Nejvyšší nabídka (2013)

Pravda, některé pasáže jsou skoro jak z červené knihovny, závěr se dá vytušit dlouho dopředu a jeho sugestivní provedení možná až moc kontrastuje se zbytkem snímku, ale já tomu ty 4 stejně dám.

Machři (2010)

Bez velkých očekávání jsem se hodinu a půl docela dobře bavil a nehledal na ovladači tlačítko FFW, což stačí tak akorát na ty tři hvězdy.

Na mol (2012)

Komedií je tohle opravdu stěží, ledaže by někdo považoval ze legrační, že celkem pohledná dívka voní po parfému s názvem whiskey. Démon alkohol si ke mě cestu nenašel a podobné je to s tímhle filmem. Kdyby to aspoň bylo pořádné drama, syrový obraz destrukce člověka, který propadnul alkoholu, ale místo toho si paní učitelka jednou ublinkne před třídou prvňáků a sem tam má kocovinu.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Minule mě to ještě docela bavilo, ale tentokrát už ve mě žádnou nostalgii pohled na skoro sedmdesátilého Stalloneho, který vypadá unavěně i když sedí, natožpak když musí běžet s plastovým kulometem, vážně nevyvolává. V českých divácích ale evidentně éra kopírovaných videokazet se simultáním překladem zanechala nesmazatelnou stopu, protože takhle vysoké hodnocení si tahle blbina na západ od našich hranic nedrží.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Obsazení Cumberbatche do role hlavního záporáka byl rozhodně dobrý tah, vizuání stránka je opět velmi povedená, ale tím výčet kladných stránek taky končí. Zbytek je docela obyčejný průměr a ve chvíli, kdy šel Kirk vlastníma rukama přihodit trochu uhlí do kotle, protože lodi došla pára, už mi tekly slzy. Bohužel ne dojetím, jak asi Abrams zamýšlel, ale smíchy. Od minula rozhodně posun směrem dolů a jelikož trojce se asi nevyhneme, tak jen doufám, že tenhle sestupný trend kvality nebude pokračovat.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Tenhle způsob likvidace čarodejnic dokáže na chvíli zabavit, ale po půlhodině už mě to stejně nudilo. Jeníček nepatří mezi mé oblíbené herce a Mařenka, ačkoli musím uznat, že ve filmu vypadala o 100% líp než na zdejší profilové fotce, nakonec stejně nevytáhla ty svoje nárazníky, co je měla v bundě tak vyzývavě narvané, takže i po této stránce docela zklamání. Závěrečná jatka ten mdlý dojem z filmu aspoň trochu napravila, ale i tak to není víc než za tři.

Sedm psychopatů (2012)

Já bych tu moc neřešil, jestli je scénář místy skvělej nebo místy pitomej, ani jestli tenhle žánr umí Tarantino líp. Prostě jsem se dobře bavil a všichni zúčastnění psychopati si tu nálepku plným právem zasloužili.

Království lesních strážců (2013)

Po dlouhé době animák, který si jde svojí cestou a nekopíruje to, co už tu bylo dřív. Bavil jsem se, příběh byl z těch originálnějších a vizuální stránka místy úchvatná.

Jako za starejch časů (2012)

Sice se to trochu vleče, ale Pacino a Walken mají prostě takové charisma, že ten řídký příběh v pohodě utáhnou. Hudba bod navrch.

Svatá čtveřice (2012)

Kdyby se ještě točilo na celuloid, tak bych napsal škoda toho promrhaného materiálu na takovou pi*ovinu. Bohužel dneska už si kdejaký Hřebejk vezme půlstránkový scénář nějakého Viewegha, přiberou pár průměrných herců a s kameramanem, co si přibalil na cestu příšerně kýčovité filtry, natočí v Karibiku zoufale nudný film, který není ani vtipný, ani kdovíjak originální. Myslím, že všichni zúčastnění si tu dovolenou mohli zatáhnout z vlastní kapsy, takže moc nechápu proč s tímhle lezli do kin.