• Krátkometrážní

Hit by Lightning (2014)

Mňa táto komédia fakt (po)bavila. Nebola až tak predvídateľná, ako iné americké komédie. Celý čas som v napätí čakala na rozuzlenie deja a napokon to dopadlo inak ako som očakávala :) Príjemná oddychovka.

The First Time (2012)

Ani komédia, ani dráma. Na drámu chýbali akékoľvek emócie a vtipné to rozhodne nebolo. Dej filmu sa naťahoval dlhými dialógmi, čakala som či sa niečo udeje, ale k ničomu nepredvídateľnému žiaľ nedošlo. Typická americká ,,tuctovka" s celkom sympatickými hercami, za mňa 50%.

Slídil (2014)

Slušný thriller, ktorý sa spočiatku nenápadne a pomaly vyvíja do pútavého mrazivého príbehu o slizkom reportérovi, ktorý je ochotný spraviť čokoľvek pre peniaze a posun v novej kariére. Jake Gyllenhaal sa vžil do role sociopala Lou Blooma naozaj výborne, od začiatku až do konca filmu som ho nenávidela. Záver bol miestami predvídateľný, ale celkovo hodnotím na 80%.

Rande na dvě noci (2014)

Príjemná komédia so sympaťákom Milesom Tellerom. Originalitu nečakajte, je to skôr nenáročná jednoduchá a nevtieravá oddychovka na sobotňajší večer. Aj keď neohúri, príjemne pobaví.

Malá smrt (2014)

Niekoľko príbehov, ktoré spája jedno - sexuálne úchylky. Každý z nich ma fascinoval a ukázal, kam až je ochotný človek zájsť kvôli sexuálnemu uspokojeniu. Spočiatku komédia sa neskôr mení na drámu a poukazuje na následky týchto bizarných úchyliek.

Newyorská romance (2013)

Tento film vo mne zanechal naozaj príjemné pocity. Zapôsobili na mňa pesničky, z ktorých vyžaruje neuveriteľne pozitívna energia. Už dlho sa nestalo, aby som hneď po zhliadnutí filmu vyhľadávala soundtracky a púšťala si ich. Keira Knightley (Gretta) svojim talentovaným hlasom príjemne prekvapila. Jednoduchý, sladký príbeh, ktorý dokazuje o tom, že hudba spája ľudí.

Whiplash (2014)

Andrew Neiman (Miles Teller) je ochotný obetovať aj svoj život, len aby sa stal uznávaným bubeníkom a aby zabodoval u prestížneho dirigenta Fletchera (J.K. Simmonsa). Výborný výkon nekompromisného Simmonsa je naozaj strhujúci. Stvárnil nesympatického a tvrdého trénera, kvôli ktorému sa rozplakal nejeden žiak. Aj keď nie som fanúšik jazzu, film ma nadchol hlavne svojim záverom a preto dávam 75%.

Teorie všeho (2014)

Naozaj výborný kúsok z dielne pomerne neznámeho Jamesa Marsha. Životný príbeh Stephena Hawkinga chytí diváka za srdce a po zhliadnutí zanechá príjemný pocit na duši. Excelentný výkon Eddieho Redmaynea (so zaslúženým Oscarom) Vás rýchlo vtiahne do deja, očarí svojou obrovskou charizmou, nezameniteľným humorom a vytrvalosťou v poddávaní sa zákernej chorobe. Ak však čakáte hlbšie spracovanie Hawkingových vedeckých objavov, tie uvidíte vo filme len okrajovo. Tento film romantického charakteru poukazuje hlavne na vývoj Hawkingovej neliečiteľnej choroby, ktorú zo začiatku nechce prijať, no postupne sa s ňou naučí žiť. V boji mu pomáha krásna a trpezlivá Jane (Felicity Jones). Dávam 90%, za mňa TOP životopisný film.