Umučení Krista (2004)

Mnozí Gibsonovi vytýkají, že jeho film nevypráví žádný příběh a nerozvíjí charaktery postav. Myslím, že ale o tohle mu vůbec nešlo. Stejně by měl snad každý nějaký ten základ z Bible znát. Tady jde o něco víc, než jen vymyslet příběh a zfilmovat ho. Chtěl tím každému něco říct...bohužel ne každý si z toho něco vzal. Ve mně tedy Umučení Krista dost zanechalo, musela na něj myslet ještě několik dní. A stejně na tom byli i známí. Myslím, že ani použitý symbolismus není na škodu. Donutí člověka, aby trochu schánět a zjistil, co jednotlivé symboly znamenaly, a to značí zájem.

Stalker (1979)

Dvě hvězdičky za to, že to ze začátku bylo zajímavý a byla jsem zvědavá, co z toho vyleze. Nakonec z toho nevylezlo vůbec, ale vůbec nic. A ještě to bylo totálně nudné bez jakékoliv akce.

Zloději paměti (2004)

Ze začátku docela zajímavé a fakt jsem byla i zvědavá, jak to bude pokračovat, ale zklamání bylo fakt kruté. Druhá část filmu bez pořádného děje a ten trapný konec mě dorazil. Ztráta času.

Přátelé (1994) (seriál)

Snad jedniný americký sitcom, který mám ráda a na který jsem se vydržela dívat až do konce. Také je překvapivé, že protagonisté spolu vydrželi před kamerou tak dlouho. To si zaslouží 5*.

Babička (1970)

Sice jednoduchý příběh (není se co divit vzhledem k délce), ale to zpracování je nezapomenutelné, vyjímečné, děsivé, šokující. Okamžitě poznáte, že jde o lynchovinu.

Miluji tě k sežrání (2001) odpad!

Nevim, jestli tohle měl být nějaký vtip nebo co. Nudnější film, co jsem neviděla. Nikdo tam nemluví, nic se tam neděje a ještě ke všemu vás konec vyruší z příjemného usínání.

Armageddon (1998)

Na svět se valí asteroid, ale naštěstí tu jsou naši báječní Američané, aby nás opět zachránili. Co bychom bez nich asi dělali. Další americký doják...bóže...kolikrát jsme tohle už viděli? Sice má hvězdné obsazení, ale to mu moc nepomůže.

Maso pro zámeckou paní (1996) odpad!

Toto je správný odpad! se vším všudy :o). Rádoby horor s prvky porna, figurínami představující mrtvoly a s efekty typu "bez efektů". Skutečná ztráta času.

Pach krve (2003)

Pokud si pamatujete "Píkoky" z Akt X a líbili se vám, tak tohle musíte vidět :o). Jinak docela trapný horor s trochou napětí a pár nelogičnostmi, např. stovky aut uprostřed lesa, x zmizelých lidí na jednom území a tři záhadně vzniklé zrůdičky, které jsou překvapivě docela "inteligentní". Ale takové už horory jsou.

Horem pádem (2004)

Hřebejkovy filmy jsou vždy vtipné, smutné, se skvělými hereckými výkony, s výraznou myšlenkou a něco v nás zanechají. Tomuto dílku trochu chyběla ta vtipnost, proto strhávám jednu *.