Babicova televize (2021) (pořad)

Jyrka bohužel přešel na druhou stranu a už absolutně vymizela jeho aura hlášek.Když stále dělal to,že nevěděl,tak to prostě byl strop.Teďka zapadnul mezi youtubery a už přešel vlastně spíše na to kouzlo obecného a placeného.Dvě hvězdy dám,protože plešouna néé,my se bojíme.Ano,opět hláška z let minulých.ICH BIN EIN GAMER je tuctovka bohužel,ale chápu pokrok.Já si radši pustím dobroty,kde díl,to je hláškující klenot jako havlův guláš.

Vážený občan (2016)

Začátek a konec jsem moc nemusel,hlavně ten konec,ale zas chápu,že by to nebylo tak filmové.Oscar Martínez si ve svojí skoro one man show užívá svůj poklid a všechny slušně řečeno posílá do prdele.Kde doopravdy exceluje snímek jsou samotné postavičky.Někdy je to skoro až dokumentární kamera,která sleduje spisovatele v Salasu někde v končinách v Argentině,kde se narodil.Dady Brieva je podobný hodně hercům a jen škoda,že má tak žalostně málo filmů natočených,protože on byl ten nejlepší komediální element.Samozřejmě komediální to už bylo z těch situací.Někdy až statické pohledy dávají filmu šmrnc.Skvělý náměť,který chtě nechtě se musí otočit proti tobě.Nevím jestli si člověk musí prožít něco,aby o tom vlastně napsal a ještě byl zasažen "divočákem". Zášť či vlastní já měla tendenci mírnější,než jsem čekal,přesto filmek potěšil.

Maratónec (1976)

Čistě náhodou narazil v bedně na tento film a nemůžu litovat.Zpočátku jsem nechápal dvě dějové roviny Roy Scheidera a Dustina Hoffmana,ale pak se to vcelku zrychleně spojilo a pak už to konečně bylo konzistentní dílo.Hudba pěkná a jemná thrillerová nota byla dobrá.Ke konci už se bohužel nejednalo o žádné překvapení a dalo se to na to přijít,když scénář nastolil fakt,že jsou všichni jaksi na druhé straně barikády.Pravda je,že než o běhu si každý pamatuje zubní scénu.Ten menší hon na nacistu byl už trochu grotestní a nebýt zbytečně přepláceného začátku,který jeden vysvětlí vše za minutu,tak by to byl vynikající film,kdy Hoffman opět zazářil a od půlky filmu mu musel každý divák fandit.Opět skvělý český dabing.85%

Pod širým nebem (2019)

Mezi klukem a pastavcem přeskočí jiskra a procházíme se krajinou,kdy jen čekáte,že ten zlej,kterého chce chlapce zpět a hlavně živého dostaneme až do samého konce,který končí vcelku nejednoznačnou kapitulací.Krajina a Luis Tosar dělají všechno proto,že tenhle snímek si i dokážete vychutnat.Není to velkolepé tempo,občas jedna věc ve mně budila vášně jako nelogičnost,která nebyla objasněna,ale on i ten klučina dokáže zabavit.Občas to chce navodit menší humor a někdy se zas bere až moc vážně.Ten kdo má rád žár slunce,si klidně deset procent může přihodit:)70%

F1: Touha po vítězství - Série 3 (2021) (série)

Už i Alfa Romeno měla svůj řádek, pravda bylo to mihnutí a to ani neříkám od Kimiho doslova snad dvě věty:)Pořád se jedná o kvalitní dokument,který si drží vysokou laťku od pilotu.Menší nuance i zde máme.Přišlo,že bylo použito více kamer,více vzpomalovaček. Nebylo tolik jezdců,ale to ani nějak nevadilo.Jen ten samotný závěr zase s Hamiltonem by si aspoň i Netflix mohl odpustit.Velká část se opakuje,ale tak to v F1 chodí.Nejvíc zde máte,že jezdec podepsal u jiného týmu a jak se všichni okolo tváří na deset způsobů.

