Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Zazvonil zvonec, a Potterovi je koniec :D A je to za nami, no nie? Druhá časť Darov smrti IMHO lepšia ako tá prvá, no na predchádzajúce diely to znova nestačí. A pritom, Yates to vie, ako nám ukázal v predchádzajúcich dielov. Nevadí. Možno časom pozriem i na Pottera v knižnej podobe.

The Art of Flight (2011)

Znova skvelá porcia freeridového snowboardingu, ale...ALE: pre mňa - oproti That ´s It, That´s All (TITA) emočne absolútne chladné, presun do čistej "architektúry" záberu, slowmotion všade (všetkého veľa škodí)...krásne - ale za srdce ma to nechytilo (TITA áno). Pôvodne som mal v pláne ísť na chystanú pražskú premieru, ale po zhliadnutí to budem musieť prehodnotiť. Určite nie som nažhavený ako po prvom zhliadnutí TITA, kedy som si to chcel okamžite pustiť znova. Ak nepoznáte SNB filmy, a chcete si o nich urobiť aký-taký prvotný obraz, určite siahnite radšej po That´s It, That´s All....okrem iného, má i lepší soundtrack (IMHO samozrejme). Verím v pokračovanie "Travis Rice feat. Redbull "série, a dúfam v návrat k "back2basics" (ala TITA).///////////////////////////////////Edit: Mrzí ma, že AoF mal masívnejšiu marketingovú podporu, ako jeho LEPŠÍ predchodca TITA, pretože...takto ostane tento lepší kúsok zaznávaný komerčnou (fuck) verejnosťou! That´s It, That´s All F(or)T(he)W(in) !!!

Zkažená úča (2011)

"White wine in the office. Baaad boy" :-) mať takéto učky na ZŠ, miesto sestričiek "vincentiek", boh vie - čo by zo mňa vyrástlo. Ale riskol by som to, o to pokoj. Timberlake ako nadbytočne rozcítený trtko, no Segel ako ten správny looser. Jeans-sex ako inšpirácia na Valentine´s Day :D Bez debaty i ja kvitujem, že mrcha úča mrchou ostala...jeba* Hollywood a jeho rádoby moralistické konce, tento raz nás naštastie minuli. Plus, nejaké to pozitívne posolstvo tu určite cítiť.

Jméno růže (1986)

Kniha, ktorú sa už asi 2 r. chystám čítať (dostal som ju od kamaráta, staré rozbité paperback vydanie z USA)...a prvá Slaterová dobrá (a možno jedna z najlepších) rolí vôbec. Film, ktorý prispel k tomu, aby sa koncová veta z knihy...objavila ako tetovanie na tele niekoho (že M.? :-) Pre mňa asi najlepší Connerov výkon vôbec. Takže, symbolicky i tu nakoniec, oná vzletná veta: ""Stat rosa pristina nomine, nomina nuda tenemus."" ♥

Smallville (2001) (seriál)

Jedno z prvých "teen-age sci-fi", začalo dobre...no s úrovňou (to IMHO) išlo pekne dole, tak som pozeranie stopol. A odobral 2 hviezdičky.

Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy (2004)

Po výbornej jednotke som čakal podobne "namakané" pokračovanie. Ale, ako to často (skoro vždy, more :-) býva: "hovno hovno zlatá rybka". Anjeli apokalypsy mali kurva potenciál, no ten nebol ani náhodou naplnený. Zvrhlo sa nam to na pseudo sci-fi, ktoré neviem kam z konope. A samozrejme, chýbal tu Vincent (Cassel)!

Purpurové řeky (2000)

Skvelý Cassel, dobrý Reno...a podľa mňa výborný námet (ale beriem, že sa z neho dalo isto vytrieskať i viac). Podľa väčšiny zrejme priehľadne a jasné - pre mňa však strhujúce a zamotané. Ako to už často býva, číslo dva už bolo hodne poslabšie.

Zlatá sedmdesátá (1998) (seriál)

Nie zlé retro...sledované počas ZŠ a SS. Kockované košele, zvonové nohavice....bombarďáky, bobry (či bobre? :D) a sranda. Najväčší borec? Kelso, samozrejme (tuším, som si tu prvý krát uvedomil existenciu Aštona Káčera :-)

Domino (2005)

S odstupom času, som stále viac a viac zmetený, a odoberám hviezdičku (a je jasné, že Vám to môže byť "u predele", ale - mal som potrebu to sem napísať, so STFU ;-). Tu to tuším Kejirička Knajtly so svojou účasťou prestrelila. Ako, s popcornom to šlo, ale popcorn nemám (príliž) rád.

Vesničko má středisková (1985)

Otík a jeho protihlukové slúchadlá. Labuda "ejkejej" modré monterky na trakoch. Zrejme najlepšia česká komédia vôbec. Film, na ktorý stále spomíname...citujeme ho. Divné tipy okolo seba nazývame "Otíkmi"...a tak podobne.