Vraždy bez záruky (2004)

Snad možná ten námět by mohl za něco stát, ale to zpracování...hrůza. Obyčejná béčkovina s příšernými efekty doprovázející pár lekaček a nesmrtelná šílená vraždící zrůda to jenom završila. Ztráta času.

Kameňák 2 (2004) odpad!

Po shlédnutí jedničky jsem si myslela, že už nic horšího Troška natočit nemůže. Dvojka mě vyvedla z omylu. Čím asi překvapí třetí díl?

Vřískot 3 (2000)

Původně svěží a zábavný horor zdegeneroval v nijaké cosi, které neví, jestli se má brát smrtelně vážně nebo se raději sebeparodovat a přejít na lehčí notu. Výsledek je takřka nekoukatelný. Zcela vážné momenty jsou prokládány scénami, které jakoby se nevešly do Scary movie, ale přesto je někomu bylo líto nepoužít. Jednu hvězdičku dávám z nostalgie a za cameo Carrie Fisher.

Zlaté oko (1995)

Nová dekáda, nový Bond. Tvůrci se po šestileté pauze rozhodli najít kompromis mezi sebeparodickým Bondem Rogera Moora a chladnokrevným agentem Timothyho Daltona. Výsledkem je Pierce Brosnan a Zlaté Oko, které dokázalo vrátit bondovkám jejich lesk. Filmu dominují herecké výkony nejen Brosnana, ale i Seana Beana coby padoucha Travelyana a Aleca Cumminga coby ruského počítačového experta. Jim zdatně sekunduje scénář a akční scény.

Teletubbies (1997) (seriál) odpad!

Zajímalo by mě, kolik THC, alkoholu a tvrdých drog měli tvůrci v krvi, když TOHLE vypotili. Čtyři bezpohlavní mutanti (nepočítaje ostatní hybridy, mezi nimiž je jasným numero uno pastýřka a ovce) bydlící v hobití noře a dorozumívající se citoslovci se nesmazatelně zapsali do paměti dětí i dospělých. TOHLE si budem pamatovat dlouho. Jenom doufejme, že tvůrci už zapomněli. A jestli je jenom napadlo dát své noční můry (nebo sexuální tužby, kdo ví) na celuloid, doporučila bych jim navštívit psychiatra nejméně Freudova formátu. Ten by se na nich vyjádřil. Tuli Tuli Pá Pá.

Kameňák (2003) odpad!

Nějak mi uniklo, že si pan Troška, stejně jako ostatní, kdo se do tohohle bahna nechali namočit, nechal udělat lobotomii (a soudě podle filmu asi v akci "Dvě za cenu jedné"). Nebo si někdo nechal patentovat tvořivost? Ne, to jenom davy si žádají srozumitelnou zábavu. Ale co normální lidé? Úpí a svíjí se v křečích nad tímhle dílkem. Nevím, jestli je smutnější to, že takové filmy vznikají nebo fakt, že tyhle splašky jsou kasovními trháky. Pokud jste posledních sedm let žili v Tibetu na hony vzdáleni české kulturní scéně a chcete vědět, kam se ubírá česká kinmatografie, tak Kameňák jasně ukazuje cestu. A nebojte, nezabloudíte, o kus dál stojí cedule s nápisem "Kameňák 2".

Saw: Hra o přežití (2004)

Velmi originální thriller, který myslím právem byl nazván Horor roku 2004. Od začátku velmi napínavé a velmi šokující. Stačilo jen vidět upoutávku se scénou, kde dívka lovila klíč k železné pasti na její hlavě v útrobách břišních svého přítele, a milovník hororů nemohl klidně spát, dokud neshlédl film celý. Možná název Pila byl zavádějící, ale na konci filmu se vše vysvětlí a to vysvětlení je skutečně něco, co zastaví dech každému ;o).

Modrý samet (1986)

Stačí prvních 10 minut a každy musí poznat, že za tímto filmem stojí David Lynch. Tajemná atmosféra, mrazivé napětí a nepochopitelnost, kterou všichni jeho fanoušci milují, to vše vystihuje Lynchovský styl. Myslím, že představuje vrchol jeho tvorby a nejen vrchol režisérův, ale i Denise Hoppera a Kyla MacLachnana. Sice film možná působí trochu zmateně, ale září z něj silná kvalita. Jednou větou, od Modrého sametu neodtrhnete oči, i když zcela nechápe, o co ve filmu jde a něco ve vás zanechá.

Braindead - Živí mrtví (1992)

Absolutně nechutné, absolutně zábavné. Tyhle čtyři slova stačí pokrýt tento spektákl. Po shlédnutí Jacksonova majstrštyku už puding a sekačka na trávu nebudou to, co dřív.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Cameronův vrchol režisérské tvorby. Schwarzenegerův vrchol herectví, zdatně sekundovaný Robertem Patrickem. Vrcholná akční podívaná. Vrcholně promakaný scénář. Divák na vrcholu blaha. Co víc si přát?