Kokosy na sněhu (1993)

Staré ale dobré :) pamätám na časy...základná, a raz na STV, raz na Markíze...zas na STV, a zas na Markíze - dávali koko()ov na snehu. Dalo sa zasmiať, a teraz, si vlastne uvedomujem, že hudbu tu robil sám Hans (Zimmer). Celkom originál, na svoju dobu.

Mise (1986)

Film, ktorý som videl na ZŠ (chodil som na cirkevnú, takže nás na to rádové sestričky vincentky, zobrali do kina :-)...vtedy sme to brali ako nutné zlo. Dnes, keď sa na to spätne pozriem, môžem povedať, že to bol zrejme jeden z najlepších filmov, aké som počas základnej videl. Filmový OPUS DEI. Boh áno, cirkev nie. Pre mňa najlepšia Ironsova filmova rola....a možno i De Nirova (?!). Morricone & De Niro & Irons = ♥

Box (2009)

Blbé, prázdne, zbytočné. Neprirodzené farby - ale krásna Corvetta :), divne vypadajúca Diaz-ka, Mardsen-ktorý mi k nej vôbec nesedel. A zpotvorený ksicht Franka Langellu, na ktorý sa nedalo !!! dívať. Jednou vetou, zlý výber filmu na súkromnom filmov večeri partie Slovákov v Prahe :D ktorí sa chytili na "catchy" označenie: horror-scifi-thriller-mystery :-s

Tmavomodrý svět (2001)

Nebeštíí jezdci to síce nie su, ale kam sa na Tmavomodrý svet hrabe nejaký Pearl Harbor?!? Proste Seno-Slama :-)

Jindřich V. (1989)

Pre mňa zatiaľ rozhodne najlepší "Kenneth", posledného "Kenneth-a" (Thor) som zatiaľ (k 03.07.11) ešte nevidel (no čo som videl trailer a čo to čítal, sotva sa to chytí na Kenneth-ovu klasiku :). Verím, že Šejkspír sa v hrobe iba spokojne usmieva! Jeho odkaz žije ďalej ("Celý svet je scéna a muži, ženy - všetci sú len herci").

Hanna (2011)

Žeby, reklama na "indigo children" fenomén? Alebo iba pseudo-scifi variácia na tému nesmrteľná 13-ročná SUPER agentka? I don´t care. Cate i mladá Saoirse mi tu vyslovene vadili....rádoby vtipné momenty mi nepripadali vtipné. Ako Rytmus, vypichnem úvodnú scénu, lov na jeleňa. Inak, nič moc. (Dobre, že som svoju účasť na ČSFD premiere zrušil...na toto rozhodne nemusím ísť do kina :)

Melancholie (2011)

Tieto "severské" (ale i východné-korejské :) veci ma nejako míňajú...nerozumiem tým emóciám alebočo. Ako, vonkajšok zvládnutý majstrovsky, vizuál-audio...ale išlo to opäť mimo mňa. A vraj najkomerčnejší Lars von Tier :) No musím uznať, že z K.D. nám rastie dobrá "šťava"...bola melancholicky božská. Aj keď zneužila debila na golfovom ihrisku :D

Děvínský masakr (2011) odpad!

Zbytočný film. Ako to už v takýchto prípadoch býva, peniaze sa mohli vynaložiť radšej na stavbu detského domova, alebo budovanie vodovodov v Afrike.Tak boli média a vyhlásenia štátnych orgánov plné protirečiacich informácii, tak bol nimi presiaknutá i táto pseudo-dokumentárna dráma. Práve som sa pred chvíľou vrátil z Pražskej "nie premieri", ale ako to mr.režisér J.Páleník nazval....z "premierového púštania" či tak nejak. Sála kina Lucerna, bola totálne prázdna, PR bolo zrejme asi také, ako keď si pštros strčí hlavu do jamy v piesku. Z tých 20 ľudí sme boli 5-ti zo stránky www.somvprahe.sk, ktorá (zrejme asi ako jedna z mála :) robila firmu aké také promotion. Proste zhas. Ako film, aj všetko okolo neho. A ruky vo vreckách pána režiséra, keď pred filmom na pódiu "vyprával", no proste - premierové púštanie sa vydarilo. Hahaha.

X-Men: První třída (2011)

Zatiaľ pre mňa 2.najlepší X-men (vyhráva jednoznačne Wolverine). TOP scénu ako inak i teraz zahral Wolverine s "go fuck yourself", proste - Hugh to vie :D....McAvoy ma prekvapuje čím ďalej tým viac - bravo, len tak ďalej. Teším sa na pokračovanie! A čakám na skoré vypadnutie X-men:First Class z TOP 200, pretože tento film tam veru nemá čo robiť. K dnešku, čiže k 05.06.2011 je v poradí 126., dobrý "omyl"....ako nič v zlom, decká...ale verím, že "zdravý rozum" zvíťazí :P

Všemocný (2011)

Rozprávka pre dospelých s až príliž štastným koncom :) však, kto by nechcel byť...všemocný? Ja napr. nie, ale nepochybujem o tom, že hocikto by si to "nechal líbit" . Cooper, De Niro - parádny. Tak ako hovorím o bratoch Affleckových a DiCapriovi - že sa pomaly blíži doba, kedy budú absolútne najlepšími hercami, schopnými zahrať všetko Holivúdu budú rulovať, tak sa môžem myslím vyjadriť i o Cooperovi. Celkom som sa zabavil.