Dvojčata (2022)

Film je v originálnom znení trocha drsnejší, chýba alebo zámer prekladu, skôr zámer. Filmu nemám, čo veľmi vytknúť, snáď len to, že sa tvorcovia asi v niektorej scéne inšpirovali filmom Fontána (2006), a potom skončil s otvoreným koncom. P.S. Občas by ma zaujímalo, prečo distribútor mení pôvodný názov filmu

Stíny v mlze (2022) (seriál) odpad!

Toto nebolo dobre, v podstate všetko zle, réžia, scenár herecké výkony. Kopíruje to množstvo filmov a seriálov, hlavná hrdinka sa nevie chovať, nepočúva šéfa, nakupuje počas pracovnej doby a neuveriteľne hysterická osoba, toto ma byt polícia? Postavy majú len povrchove charakterove vlastnosti, je tam jednoznačne vykreslene kto je dobrý a kto zlý. Dúfam, že toto už nebude mať druhu sériu.

Tři muži na zabití (1980)

Niektoré scény sú celkom dobre, niekedy sa napätie aj dalo krájať, ale ten záver, ten je fatálny a urobil z akčnej kriminálky drámu.

Pokoj v duši (2009)

Je mi záhadou to nízke hodnotenie, nepamätám si slovensky film od prevratu do dnešných čias 2023, ktorý by bol tak kvalitný po obsahovej a hereckej stránke. Škoda nahrávacej techniky, že nebola kvalitnejšia. Čo sa týka hudby, v priemere bola vhodná a dobrá.

Věznice 77 (2022)

V podstate nemám, čo vytknúť, kamera dobra, aktéri dobrí, scenár dobrý, možno by sa to dalo skrátiť na 90 minút. Príbeh vraj podľa skutočnej udalosti, tak, ale to vždy treba brat s nadhľadom, jedine, čo by som vytkol filmu, ako menej reálna bola ta udalosť pred koncom filmu.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

S príchodom marvelu som tušil, že to bude zle, ale, že až tak, to, teda som nečakal a bolo a po všetkých stránkach. Vytratila sa dynamika, pribudla politická korektnnost i, keď na začiatku sa zdalo, že bude nejaké napätie. Vytratil sa normálny humor, dobre dialógy a scenár veľmi zle napísaný. Bolo to príliš akčné a bambiliony akčných scén, proste niekedy je menej viac. Povodne som chcel dať odpad, ale pre toho sovietskeho psa dám jednu hviezdičku.

Zákony vlka (2023) (seriál)

Trocha ma zaráža tak nízke hodnotenie, zas až také zlé to nebolo. To, čo mi vadilo na začiatku, sa ku koncu vyjasnilo, a to je, že typ hacker vlastne je zamestnancom polície. Ale tak poďme pekne poporiadku, prvá časť bola výborná, napätie, neočakávané momenty a celkovo tam ani nemám, čo vytknúť, ďalšie časti síce boli pozerateľné, ale už zďaleka nedosahovali kvality prvej časti. Celkovo to hodnotím ako nad priemer. P.S. Aj, keď príbeh bol celkom dobrý, dajme tomu, že aj kamera, tak filmová hudba zlá, amatérska animácia vlka…

K jezeru (2019) (seriál)

Prvá séria je naivnejšia, ale za to stále pozeratelna. Druha je už o niečom inom, v zmysle dynamiky, prekvapujúcich momentov a výpravy. Za mňa druha séria, topka roka.

Základní instinkt (1992)

Toto je veľmi precenované, scenár je hlúpy a nedomyslený. Dávam jednu hviezdičku za hudbu a jednu za kameru - réžiu.

Světlonoc (2022)

Celkom vydarená kamera, scenár tiež nie je zlý, ale tych hadov si mohli odpustiť, lebo vyzeralo to až príliš gýčovo.