Poslední hovor (2019)

Hmmm mno.Se Split-screen se setkávám zásadně u her a u filmu,který je vlastně jen takhle celý natočen,to bych možná řekl,že jsem měl i malou premiéru.Ono fakt,že musíte sledovat každičký detail není žádná hitparáda a tak časem přistoupíte na fakt,že vlastně je asi lepší si vybrat postavu nebo aspoň tu postavu,kde je zapnutý zvuk.Tahle věc už i ve hře není bůhví co a vždy si divák chce sledovat jen jedno okénko a sem tam mrkne vedle či pod sebe.U filmu to má mít stejný význam,protkaný reálnou dobou v jeden okamžik.Jenomže na malém místě,že někdo sedí a druhá lítá sem a tam to není zrovna terno dne.Sice síla snímku je jinde,ale prostředí či vůbec hýbatelnost postav není pro všechny.Chápu,že právě tento aspekt měl docílit toho,že se to stane přehledným.Síla postav samozřejmě má být v realistickém podání a to se vlastně daří. Bohužel nápínák to není už z samotného názvu,což je docela dobrý spoiler na celý film:)Samozřejmě postava Scott byla tou hlavní linkou a Beth hlavně ke konci už byla na mě zbytečně emocionálně vyšťavená.Predikce co si ze snímku vzít nemám absolutně žádnou,protože vážit si snad rodiny nebo druhých šancí či absolutního vyhoření je real-time lidstva.Díky stopáži a jestli se dá říci gradaci ke konci to má slušný tempo pro někoho určitě v netypickým rozdělení obrazu a místy decentní kamerou .65%

Můj syn (2017)

Mohla být z toho mnohem lepší podívaná,než poslední běh do kopce za synem v lese.Film se trochu motá,než konečně řekne,Juliene jdi.Postava Grégoire je úplně o ničem.Celé je to dost špatně napsané a postavy jsou ploché,který jen vyzařují v oné scéně.Policie je opět na odpis,ale přesto Vám dá mnoho informací k tomu.To vždycky žasnu,když si potřebují zjistit vše o Vás,ale dítě bůhví kde.V tomhle malinko reálný základ tedy je rozhodně.Pak Mélanie Laurent bohužel nebaví,ale on scénář nedává fakt žádnou jinou naději,než zahrát naprosto nezajímavý trojúhelník se kterým se film zbytečně pere skoro do půlky.Pak když konečně Julien zjistí hlavní info,tak film se netají tím,že tady už to začne a není to žádná slepá ulička.Kriminálka žádná hitparáda,protože Vás vede za ručičku a až uvidíte samotný konec,tak si říkáte,že tohle je lechce průměrný thriller se zbytečnýma dramatickáma úvodama.Konec rozpačitý a divák si má domyslet,že se jednalo o prodej dětí či je to vlastně jedno.55%

Téměř dokonalý (2012)

Dánská romantická slaďárna u které se smát moc nebudete,ale bavit Vás přesto bude.75%

Městečko South Park - Pandemický speciál (2020) (epizoda)

Randy je kanón,ale je to bohužel vše co v tomhle speciálu je srandovního.Zde doopravdy jsem čekal mnohem větší břitvu,kterou přinesl až Trump,ale to byl už konec.

Nevystupuj! (2018)

Solidní oddechovka,kde je hodně napětí s nelogickýma aspektama,který se přímo nabízejí a bohužel dějí.Konec tedy nemoralizuje,že někteří makléři jdou přes mrtvoly,ale za to vykouzlí krásný happy end.Popravdě ta policejní část je mnohem horší,než ta na začátku,přitom je tempo větší.Ten vrtulník nad autem v centru Berlína je taky fakt pecka :D 65%

Okamžik zlomu (2007)

Člověk nedokáže usnout a na Nova Cinema akorát běží ve dvě ráno začátek tohoto filmu(bez reklam:).Tak si říkám tohle zkusím,Hopkins zase někoho zabije,to může být dobrý.A ono to doopravdy dobrý bylo.Pravda je,že náměť a soudní líčení na sto způsobů už asi každý divák zná a zrovna právě z toho soudu je film nejslabší,ale to ostatní slušně šlape,kromě ještě samotného konce,který malinko nabral nečekanou náhodu a rychlost,ale čert to vem.Rosamund Pike hraje jen krásu a tu já velmi rád,ale filmu doopravdy nedá vůbec nic.Vše je upřeno na duo Hopkins a Gosling.Líbí se my ta hra na kočku a myš,kdy se snaží jeden přechytračit toho druhého.Tady snímek exceluje a je jen doopravdy škoda,že tyhle dva nemají víc rozhovorů ze začátku.Ono i překvapení je,jak příběh plyne,ale to gró je v tom filmu cítit pořád.Nevím co je na filmu mysteriózní,ale ok.Prvotní strach byl asi lepší ze soudního dvora,ale tímto filmem nic nezkazíte.75%

