. Nice. Siposka, BRAVO.

Porcelain Unicorn (2010)

Na dlhú dobu - určite najvypointovanejšie tri minúty, aké som kedy videl! Slze som sa neubránil.

Lov lososů v Jemenu (2011)

Stokrát opakované životné pravdy je síce možno olepiť nálepkou "klišé", ale ako vidíme - stále ich nemáme v sebe až tak úplne zakorenené, a preto som vždy vďačný ľuďom, ktorí mi ich neúnavne kol dokola servírujú v akomkoľvek umeleckom výrazovom prostriedku (a v neposlednom rade i tom neumeleckom - svojím vlastným životom). Tentokrát sa o to pomerne úspešne pokúsil Hallström, a s Bluntovou a McGregorom to v mojích očiach pekne "sľapalo". Nekomplikovaný a príjemný snímok.

Trainspotting (1996)

"...And I've never seen anyone quite like you before. No, I've never met anyone quite like you before!" (Temptation-New Order) Máj 2012 - nám to znova frčalo v pražských kinách, a tak som si to nenechal újsť na veľkom plátne. Príjemné retro pocity sa dostavili. Pol-liter do hlavy, vždy hladné žily...a BORN SLIPPY!

Farmář hledá ženu SK (2010) (pořad) odpad!

Strach a hrôza. Mediálny priestor je schopný vytiahnuť na pomyselné svetlo božien indivídua (o ktorých ani keď sa na obrazovke objavia) pochybujete, že môžu vôbec byť a existovať. Masmediálny striptíz sa stáva výsadou retardov, ktorí nemajú súdnosť a sú schopní zhovädiť sa pred celým svetom, za tých úbohých 15 minút PSEUDOslávy. Táto ČISTÁ stoka jasne pouzkazuje na to, že to s touto planétou ide do sračiek.

Farmář hledá ženu (2010) (pořad) odpad!

Rovnaká odpadová úroveň ako u slovenskej verzie. Fuj.

Sněhurka (2012)

Hviezdou bola jednoducho Júlia :-). Šťava Lily bola až NO.2, a to je prebujnelé obočie sa vážne nedá opomenúť! Fuj, neskutočne ma ním celý film iritovala. Plus ten jej absurdný estrádny výstup na konci - kľudne sme mohli o 5 minút sedieť v kine kratšie. Zo všetkých replík najviac zabil princ s "Můžeš mě třeba drbat" :D

Dogma (1999)

Loki:" Kéž by nám dovolili si ho honit..." Miestami som sa celkom bavil, no už to na mňa nemá taký silný účinok, ako kedysi :-)

Mělký hrob (1994)

Tretí najlepší film Dannyho Boyla. Väčšinu času som však "prevracal očami", a čakal...a čakal. Na ten totálny výj*b McGregora so zvyškom svojích priateľov :-) Koniec všetko zachránil!