Pan Bezchybný (2014)

Od režiséra Yann Gozlana jsem viděl vcelku nevábný Captifs,za to Un homme idéal je trochu jiná třída.Na to,že je jednoduše předvítelný my vlastně ani nevadilo kam se děj ubíral.Příběh nahrává už tím,že vidíte ze začátku auto a zeď.Pak střih a už asi tušíte jak to celé bude probíhat.O to bylo těžší jak se k tomu dostat.Hrozně moc líbilo,že u Mathieu nekoukáme jak mu sláva stoupla do hlavy a má třicet aut v garáži.Ne ne,zde sledujem pěkně thrillerovou záležitost na malém rybníčku,který se nejvíc odehrává v sídle zámožné rodinky Alice.Postupné napětí,kdy film nabere tempo a ani jednu chvilku nepolevuje.Takhle skvělá gradace jen o tom,že to jednou prasknout musí je skvělá.Najednou se začínají dít věci,který už musí někomu přijít zvláštní a sem tam začne vydírání,vražda atd.Tímto vším si drží snímek tempo až do samotného finále.Výborný nápad o rychlém vnitřním pádu,kdy láska dokáže z lidí udělat úplněho jiného člověka.Silou poslední scény přecedí snímek tu hloubku celého filmu.

Slitování (2019)

Na tomhle filmu je všechno špatně,kromě dvou hlavních hereček,kdy film začne být "zajímavý" až po hodině dvacet.Proč takhle špatně napsaný škvár plných odboček má dvě hodiny nevím .Vykreslení postav příšerný,hlavně u pana inspektora Daouda.Sledujeme případy,který buď nikam nevedou nebo sledujem i nějakou holku z alžírska a její rodiny.Proč tohle je ve filmu nevím.Nováček Louis opět hraje něco co ve výsledku spadne opět do závěrečného výslechu.Takhle hroznou charakteristiku postav ve filmu jsem neviděl ani v béčkových hororech.Film se snaží být něčím a jen hodinu přešlapuje na místě a diváka se snaží zmást kriminální nadílkou.Tolik vaty ve filmu,který ve výsledku mohl trvat 40 minut jako pilot seriálu,je nepředstavitelný zlo.Až se divím,že jsem to dodíval,ale pravda,že na Léa Seydoux jsem byl zvědav a holka spolu se Sarou Forestier byly jen to jediný dobrý v nejhorší kriminálce co znám.

Colectiv (2019)

Takový dokument by mohl vzniknout i u nás.Byl by stejný,možná ještě horší,co v tom našem rybníčku je za korupci.Ke konci malinko už se doopravdy vše opakovalo,ale stačil telefon od táty a samotný konec voleb a máme hotovo dvacet.Není to typický dokument jak každý zná,jsem si myslel,že je i hraný,ale nakonec jako nezávisle postavený pozorovatel je jen mezi zůčastněnýma osobama a tím tento dokument vynikne nejvíc.90%

Kluci (2015)

Pohádka o jedné rostlině ,která dokáže proměnit holku za kluka.On by v tomhle ani nebyl nějaký velký problém,protože začátek začne klasicky.Tedy on začne vizuálně zajímavě a pak se úplně na to vykašle.Maska jsem čekal,že bude mít větší hodnotu,než že se za ní "skrývá" ten někdo .Aspoň je v tomhle film malinko odlišný a vlastně i nepředvídatelný.Ta zaslepená láska s obou stran byla ve výsledku taky fajn,když člověk zjistil,že touha je jinde.Bohužel ke konci v klučičím těle už docházelo k jasným proporcím,že je snímek na limitu a bleskurychle tuhle genderově vyváženou milující kombinaci zatlačil do rakve.Otevřený konec už nepřekvapí,ale síla měla být v hozeném tématu,který bohužel už člověk viděl vícekrát a v lepším balení.Zde chybí absolutně rodina a kamarádky větší díru v herecky těžkým tématu neudělají.Sympatický vlastně je,že většina herců je prvně před kamerou.70%

Leni Riefenstahlová: Ledová vášeň (2018) (TV film)

Spíš jsem si myslel,že než dokument o Leni,tak je to hlavně aspoň ze začátku hlavně o osobě Arnold Fanck.Což vůbec nevadilo ba naopak.Dobře se to nakonec vyváželo ke konci,pár pěkných záběrů,žádná zbytečná vata a Reinhold Messner jako zkušený horolezec,který řekne toho hodně,než by člověk ač je to zkušený horolezec čekal.Hans Ertl byl bourák,nejspíš všichni točit v tom,co se dřív točilo musela být šluná dřina.Tomu se říká vydřená filmařina s autentickým pocitem.O Leni víme aspoň to,že ten močák byl z toho chladu a byla to slušná rajda,která flirtovala s hodně muži. Popravdě asi čas kouknout na něco hodně old a to na Die weiße Hölle vom Piz Palü.