Snadný prachy (2010)

Začátek je malinko kostrbatý,protože netušíte,která bije.Do toho útěk jedna dvě,hned nějaký rány pěstí v příšerný kameře Vám začátek zrovna pro film nepřinese úlevu a spíš si říkáte,že to je lepší vypnout.Na film byl zvědavý hlavně na Kinnamana.Ono celkově filmek dobře zraje jak víno.Vlastně tu máte víc dějových linek a dvě hodiny prostoru jsou pak znát.Sice se vytrácí tempo,ale za to dramatická část má zelenou.Sice už ohraný děj s balkánskýma překupníkama,arabášem a mafiánama,ale režisér si vybere jen jednu podstatnou část a to je jen dobře.Díky více dějovým smyčkám si divák může někoho oblíbit,ale vlastně zde nemáte vítěze a snímek se nesnaží moralizovat. Je to rozhodně nejlepší film od Espinosa,protože ten jeho sci-fi projekt "Life" to byl bullshit.Pravda je,že filmy z drogovou tématikou můžu.Film úřadoval v tom,že vypadat jako model a myslet si žít na vysoké noze není zrovna pro všechny.Zbytečná love story,ale zase se na holku pěknou koukalo.Jestli seženu někde druhý díl,mrknu rád.75%

Godzilla vs. Kong (2021)

Od Blockbusteru čekám přesně tohle co jsem dostal.Příběh je sice zbytečně patogolický výcuc jen pro nic,aby se aspoň malinko ospravednilo ty postavy proč tam jsou,ale ve výsledku to bohatě stačí.Nevím proč si někdo myslí,že tohle má být pokračování a proto ta změna dobrý zlý,když se na konci to jasně vysvětlí.Jednoduché a kvapíkem se to hýbe film hlavně na souboje a opět vynikající vizuál na kterém snad opět dělalo mraky lidí.Do toho druhá dějová linka,která měla za cíl hlavně bavit a musím říct,že mně to i bavilo.Brian Tyree Henry to zvládnul přesně jak jsem chtěl.Ono to celkově zní,že to vlastně byla bezchybná podívaná.No i přesto všechno to bylo režisérky občas fakt mimo a spíše se utrhnul počítač než samotný režisér.Samozřejmě i ty logické berličky,který jsou jen na oko,ale zrovna skákání po lodích a nevím co dalšího už vypadá komicky,kdy korunu tomu nasadí ženská s dítětem co se zavře v kajutě za dveře,když tam vybuchujou lodě jak týden starý pachoutkový salát na hajzlu.Oproti Godzilla Král monster bylo město a celkově i džungle příjemná změna.Jen ten modrý filtr či prvky už jsou snad trademarkem,který mě serou.Je to pohádka a tak souboje a všichni nedokážou umřít,ale o tomhle to bude vždycky.O kousek horší,než Rampage,o kousek lepší,než Godzilla Král monster. 70%

Cleo (2019)

Pomalejší drama se skvěle zahranou A.F. Jaeger v podání Cleo.Celou dobu je minimum flashbacku či spíše skoro žádný oné smrtelné události.Musím říct,že jsem postupem času na to i já zapomněl.Skvělý začátek má trochu horší střed,kdy si připadáte,že jste na místě,až do té doby než Cleo potká Leose a začíná střet dvou povah a uričté tajuplné vášně .Zde začíná to správné drama a celou dobu čekáte,kdy Leos minulost hodí do přítomnosti a řekne vše.Až jsem si myslel,že tento příběh nebude tím klasickým klišé,tak bohužel přišlo to co muselo a to dost blbě a zrychleně,kde by to člověk nečekal.Režisérka a zárověň scénáristka Eva Cools v její prvotině asi chtěla udělat větší dojem a ten přišel hned vzápětí v úplně samotním konci a divák už zase může jen domyšlet,ja to vůbec celé doopravdy bylo.75%

Neznámá dívka (2016)

Od Dardenne nelze snad šlápnout vedle a tento film je toho dalším důkazem.Trochu jinačí kriminálka s dramatickým přesahem včele s Adéle Haenel,kde sledujete příběh o neznámé dívce,která byla nalezena mrtvá u řeky v momentu,kdy právě doktorka na její výzvu nereagovala.Výčitky svědomí a začíná její iniciativa,která se nemusí líbit všem.Do toho pár postav ve vedlejších rolí a máte kriminálku jak víno,než zjistíte kdo je oním pachatelem.