Opravdová kuráž (2010)

Ďalší výborný Coenovci, po dlhšej dobe opäť dobrý western. Miestami síce zbytočné konverzácie, ale nevadí.

Světová invaze (2011)

Tak som sa tešil, a tak som sklamaný :) tak mi treba. Ani som to nemal chuť dopozerať...ako toto môže niekto "žrať"?!?

Rychle a zběsile 5 (2011)

Dúfam, že už koniec celej série, ale pohodový....v najlepšom treba prestať a nehrotiť to. Jednotka je síce u mňa stále číslom jedna, ale toto sú predsa len iní rýchli a zbesilí, ako Tí prví. Tuning ustúpil akcii, a nie je to zlé. Nie zlý akčný film....i když, o reálnosti scén sa nedá diskutovať :)

Depeche Mode: Devotional (1993)

No takže, to naj z koncertov od DM. Dave samozrejme striptízuje svoje EGO s veľkým E, ale...je to proste to naj od DM. Nemám o čom. Nie som v žiadnej škatuľke, ani v tej s nápisom DM, ale proste...asi 2.naj koncert, aký som na DVD videl (po U2 Go Home: Live from Slane Castle z 2002, samozrejme :)

127 hodin (2010)

Nie zlé, ale že by práve pecka roku ´11? Tak to IMHO isto nie. Nominácie na Oscara? Za čo, pre boha. Rozhodne nie o "odvahe a túžbe prežiť" ale skôr o nezodpovednosti hlavného aktéra....ale tak, bola to pre neho jasná "škola života", a v záverečných titulkoch sa dozvedáme, že sa skutočne čosi naučil. Ale čo sa filmu týka, určite nebudem mať neodkladnú potrebu vidieť ho znova. OST preletel popri mne bez povšimnutia.

Sex ve městě 2 (2010)

To čo sa nepodarilo doje*ať v prvej časti nášho uzatvorenia seriálu, sa podarilo dojeba* v pokračovaní nášho uzatvárania. A obávam sa, že to čo sa dojeb*ť nestihlo, s radosťou dorazí pokračovanie číslo 3. Ale tak, nebudem za zlého, iste...niektoré pozitíva tu sú. Napríklad, všetky 4 naše opice :) by ešte stáli za "hriech"- po krorom by sa utvrdili v tom, že muži sú proste skazené sebecké plemeno - keď by sa opäť po X-tý krát prebrali doma v posteli osamote, a po týpkovi ani len telefónne číslo-alebo samozrejme, v emancipovanom obrátenom garde (však ostatne, po väčšinu seriálových rokov to mali rady, na tento HARD stajl :)

Černá labuť (2010)

Husté, ale...nedá sa mi neopýtať sa: Čo kurv* robí tento film v TOP 200 (k 15.01.2011) ?!? Nehádam sa. Je to ďalší výborný Aronofsky...ale nič viac. Ak dáte do TOP 200 Čiernu labuť, tak tam môžete dať automaticky aj Aronofského Fontánu (2006) a Pí (1998), a bez debaty. Alebo...žeby - to boli tak jako tak fajn filmy, ale na TOP 200 proste predsa nemajú. Áno, tak je to. Ale, potom...je logické, aby Čierna labuť proste z TOP 200 vypadla - tak isto ako Avatar či Kick-Ass, ktoré tam vážne nemali čo robiť! Cassel, Natálka, Mil(k)a Kun(d)is....boli úžasní, Darren zdirigoval ďalšie skvelé predstavenie. Malo to atmosféru, malo to myšlienku, dokázalo nás to vtiahnuť - ale to je všetko. Snaží sa to o nejakú hĺbku, ale nakoniec to stále iba kĺže po (sexi) povrchu. Po skončení som premýšlal, že čo mi to ako kurňa malo dať? Iba to audiovizuálne dobrodružstvo ?!? Dosť, Aronofsky, príď s niečim novým. 4 alebo 5*, momentálne skôr 4 (uvidíme, ako sa to vo mne rozleží po X-projekciách). ///////////////////////////////////////////////////////// Kedy sa už ľudia (nie len tu) spamätajú, a po tom ako výjde nejaký nový (reklamou poháňaný) snímok, ho automaticky nestrčia do TOP XYZ, odkiaľ postupne pozvoľna vypadáva, ako sa k ľuďom reklamou tlačia ďalšie rádoby hodnotné snímky, alebo ako možno dotyčným ľuďom dôjde, že tomu filmu chýba tá duša, pre ktorú budú napr. filmy ako: Vykúpenie z väznice Shawshank, Forrest Gump, Sedem, Matrix, Vtedy na Západe či Pulp Fiction v TOP rebríčkoch snáď FOREVER (long) !!! /////////////////////////////////////////////

Dostaň ho tam (2010)

Nech to bolo stupídne akokoľvek, celkom som sa bavil. Viac krát som si síce vravel, že WTF ?!? čo má toto znamenať, čo tým chcel Stoller povedať, ale....náhodou, bavil som sa. Tento nepochopený snímok mi dal X-krát viac ako Postrádateľní a A-Team (preceňované a viac-menej stupídne týmovky) dokopy. Nech žije sex, drogy a rock and roll.

A-Team: Poslední mise (2010)

Z tohto ročného súboja "neuveriteľných a nereálnych týmov superhrdinov", môj víťaz. Má jednu hviezdičku navyše (oproti Postrádateľným).....za to, že som sa mohol občas zasmiať, a tiež za to, že Liam Neeson ako šéf týmu, má jasne navrh oproti (dnes už iba) trapkovi Stallonemu. Rozhodne si myslím, že ak si niektorí z teamov zaslúžil sequel, mal by to byť práve A-Tým.

Expendables: Postradatelní (2010)

Zlé. A dokonca horšie, ako A-Team. Niektorí ľudia zrejme nevedia, kedy prestať. Ľutujem, že som pri Smrtonostnej onej štvrtej (Live Free or Die Hard-2007) nadával, že ako to, že to ten Willis tak v pohode dáva....s odstupom času, začínam Willisovi dokonca veriť! Ach. Veď Stallone a jeho wonder-boys tu robili nemožné možným. Osobne som čakal, kedy začne Rourke meniť vodu na víno. Jebať. A ten oný, otvorený koniec? Ako hovorím, zlé.