Černé na bílém koni (2022)

Celkom zaujímavé a nevšedné, za mňa tam chýbalo viac prepracovanie postáv, ale hlavne prepracovanejší scenár. Každopádne je to zaujímavý počin.

Informátor (2022) (seriál)

Dynamika seriálu je celkom dobra. Problémom je, ale scenár, konkrétne zameraný na nalepkovanie a nekritické špinenie minulého režimu v propagandistickom enormne zveličujúcom niečom, čo popisuje bývalý režim horší než bol nacistický. Jednoducho, tento seriál je robeny na objednávku propagandistického očiernovania minulého režimu, a to nepíšem ako jeho zástanca, to v žiadnom prípade. A teraz ku deju, pozrime sa na to troška kriticky. Ak by nejaký típek zo silových zložiek štátu chcel na spoluprácu bežných ľudí, určite by ich nemlátil, určite by nenaliehal a nevyhrážal sa tak idiotsky, to totiž taký režim by nevydržal ani rok. Je zaujímavé, že nikde vo filme nie sú zahraniční (USA) agenti, žiadne peniaze nikto neplatí tým študentským bunkám, všetko robia nezištne tí študenti, tiež sa nájde len jediný udavač v celej škole. Toto je tak prekrutena história, že až to bolí, ale svojho času amici natáčali seriál mission impossible tuším koniec 80-tych rokov minulého storočia a tam bolo vykreslene Československo ako koncentrák, kde tí dobrí amici úspešne "vyslobodili" šachového majstra.

Jako jed (1985)

Výborný scenár, herci a hudba, kde málokedy sa podarí tak dobrý súzvuk všetkých týchto veci naraz. Jedine negatívum je, že sa natáčalo na nie najlepšiu kameru a celkovo technika sklamala, čo je veľká škoda.

Bastardi (2010)

Ak toto niekto označí za kontroverzné, tak, ako označí niekto dnešnú produkciu naprikld netfilxu? Kde sa umelo vkladajú klamstva a propaguje sa na každom rohu lgbti zvrátenosť? Tento film nie je extrém a ma ďaleko bližšie k realite ako už spomínané sračky generované neustále neomarxistickym režimom západu.

Piano (1993)

Príbeh je pomerne jednoduchý, ale je celkom zaujímavý, surový zároveň aj trocha divný. Približne som vedel odhadnúť, že, čo sa asi stane a, ako to dopadne.

Muž, který sázel stromy (1987)

Je zaujímavé, že, ako dojímavý môže byť tak jednoduchý príbeh. V podstate tam nie je, čo vytknúť, nie je tam žiadne klišé, nie to oslavný príbeh, ešte aj ta animácia ma svoje čaro.

Vzorný otec: Příběh Martina MacNeilla (2021) (TV film)

Kamera hrozna, je to televízny film. Strašne hlúpy scenár, dialógy sú ako, keby ich písal nejaký študent strednej školy. Filmová hudba nula bodov. Veľmi múdra dcéra až pre-múdrela, ešte raz scenár písal mentál. Nič lepšie, ako odpad nemôžem dať. P.S. Ukrajina ako miesto pre obchodovanie aj s deťmi, to bol rok ~ 2007 a za tuto informáciu dávam jednu hviezdičku.

Gia (1998) (TV film)

Z počiatku nevhodná herečka, herci by mali hrať len jednu úlohu a potom už nie, dobre to je prehnane, ale nemali by byt často videní, ale teraz k filmu. Je vidieť, že sú to 90-té roky minulého storočia, vtedy sa používali normálnejšie lepšie povedané menej politicky korektné veci. Vadilo mi celkom dosť veci, napríklad: mal to byt príbeh a nie dokument, keď do toho niekto hovorí i, keď to bolo pomenej krát, ale bolo, ďalej čiernobiele zábery, slabá výprava a vyslovene zla filmová hudba. Hlavný predstaviteľ bol jednoduchý a naivný človek, ktorý stúpal príliš rýchlo, a to nikdy nekončí dobre.

Blázni ve vězení (1980)

Nejak nechápem to nízke hodnotenie, tomuto filmu nie, čo vytknúť. V rámci žánru podľa mňa neprekonateľné, nie sú tam hluché miesta, komediálne prvky nie sú nijako prehnane, všetko funguje ako ma.

Rychlejší než smrt (1995)

Tento film treba brať ako komédiu, je to viacmenej paródia na vtedy na západe 1968 a ani nemusela byť paródia, len bolo treba viac dbať na detaily. Mne najviac vadilo, že v tom zaprášenom a špinavom prostredí malý sopliačik, mimochodom slepý, vraj, mal totálne vyčistene okuliare, ďalej, je to americká produkcia takže dialógy na najhoršej úrovni. Ženská (Sharon Stone) mi tak ani nevadila vzhľadom, ale tým, čo robila samozrejme opomeniem fikciu, že ženská sa v tom čase mohla takto správať, to by neprežila pol minúty, ale to je o inom, beriem film taký aký bol. Kid (Dicaprio) bol výborný a vidieť, že ten chlapec vtedy mal veľký talent, ešte by som vyzdvihol hlavného zaporaka Herolda (Hackman) nemám mu, čo vytknúť. Čo sa týka finálnej prestrelky, tak tvorcovia sa mali viac krotiť, akože dierka cez telo? To vážne? takže za mňa je to niečo medzi 2 až 2.5 hviezdičiek, dávam 2/5.